Правилен начин на хранене по време на бременност

  • 720
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 791
Може ли някой да ми помогне!!! Качвам главоломно! Sick
Трупам толкова много целулит, че направо не знам какво да правя. По принцип не съм много слаба - теглото ми варира, но съм свикнала да имам мускули вместо сланинки Embarassed, а сега изобщо не ми се спортува, една такава отпусната съм и за това си мислих, ако някои може да ми каже от какво може да се огранича, за да не правя целулит, а и да го стопя. Въобще възможно ли е сега - бременна съм в 5 месец, да си премахна целулита с кремчета и правилно хранене, или да оставя свалянето на целулита за след това? Страхувам се да не надебелея много и да не мога да си върна предишната фигура!!!Моля Ви, помогнете ми мамчета Blush!!!

# 1
  • София
  • Мнения: 570
В никакъв случай не се мажи с каквито и да било кремове против целулит. Опитай се да се храниш рационално, а другото остави за след раждането, даже чак като спреш да кърмиш можеш да се мажеш с такива неща.
Хапвай повече плодове и зеленчуци, сирене, кашкавал, месо. Избягвай тестените и сладките изделия. Всичко това предполагам го знаеш. Това, че си бременна не означава , че трябва да ядеш за двама. Нищо няма да ти стане, ако се ограничаваш в храната. Не казвам да гладуваш, а да се храниш толкова, колкото е необходимо. бебето си набавя всичко, което му е нужно.
Аз докато бях бременна се храних разделно- нищо не ми стана, нито пък на бебето му имаше нещо. Качих 16 кг. и се чувствах много добре.
Но при някои хормоните са виновни  за напълняването и нищо не може да се направи.
Няма страшно, ще си върнеш килограмите.

# 2
  • Мнения: 693
В никакъв случай не се мажи с каквито и да било кремове против целулит. ...

Това пък защо  newsm78

Аз съм в осми месец и слава богу засега съм +15 без особенни ограничения а и си мажа корема гърдите дупето и бедрата досега с подхранващ а от този месец и със специален крем за бременни но ако можеш да се ограничаваш - стандартното - колкото може по-мало тестени, мазни и т.н. наблегни на плодове и зеленчуци сега поне има в изобилие

# 3
  • Мнения: 2 663
Яж разделно,природосъобразно и няма да имаш никакви проблеми,за което гарантирам.Също подкрепям мнението,че не трябва да се мажеш с никакви кремове против целулит,защото съдържат кофеин, който е вреден за бебето!

# 4
  • Мнения: 1 448
Докато бях бременна се мажех, но докато кърмех -  Naughty Спазвах определен режим на хранене, препоръчан ми от акушерката - без тестени изделия, сладолед, шоколади и прочие, месото без картофи или ориз, повече айрян, плодове и зеленчуци  Peace

# 5
pluskajte,sega vi e padnalo.Ajde na mamboto,uha okla se nali

# 6
  • Мнения: 13 512
Моя позната е качила 3 килограма до 20-тата седмица .Висока е почти  1.80! Храни се  разделно- и преди  да забременее, и сега.

Последна редакция: вт, 15 авг 2006, 21:53 от monda

# 7
  • Мнения: 2 959
...теглото ми варира, но съм свикнала да имам мускули вместо сланинки...ако някои може да ми каже от какво може да се огранича, ...
Контеске, а какъв е бил режима Ти преди бременността, имам впредвид хранителен и спортен, за да Ти кажем нещо по конкретно? За ограничаване, незнам дали си заслужава да се говори, особено в сегашното Ти  състояние. Но за намаляване на целулита допринася както повече движение, така и приемане на повече течности, както и правилно хранене. Вчера имаше хубава статия за целулита на Bellucci. Успех Ти желая и се наслаждавай на бременноста си вместо да се тормозиш с мисли за какво ще е тялото Ти след нея. Hug А за мазила, съм използвала само бадемово масло. Peace

# 8
  • Мнения: 1 043
изчакай докато родиш след това кърменето, недостига на сън, въобще умората ще си кажат набързо думата сваля се бързо особенно ако си млада вече над 30 трябва да се позамисля една майка, колкото до кремове ползваи само такива които да подхранват кожата, виж против стрии кремове колкото искаш, целулита и да го третираш с нещо можеби на всеки е ясно че след процедурите той пак се появява при първа възможност а бременността е доста добра възможност
аз също имам в момента целолит гледам да не се дупя много на огледалото  Grinning
вече съм 15 кила повече а имам още доста време
килограмите е хубаво да ги регулираш още в началото и както ти казват не с глад а с движение ... иначе в края става вече трудно, не само че ти тежи всичко ами и организма ти започва да се изтощава-разширени вени, какви ли не гадости само да си кривнала повече  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт