Как успяхте да продължите напред

  • 2 061
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 723
Дълго време се чудих дали да не пусна тази тема анонимно, но в крайна сметка реших, че няма смисъл да се крия
Имаме много сериозни проблеми с мъжа ми и не е ясно дали изобщо нещата могат да се оправят, прекалено много сме наранени и двамата, за да си дадем шанс в този момент и вместо нещата да се подобряват, тръгват на зле.
Давам си сметка обаче, че не съм готова и съм адски изплашена дори да си помисля, че може да ми се наложи да започна живота си от нулата, при това с бебо. Но това е едната възможност и трябва да я обмисля, за да съм подготвена поне до известна степен.
Та въпроса ми е, на какво се опряхте, в какво се вкопчихте, за да не се сринете психически и за да можете да продължите напред... сами

Последна редакция: ср, 16 авг 2006, 11:26 от Никси

# 1
  • Мнения: 1 809
Много пъти сме коментирали тези неща тук,затова няма да се впускам в дълги писания.Но ще ти каза само това:По-голям стимул от детето няма!В името на детето  майката прави чудеса!Поне при мен това беше водещото,толкова бях обсебена от това да си намеря хубава работа,след това да се докажа на работното си място,да намирам време за детенце -както за всекидневните грижи,така и да му създавам развлечения...,че нямах време просто да падам духом.Е,имало е такива по-тежки моменти,но те бързо минаваха...И ето  ме сега,спокойна,щастлива и вярваща в себе си Simple SmileУспех и горе главата!  bouquet

# 2
  • София
  • Мнения: 6 999
В желанието си за щастие.  Peace

В това, че заслужавам повече от живота и от човека до мен. Може би ми беше лесно и защото точно след раздялата намерих човек, които ми показа и другия тип мъж.

Живота няма втора серия - каквото получиш и дадеш това ще ти остане. Не искаш ли да получаваш щастие?

Детето - то ще порастне и ще поеме своя път и своя живот.

# 3
  • Мнения: 2 723
Иса, странното е, че аз се чувствам щастлива с мъжа си, или поне доскоро... там е работата, съвсем изневиделица ми дойде разговора за раздяла, някъде между плановете за почивка на море и покупка на нова кола. Сигурно звуча абсурдно, но нямах никаква идеа (а и кой ли да ме осветли) за мислите, които му минават през главата. Заминахме с малкия за 2 седмици с родителите ми на почивка и като се върнахме - туп - искал раздяла... Ква е тая работа Thinking

# 4
  • Мнения: 473
При мен беше 3 години.Той с друга аз с дете сама.Молех се и се надявах 4е той ще се върне.И сега след 3 години осъзнах 4е той няма къде да се връща защото никога не е бил с нас.Той просто играеше двоина игра с нас двете(аз и другата му).Сега осъзнавам колко съм била психически нестабилна  когато съм се надявала да го върна при  нас.осъзнах и си дадох сметка какво ще изгуба и какво ще спе4еля ако повече не го чуя и видя.И стигнах до извода че ако спра да се виждам и чувам с него ще загуба удобствата и охолния живот който ми се преджагаше ако слушам(коли,пари,къщи и почивки).Но ще спечеля спокоиствие психически ще се възтанова ще си имам детенце с което ще си ходим насам натам.Ще живеем с по малко пари и възмойности но детето ми ще има вече маика която няма да я гледа как плаче постоянно и се друса с антидепресанти.Та взех 2то решение.Дано и ти да си дадеш сметка кои са + и - от това да си с него и без него и да вземеш правилното решение.Живота е един живеи си го така както ще се чустваш най добре.успех  bouquet

# 5
  • Мнения: 2 723
Тонка, при мен в момента проблема е, че ми дойде като гръм от ясно небе, че аз до преди 20 дни се кълнях, че това е мъжът на живота ми, а сега изведнъж + и -, че аз мислех че ще прекарам живота си с него, не съм се фиксирала в минусите... за разлика от него очевидно... Баси работата

# 6
  • София
  • Мнения: 6 999
Никси, с това 'малко' уточнение трябваше да започнеш.  Sick

Бих предположила два варианта: 1. Признаците ги е имало и преди, но ти не си ги 'забелязвала' просто защото не си искала да ги видиш и си живяла в илюзия.

2. За тези 2 седмици нещо се е случило. "Нещото" обикновенно е някоя жена, по която мъжът ти си е загубил до толкова ума, че е забравил и любовта си към теб и детето ви.

Решението - зависи от това дали искаш да знаеш и какво искаш да знаеш. Аз съм за тоталната и пълна истина. Нареваваш се /не пред него/ и го викаш да говорите. Спокойно, без истерии и без обвинения го питаш къде е проблема и какво той иска. Не го питаш не те ли обича, не му казваш как ще се промениш, не го изнудваш с детето и живота ви... При всички положения с това само ще си навредиш. Казваш - ОК - разделяме се, но аз искам да знам защо? Кажи му, че поне от уважение ти го дължи. И го преследвай докато ти каже истината /ако държиш да я знаеш/. После вече ще можеш да продължиш напред. 

И гледай философски на нещата - Знаеш ли аз колко пъти съм срещала мъжа на живота си... поне 4.  Mr. Green Ето сега пак съм с 'мъжа на живота си', но по всяка вероятност и с него няма да остарея. Та вече взех да гледам с голяма доза хумор на изпитанията в живота си  hahaha

Знам, че не ти е лесно ама никак сега, но си повтаряй, че ТОВА ЩЕ МИНЕ. Няма такива неща дето не минават...

# 7
  • Мнения: 473
Тонка, при мен в момента проблема е, че ми дойде като гръм от ясно небе, че аз до преди 20 дни се кълнях, че това е мъжът на живота ми, а сега изведнъж + и -, че аз мислех че ще прекарам живота си с него, не съм се фиксирала в минусите... за разлика от него очевидно... Баси работата

Никси разбирам  какво имаш предвид и на мен ми доиде като гръм от ясно небе когато му казах 4е съм бременна а той ми каза "аз се връштам при бившата си" Hug.Загубих даже контрол над себе си.Но неможе ей така да решиш такова нещо.Разбери какво го е подтикнало към това решение.има при4ина но каква? newsm78

# 8
  • Мнения: 473
Никси, с това 'малко' уточнение трябваше да започнеш.  Sick

Бих предположила два варианта: 1. Признаците ги е имало и преди, но ти не си ги 'забелязвала' просто защото не си искала да ги видиш и си живяла в илюзия.

2. За тези 2 седмици нещо се е случило. "Нещото" обикновенно е някоя жена, по която мъжът ти си е загубил до толкова ума, че е забравил и любовта си към теб и детето ви.

Решението - зависи от това дали искаш да знаеш и какво искаш да знаеш. Аз съм за тоталната и пълна истина. Нареваваш се /не пред него/ и го викаш да говорите. Спокойно, без истерии и без обвинения го питаш къде е проблема и какво той иска. Не го питаш не те ли обича, не му казваш как ще се промениш, не го изнудваш с детето и живота ви... При всички положения с това само ще си навредиш. Казваш - ОК - разделяме се, но аз искам да знам защо? Кажи му, че поне от уважение ти го дължи. И го преследвай докато ти каже истината /ако държиш да я знаеш/. После вече ще можеш да продължиш напред. 

И гледай философски на нещата - Знаеш ли аз колко пъти съм срещала мъжа на живота си... поне 4.  Mr. Green Ето сега пак съм с 'мъжа на живота си', но по всяка вероятност и с него няма да остарея. Та вече взех да гледам с голяма доза хумор на изпитанията в живота си  hahaha

Знам, че не ти е лесно ама никак сега, но си повтаряй, че ТОВА ЩЕ МИНЕ. Няма такива неща дето не минават...

Isa ако е заради жена което и аз предполагам няма да и каже.Но наистина спокойно искаи разговор.Аз лично немога спокойно да говора с г-н Бог но ако можеш направи го.

# 9
  • Мнения: 2 723
Не е заради жена. Това поне е 100% сигурно. Говорим, ние от две седмици само това правим. Без истерии, спокойно, а аз през дена шашкам бебо с ревливи истерии. Проблема бил започнал още преди да забременея, а детето е желано и правено целенасочено, то сега и да го питам що ми направи дете, като е виждал проблем няма много смисъл. Било му безсмислено някак си, нямал гаранция, че нещата ще се променят... Всяка вечер аз го убеждавам да си дадем шанс а той вика незнам... И той страда, аз го виждам, ама се е затворил в себе си, според мен за да му е по-лесно да понесе последствията от решението, което е взел...уфффф аман

# 10
  • Мнения: 473
Не е заради жена. Това поне е 100% сигурно. Говорим, ние от две седмици само това правим. Без истерии, спокойно, а аз през дена шашкам бебо с ревливи истерии. Проблема бил започнал още преди да забременея, а детето е желано и правено целенасочено, то сега и да го питам що ми направи дете, като е виждал проблем няма много смисъл. Било му безсмислено някак си, нямал гаранция, че нещата ще се променят... Всяка вечер аз го убеждавам да си дадем шанс а той вика незнам... И той страда, аз го виждам, ама се е затворил в себе си, според мен за да му е по-лесно да понесе последствията от решението, което е взел...уфффф аман


Кое е безмислено? newsm78Според мен има при4ина но неказва #2gunfire

# 11
  • София
  • Мнения: 6 999
Не е заради жена. Това поне е 100% сигурно.

Ох, не искам да съм лош пророк, но то това никога не е 100% сигурно. Какви са тез тоооооолко големи проблеми, дето пък ти не си ги виждала? И как до пред 2 седмици кола щяхте да купувате, а сега - не можел повече...  

Разсъждавам си аз на глас - не ми обръщай внимание.

Никси, я вземи се фръцни и му кажи - Ми хубаво - като искаш да се разделяме - разделяме се. И си живей живота. Защото такива неща на сила да си давате втори, трети, н-ти шанс накрая свършват окончателно тук във форума. Така или ще го стреснеш, че на теб не ти пука и на него ще му 'допука' или няма да продължиш истеричната си агония още 1-2 години.

Tonkata, той да каже, че е имало жена 'ама не е тя причината' /щото то вярно това никога не е причината/ пък Никси ще разбере къде е ключа от палатката.


# 12
  • Мнения: 2 723
Ми не е жена щото се е виждал с наши приятели, ако има някоя мома няма да си губи свободните вечери с братовчед ми, а ще ходи насам натам с момата, а и той е много такъв праволинеен...

Не трябвало да се напъваме да започваме наново, трябвало да се оставим на течението и каквото станело  Shocked, Че аз как ще я карам така, всяка сутрин да се събуждам с мисълта, че може би днес ще си тръгне окончателно...

Ето сега си говорим по Кю-то и направо онемявам, от къде толкова злоба и негативизъм насъбра този човек  Rolling Eyes

Последна редакция: ср, 16 авг 2006, 14:22 от Никси

# 13
  • София
  • Мнения: 6 999
Никси, ОК приемаме, че не е жена  Grinning

Сега спри да го тормозиш ежедневно и ежечасно. Излизай от този форум и иди си пусни един душ да се разхладиш. През това време си мисли, че никой не обича да се чувства притиснат  Peace

Довечера му кажи, че може и да е прав, че и ти като се замислиш ти е тежичко да си в ролята на майка и ти идва да му признаеш колко много ти се излиза... И като той иска да се оставите на течението ти си съгласна, ама дали ще можете да се уговорите веднъж седмично вечер той да гледа наследника, пък ти да се оставяш на течението навън някъде... Гледам съседка си ми - ако моя бивш неще тогава да гледа Дариа, та да сме някъде навън у нас ще идваш на гости - и водка имам в камерата и сладолед /промишлени количества/ докато оплюем мъжете и то станало 1 през ноща Wink

Щото мъжете много ги обичат тези неща с отворените бракове, но като ги отвориш и от към твоята страна - то станало течение.  #Cussing out Да видим дали ще е съгласен  hahaha

# 14
  • Мнения: 2 723
Ееееееееее, Иса, как ми стана по-леко на душата от този ти пост Hug

Той нямал нищо против да гледа детето докато излизам, така че купувам безалкохолно и мезета и тичам към теб при първа възможност и Drunk.

Последна редакция: ср, 16 авг 2006, 15:26 от Никси

Общи условия

Активация на акаунт