Как се държите с децата от предищния брак на съпруга?

  • 4 054
  • 58
  •   1
Отговори
# 45
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Абе, момичета, май станахме жертва на трол.  Mr. Green Мнението на нерегистрираната имам предвид. 
Не мисля  Peace
По-скоро тя е жертва на самата себе си.

# 46
  • Мнения: 6 167
Не бе Шарън, тя се включва от машината на времето директно от Арабия , където ПЪРВАТА е най-важната, и законната.
Останалите са безгласни букви - не могат да раждат, а също така да контактуват без разрешението на Първата. Нищо не разбирате  Wink
Сигурно от разликата във времето не се включва до сега или пък някъде по пещерите е спрял тока.

Последна редакция: сб, 19 авг 2006, 12:09 от Lennie

# 47
  • Мнения: 920
Аз съм от бившите, потърпевшите, тези, които не са могли да задържат мъжа и той е потърсил щастие другаде. Пиша регистрирана и не се срамувам. Не си позволявам да я наричам с грозни имена и се надявам тя да не ме нарича ПРОСТАКЕСА. Самата дума не е в речника ми.

На тези вторите, победителките, казвам Да не дава Господ, да ти се случи. Обидата, огорчението са огромни. Доста време живях с мисълта, че съм второ качество, че никой няма да ме обикне.

# 48
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Аз съм от бившите, потърпевшите, тези, които не са могли да задържат мъжа и той е потърсил щастие другаде. Пиша регистрирана и не се срамувам. Не си позволявам да я наричам с грозни имена и се надявам тя да не ме нарича ПРОСТАКЕСА. Самата дума не е в речника ми.

На тези вторите, победителките, казвам Да не дава Господ, да ти се случи. Обидата, огорчението са огромни. Доста време живях с мисълта, че съм второ качество, че никой няма да ме обикне.


Съжалявам много за теб и за пореден път се убеждавам че нещата не бива да се слагат под общ знаменател " първата " , "втората" и т.н.т., защото и
 " втората" не е застрахована да стане бивша нали?
Просто става въпрос за определен тип хора. Аз преди известно време дори като видех детето (.. му от първия брак) го асоциирах с " бившата " дори и тема съм пускала. Добре че тия си тъпи чувства Embarassed не съм ги споделяла с мъж ми, защото много щях да го нараня. Възхищавам се от отношението му към децата ( неговото и нашето ) . Никога ама никога не е казвал пред детето нещо по адрес на майка му, за разлика от нея. Изобщо много се задълбах, но искам да кажа че децата са си деца и не трябва да бъдат травмирани. Имам приятелка, която си пие кафето с " бившата " на мъжът и. Ми евала Hug

# 49
  • Мнения: 476
Аз тук ще си призная нещо, което и в себе си май не съм.
Имах връзка преди време с мъж, който имаше дете. Беше разведен и в последствие майката на детето починала. Връзката ни продължи около две години и трябва да кажа, че основната вина, че прекъсна е, че аз не можах да приема детето. Моля не ме укорявайте, аз мога и сама. Мислих, плаках, чудех се, страх ме беше и не знаех какво да правя и накрая реших, че ако аз не мога да обикна това дете по-добре изобщо да не съм в живота му.
Сега аз имам детенце и мисля доста по-различно от тогава и знам, че никой няма да обича детенцето така както мама го обича, но е по-добре да има такива жени и някой да ги обича все пак тези дечица. Любов трябва да има, те милите не са виновни за нищо.

# 50
  • ЯМБОЛ
  • Мнения: 1 022
      По-добре е,че не си лицемерила.Децата усещат фалша.

# 51
  • Мнения: 3 376
Моля не ме укорявайте, аз мога и сама. Мислих, плаках, чудех се, страх ме беше и не знаех какво да правя и накрая реших, че ако аз не мога да обикна това дете по-добре изобщо да не съм в живота му.

Постъпила си правилно...така както ти е диктувало сърцето.Понякога човек не може да бъде господар на чувствата си за съжаление.По-добре е да се оттеглиш с достойнство отколкото да играеш някакъв театър...пък и фалша винаги се усеща.

# 52
  • Мнения: 1 226
браво ПРОСТАКЕСА, простакеса ама и е направил дете и е ПЪРВАТА. Аз също не допускам бившият да разхожда разни женички  заедно с децата ми. И той знае , че в мига в , който разбера, че е имало нещо такова , няма да види децата повече. И да ти кажа до сега опита показва, че децата са му по-ценни от разни женички.една даже напираше да му ражда, но той си знае нещо такова и край с нашите деца.
Първо темата беше за децата от предишния брак, не за бившите съпруги.И второ:абе жена, защо не се прегледаш.Определено не си добре.Помисли ли за децата, или те интересува само собствения ти егоистичен з....

# 53
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Аз тук ще си призная нещо, което и в себе си май не съм.
Имах връзка преди време с мъж, който имаше дете. Беше разведен и в последствие майката на детето починала. Връзката ни продължи около две години и трябва да кажа, че основната вина, че прекъсна е, че аз не можах да приема детето. Моля не ме укорявайте, аз мога и сама. Мислих, плаках, чудех се, страх ме беше и не знаех какво да правя и накрая реших, че ако аз не мога да обикна това дете по-добре изобщо да не съм в живота му.
Сега аз имам детенце и мисля доста по-различно от тогава и знам, че никой няма да обича детенцето така както мама го обича, но е по-добре да има такива жени и някой да ги обича все пак тези дечица. Любов трябва да има, те милите не са виновни за нищо.
Моите уважения.   bouquet И за постъпката, и за признанието, за смелостта.
По темата. Аз бях разведена, но нямах деца. Той също беше разведен, с двегодишно момиченце. Не бяхме женени, но живяхме няколко години заедно. Мен пък въобще не ме допуснаха до детето. И то не бившата съпруга, а... бабата. Тя беше издала категорична забрана да се срещам с детето. Можела съм да го увредя.  Shocked
С течение на времето неприятно, не, по-скоро страшно впечатление ми направи, че таткото виждаше детето си (по задължение) на 3-4 месеца за по два часа и те му се виждаха много.
Радвам се, че избягах от това семейство.
Както виждате, ситуации всякакви.

# 54
  • Мнения: 592
Обичам детето на съпруга си от първия му брак. Не толкова колкото моето, но то не знае това. Когато говоря за момчетата казвам нашите деца. Те се разбират помежду си и с това нямам проблеми, карам се и на двамата, целувам и двамата и така по равно.

и при нас е така и всичко е ок!

# 55
  • ...на брега на голямата река....и близо до морето
  • Мнения: 214
Получават се ужасни недоразумения, които са крайно неприятни и които развалят семейните взаимоотнишения. Или стискаш зъби и се правиш на ръб или директно казваш какви са ти изисквания. Доволни няма за нищо.  newsm61 особено когато започват да се намесват баби, лели, дядовци.  #2gunfire #2gunfire Обаче всичко зависи от бащата, ако е човек на място, той е фактора който внася баланс в отношенията. Успех! newsm12 newsm12

# 56
  • Мнения: 72
За съжаление има жени като тцццц-тцццц, които печелят с лудостта си. Живях с такъв мъж, който за 4 години веднъж излезе с мен и детето. През другото време, като вземаше щерка си - отиваше да спи у майка си. За два-три дена, кога за седмица. И така се разруши връзката ни. В последствие разбрах, че Тя /няма да я наричам ПРОСТАКЕСА/ го е предупредила, че разбере ли, че излизаме тримата, просто повече няма да я види. И за съжаление, той се оказа достатъчно слабохарактерен и изпълняваше всичко както каже тя. Опитвала съм по много начини  да присъствам в живота на детето /разбира се не знаех тогава за нейния ултиматум/, но напразно. Просто се скарвахме. Иначе и аз бях наричана от нея "кучка", "курва", дори "ялова" /въпреки, че имам дете/. Това говори за интелигентността й, най-малкото.
Не съжалявам, че се разделихме. Всъщност той отново е при нея. "Заради детето", колкото и клиширано да звучи. Продължава да казва, че бракът му е фарс, защото понякога се виждаме и можем вече спокойно да обсъждаме ситуацията. Не че има нещо за обсъждане, де. Той сам си признава, че е слаб, а може би това е неговото извинение. Мисли за годините, когато дъщеря му ще си хване пътя и той трябва да остане със съпругата си. Казва, че тогава би се махнал, но какъв е смисъла?   Сега пак си има любовници, пак си ходи, но са семейство. Благодаря за такова.
И накрая по темата. Отново живея с разведен мъж, от около две години. Майката е женена отново в чужбина.  Децата ни са на една възраст, разбират се чудесно двамата. Дъщеря му споделя с мен чисто по женски, защото вече има любовни трепети, сина ми си говори с него за коли и футбол и така. Живеем чудесно. Според мен всичко зависи от човека и неговата интелигентност. С всяко дете бих се държала добро - стига отсрещната страна да ми даде възможност. Получих такава и ето - получава се.
Съжалявам, че бях толкова многословна. Дано не съм ви отегчила.

# 57
  • София
  • Мнения: 4 493
браво ПРОСТАКЕСА, простакеса ама и е направил дете и е ПЪРВАТА. Аз също не допускам бившият да разхожда разни женички  заедно с децата ми. И той знае , че в мига в , който разбера, че е имало нещо такова , няма да види децата повече. И да ти кажа до сега опита показва, че децата са му по-ценни от разни женички.една даже напираше да му ражда, но той си знае нещо такова и край с нашите деца.
И си права и не си права.
"Да се разхожда с женички" - ако ги сменя през ден два и аз няма да му позволя да запознава детето с тях и да го обърква, но ако има сериозна връзка или живее с някоя - не мога да му забраня да запознае детето.  Друг е въпроса - кога и по какъв начин трябва това да стане.
Както аз така и той имаме право на нов живот и както детето познава моят приятел /дори живее с нас/ така може да познава и каката с която живее баща й. Или ти смяташ, че нещата може да са само едностранни  newsm78
Мислиш ли, че можеш да му забраниш да има други деца  newsm78 /от други жени/ и какво ще направиш тогава ще травмираш децата си като им кажеш, че повече нямат баща щото той си има друго семейство ли ? Това е много тъпо. Ами ако ти имаш дете от друг мъж, какво - ще спреш да си обичаш или грижиш за тези деца, а?
Явно си много наранена и обидена, затова не можеш да разсъждаваш трезво или по-лошо просто си огромен егоист, които казва аз този мъж не го искам /или щом аз го нямам/, но и друга няма да го има.
От колко време сте разведени? и колко са големи децата? може още да не си се отърсила от неприятните емоции и тези твои разсъждения да са плод на натрупаните негативи, но това не те оправдава

# 58
  • Мнения: 953
само не разбирам защо се изнервяте всички толкова.има различни причини човек да се ожени и пак различни да се разведе.Аз мисля че благородния ЧОВЕК е тойзи който е доволен когато другите са щастливи.Така напр.никога не бих задържала човека до себе си ако не му е добре с мен.Също по отношение на децата-коя си ти че да ги лишаваш от баща им.ами ако заблудена в твойта омраза  не оцениш правилно ситуацията и ги настроиш излишно в лоша посока.За това помислила ли си,че един ден може да се обърнат срещу теб и да ти поискат сметка за това че си ги лишила от бащиното внимание.ако се ожени и създаде ново семейство - какво лошо има.Ако това се отнася за жена как ще реагирате-т.е. ако жената се разведе защото се е влюбила в друг.Трябва ли да й се вземе детето.Глупости- това е наранена гордост породена от нетрезво мислене на глупав човек.Такива хора са егоисти.Но ако ти си егоист защо искаш да направиш и децата си такива.Пък поставяш и условия.Ами първо си отговори защо е поискал да се разведе с теб.Дано ти дойде акъла.Аз имам син от първия си брак и сега скл.втори-е да ми вземат детето ли - а то е толкова щастливо с нас.

Общи условия

Активация на акаунт