Харесва ли ви храната там, където живеете?

  • 3 247
  • 62
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 032
Не, за съжаление. Има всичко, но понеже повечето неща като плодове и зеленчуци са отгледани на кънда-мънда, и докарани от там, вкусът им винаги ми напомня комедията на Люй дъо Финес, Крилце или Кълка, когато фабриката бълваше перфекто изглеждащи, но с вкус на картон, храни.
Трябва да търси човек пазари на местни феремери, например, които станаха модерни в Лондон, и цените са понякога 3 пъти по-високи (но приемам логиката) или поне да гледа да купува неща, които са сезонни и са расли, в нашия случй, с Англия (а не са "долетели" например от Кения, Израел или незнамкъдеси).
Хляб гледам да правя в къщи, след като прочетох за подобрителите и хидрогенираните мазнини във всички промишлено произведени хлябове; понякога се втелявам и правя кисело мляко. Гледам да избягвам готовите храни, но понякога кандисвам поради липса на време.
Харесва ми начина на пазаруване/хранене (освен през лятото в Бг) във Франция и Италия, ама ще го гледам през крив макарон.

# 16
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Хляб гледам да правя в къщи, след като прочетох за подобрителите и хидрогенираните мазнини във всички промишлено произведени хлябове; понякога се втелявам и правя кисело мляко.
Това не го знаех, мислех че давам на детето поне нормален хляб SadОтдавна си мисля за машина за хляб и май ще опрем до нея Confused

# 17
  • Мнения: 1 854
Чуждестранната кухня в Холандия, а може би и вьв всяка една друга дьржава е пригодена кьм вкуса на месните.Например грьцката кухня тук или китайска се различава сьвсем от оригинала, ако се консумира в сьответните страни.Холандската кухня не е богата откьм разнообразие, доста са изплагиатствали и от други култури.За сметка на това се намират различни ястия и продукти от цял свят и поне човек може да разнообразява.
Но сьм забелязала, че хората тук купуват плодове и зеленчуци през цялата година, дори и да не им е сезон.В БГ винаги(или поне в моето семейство) сме чакали сезона на еди кой си плод или зеленчук, за да има вкус.

# 18
  • Мнения: 1 128
     Оооо,испанската кухня мнооооого ми допада.Специалисти казвали,4е средиземноморската диета е една от най здравословните.И аз май съм склонна да вярвам на това изказване като гледам разнообразието на кухнята им.Пък и не е само разнообразна,но и е много вкусна.Особено морските дарове грешка нямат за мен.А пък и как готви свекърва ми....Абе да си призная напълнях откакто дойдох,но то пък преди в 4ехия като бях на 20 години само на салами карах,а сега с тези манджи4ки да си топнеш хлеб4ето.....Пък и на 28 години времето си казва думата(така си се успокоявам аз).
     И още нещо.Едно от най големите светила в световната кухня е испанец.Ферран Адриа се казва и експериментира с нови вкусове и методи.Световно признат и уважаван.

# 19
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Има малко неща, които не ям, като дроп и фъстъчено масло / + разновидностите със сосове/. Не обичам и старите сирена. За зеленчуците съм свикнала. Сега открих едно магазинче, което е на един фермер и зеленчуците са страшно вкусни. Няма и смисъл да се оплаквам, че плодовете нямат същият вкус. Най-важната съставка да е вкусен един плод или зеленчук е СЛЪНЦЕ. А тук го няма, като в БЪлгария. Така че, трябва да се примиря.
Забелязала съм, че партидите от плодове, които идват отвън са вкусни на етапи. Затова и гледам откъде са. Например египетските ягоди са ужасни.Най-вкусното грозде се продва септември и октомври. Сегашното няма никакъв вкус. Гледам и аз да купувам на сезони.

Не ям много хляб, но е различен. Явно е от маята, както и от консервантите. Например в БЪлгария става сух за отрицателно време, а тук мухлясва, но остава мек. Вчера четох, че в т.нар. черен хляб в България слагат оцветител, за да добие цвят.

 

# 20
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
швейцарската кухня ми е доста странна, но пьк свикнах с нея....нямам оплаквания ( особено, ако готви свекьрвата, мммммммммммм  Grinning, вкусноооооо)....иначе можеш да намериш всякакви ресторанти и кухни, особено в Цюрих.....

# 21
  • Мнения: 3 367
Хляб гледам да правя в къщи, след като прочетох за подобрителите и хидрогенираните мазнини във всички промишлено произведени хлябове; понякога се втелявам и правя кисело мляко.
Това не го знаех, мислех че давам на детето поне нормален хляб SadОтдавна си мисля за машина за хляб и май ще опрем до нея Confused
само гледайте какво баш има в брашното от к ще правите хляб защото тук има едно с бром???
**
къде намерихте домати с вкус в Щатите бре хора? 6 години мъ1им какви ли не и тцънки..
**
отдавана не ям за удоволствие;толкова много из1етох кое е полезно и по колко и пр 1е ми се отяде и  3 години карах само на зелена салата без мазнина:)
има вси1ко тук,но определено липсват ароматите на к бяхме свикнали от бг; ве1е не ни прави впе1етление даже..слагам 1убрица с килограми на вси1ко и така..

# 22
  • Мнения: 714
италианската кухня много ми харесва  Peace
или по-точно възможността за избор от най-разнообразни регионални рецепти и продукти.
Като дойдох тук много си промених вкуса, в началото се мръщех на много неща, сърдех се на масата, щото нямаше кюфтета и шопска салата  newsm78 сега разбирам колко съм изпуснала.
Шашках се много на огромните щандове с риби и морски дарове и ги подминавах, сега съм най-честия клиент.
Пастата не ми е от най-любимите неща, но я ям  newsm78
Хляба на италианците не ме кефи особено  newsm78, считам германците за царе на хлябовете  Peace
Едно от най-върховните неща за мен е биволската моцарела  Peace и страхотния зехтин  Peace
Южняшката кухня напомня на българската заради вкусните патладжани, чесънче, пикантни наденички ...
северняците освен на пастата наблягат и на качамака, готвят го вкусно, със сирена разтопени вътре и задушено месо отгоре.
Бирата им не струва ....

# 23
  • Мнения: 1 363
Свикнах с вкуса на плодовете и зеленчуците и не ми прави впечатление. С умиление си спомням сладките домати, но май само това. Намерих решение, като купувам едни малки доматчета, внос от Италия, които са тройно по- скъпи, но пък са много сладки.

Иначе за останалото - на мен ми харесват пайовете, пастите, десертите им. Англииската закуска -като брънч и за вечеря, но не за закуска- доста ми е тежка. Блак пудинг май е единственото от което ми се повръща Sick

В къщи се яде това, което на нас ни харесва - интернационална европейска кухня,пазара е толкова богат, че в никакъв случай не ни ограничава да готвим само пайове и печено телешко
.

# 24
  • Мнения: 6 390
Аз не схванах въпроса какъв е: дали ни харесва страната в която живеем или дали ни харесва националната кухнята там където живеем.  newsm78
и аз нещо не схванах въпроса - за кухнята на страната където живеем ли се пита или за гумените плодове и зеленчуци  newsm78

# 25
  • Мнения: 7 914
  newsm78, считам германците за царе на хлябовете  Peace

Значи не си пробвала белгийския хляб  Crazy

# 26
  • Мнения: 3 423
  newsm78, считам германците за царе на хлябовете  Peace


Вурстовете ли каза?????

# 27
  • Мнения: 3 932
къде намерихте домати с вкус в Щатите бре хора? 6 години мъ1им какви ли не и тцънки..
**

Ами може и да си права, защото на мъж ми сестра му живеят в Щатите, но ходят да си купуват домати от Канадско...

# 28
  • Мнения: 714
  newsm78, считам германците за царе на хлябовете  Peace


Вурстовете ли каза?????

Германски вурстове съм яла само веднъж, Лиске  Grinning, хубави бяха.
ама нали целта беше да кажем за мястото където живеем  Grinning
Ти разкажи, разкажи за вурстовете  Grinning   Grinning

а за белгийския хляб, ми поканете ме на дегустация, идвам  Wink Wink

# 29
  • Мнения: 1 370
И аз съм от тези, за които американско-канадските хранители продукти, са с вкус на стереопор. Ужасно е всичко и не намирам никакво разнообразие в хранителния режим. В черният ми списък има много, но на челните места са доматите, краставиците, портокалите, ягодите, хляба и всичко останало. Да не говорим, че плодовете не се ли изядат на същия ден, на следващия отиват в боклука.

Общи условия

Активация на акаунт