Мъже, плачете ли?

  • 3 808
  • 59
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 451
Считате ли го за признак на слабост? В какви случаи плачете? Показвате ли се пред жените си в такова състояние?
Inspired by Baba Yaga в съседната тема Wink
Да открия и аз темата. Да плача. И не ме е срам да го покажа. Повече ме боли от думи отколкото, ако ме ударят.

# 1
Плачат ...
Дори да го отричат ...
Дори да не го показват . дори да го крият ...
Понякога без сълзи , понякога само с душата , със сърцето ...
Но плачат ...
" ... И мъжете  плачат , щом са сами
   ... Щом ги боли ... "


Mъжете също плачат

# 2
  • Мнения: 1 517
Аз винаги казвам на синчето: "Поплачи си мама, ще ти олекне". Таткото също съм го виждала насълзен. Не рони сълзи току така, но като му дойдат хич не се и крие. Оня ден гледахме един сърцераздирателен филм и той  #Crazy се просълзи ( и аз естествено ). Е...не е някакъв ревльо, но се е случвало.

# 3
Плача и не м е срам да го призная.Най много ме боли от обидни думи и дела от най близките.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 967
Виждала съм го да плаче. Е, няма да заплаче като бебе, ще се опита да се сдържи, но ако сме само двамата, ще се отпусне и ще си поплаче. Аз лично не виждам нищо лошо и нищо срамно.

# 5
  • Мнения: 1 809
Аз мисля,че не трябва да се потискат подобни емоции,та дори и от мъжете.Все пак и те са хора и няма нищо срамно в това да покажат сълзите си! PeaceАз също съм виждала мъж да плаче и това изобщо не ме смути.

# 6
  • Мнения: 7 474
Няма нищо лошо в това един мъж да плаче - било то от щастие  Laughing или от мъка  Tired

# 7
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Уважавам мъжете, които не робуват на предразсъдъка, че не бива да плачат, особено пред жени.
Моят си поплаква - особено когато ме гледаше как се измъчвам от факта, че бебчето не ставаше и не ставаше.

# 8
  • Мнения: 9
да, ревем си от време на време  Simple Smile

# 9
  • Мнения: 1 451
Успокоих се, че не съм само аз ревльо  Joy

# 10
  • Мнения: 5 103
Не, пред мене никога.

# 11
  • Мнения: 239
Считате ли го за признак на слабост? В какви случаи плачете? Показвате ли се пред жените си в такова състояние?
Inspired by Baba Yaga в съседната тема Wink
Да открия и аз темата. Да плача. И не ме е срам да го покажа. Повече ме боли от думи отколкото, ако ме ударят.


И мен ме боли повече от думи, а често се бия по кръчмите защото има много неразбрани хора. Все пак смятам, че си здраво момче и ще се справиш да не се изпускаш защото истинските мъже не плачат. На всеки му се случва, но трябва да е рядко според мен. Аз последно например плаках като загубих едни пари на  хазарт и от тогава се стегнах и не съм залагал над 50 лева.

# 12
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Макар,че не съм мъж ще отговоря.Да,плачат,макар и рядко но плачат.
Човешко е и в това няма нищо срамно.

Последна редакция: чт, 17 авг 2006, 08:47 от Аурелия

# 13
  • Мнения: 1 451
Жоре, бате, голям мачо си. Неам аз кво да правя в една тема с мъж кат тебе. Айде жив и здрав да си.

# 14
  • Мнения: 490
Малиииии и бой ли ще има вече бе?
Всеки го разбира различно "мъжеството"  Mr. Green
Сълзите не са критерии за това -със сълзи или без -мъжа си е мъж!
Важно е как го доказва, на приказки и аз съм принцесата от приказките Flutter

# 15
  • Мнения: 1 896
Определено много повече харесвам емоционално интелигентните мъже, които са наясно какво чувстват и как да го изразят. Това е сила, а не слабост.
Също бих искала синът ми да знае, че е нормално всеки човек, бил той и мъж, да плаче когато е тъжен, а това може да научи ако някога види баща си. Виждала съм мъжа ми да плаче веднъж само, но се радвам че може да го прави.

# 16
  • Мнения: 260
Последният път когато плаках истински беше доста отдавна, на погребението на баща ми, тогава бях на 14 години. От тогава насам, колкото и да искам никога не съм успявал да го направя истински, не знам защо, но не се получава. Очите ми се насълзяват малко, огромна болка ме стяга в гърлото, но никога не мога да го направя истински и да ми олекне, както е било като дете. Понякога е много неприятно, да искаш, а да не можеш. Случвало ми се е да имам ситуации в които знам, че ако си поплача ще ми олекне, сам съм и няма никой край мен, и пак не мога, не знам защо?  newsm78

# 17
  • Мнения: 98
Жоре, бате, голям мачо си. Неам аз кво да правя в една тема с мъж кат тебе. Айде жив и здрав да си.

 newsm10 браво Свил

# 18
  • Мнения: 819
Жорко пак се изказа невероятно "мъжки". Пази Боже от такива "мъжкари"- ми да, кво ше ми плаче, друго си е да налиташ на бой по кръчмите!Направо ми се издигна в очите!/На това му се вика" мъж като л...о на дъжд"  Joy/

# 19
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 204

О, да, истинските мъже плачат! И то не заради собствената си глупост  Stop, а заради нещо наистина ценно. Дано никога не се сблъскаш с истинската нужда да плачеш, защото мъката, извираща от сърцето ти, не пита мъж ли си!!!

Моят мъж е плакал пред мен. И продължава да плаче. Драмата в живота ни не прости и на него... Видях и баща си, и дядо си , и чичо си, и братовчедите ми да плачат...
Слава Богу, после ги видях да се просълзяват от радост  Hug

Последна редакция: чт, 17 авг 2006, 16:44 от Дивиана

# 20
  • Мнения: 8 917
Плачат, да....и не виждам нищо срамно Peace

# 21
  • Мнения: 1 809
Напротив,истинските мъже не размахват юмруци,а слабите и комплексираните го правят!Да покажеш емоциите си не е признак на слабост Peace

Последна редакция: чт, 17 авг 2006, 16:50 от Дивиана

# 22
  • Мнения: 5 391

О, да, истинските мъже плачат! И то не заради собствената си глупост  Stop, а заради нещо наистина ценно. Дано никога не се сблъскаш с истинската нужда да плачеш, защото мъката, извираща от сърцето ти, не пита мъж ли си!!!

Моят мъж е плакал пред мен. И продължава да плаче. Драмата в живота ни не прости и на него... Видях и баща си, и дядо си , и чичо си, и братовчедите ми да плачат...
Слава Богу, после ги видях да се просълзяват от радост  Hug
Много силни думи...просълзи ме...

# 23
  • Мнения: 42
Плача мъжете-ДА!Даже и милото плаче пред мен .Много рядко.Но аз го насърчавам.Знам ,че така ще му олекне!

# 24
  • Мнения: 494

О, да, истинските мъже плачат! И то не заради собствената си глупост  Stop, а заради нещо наистина ценно. Дано никога не се сблъскаш с истинската нужда да плачеш, защото мъката, извираща от сърцето ти, не пита мъж ли си!!!

Моят мъж е плакал пред мен. И продължава да плаче. Драмата в живота ни не прости и на него... Видях и баща си, и дядо си , и чичо си, и братовчедите ми да плачат...
Слава Богу, после ги видях да се просълзяват от радост  Hug
Много силни думи...просълзи ме...

 smile3501Единственият мъж който съм виждала да плаче е баща ми .Обичам те тате .

# 25
  • Мнения: 495
моят мъж е проронвал по някоя сълза
ставало ми е много тежко, честно да си призная....

# 26
  • Мнения: 902
Успокоих се, че не съм само аз ревльо  Joy

НЕ си ревльо, Свил , не виждам нищо лошо.. и моят мъж плаче. Плака и на нашата сватба, zащото видя отново сестра си след дълги години, плака като се роди малката(ама как само.. ) раzплаквал се е като гледа картините , рисувани от покойния му дядо, zащото се сеща zа това, че са имали сериоzен спор и не са се сдобрили преди дядо му да умре, че дядо му си е отишъл преди да успее да му каже колко съжалява zа станалото..
Ей zа такива неща плаче .. и според мен е просто човешко...

# 27
  • Мнения: 902
Считате ли го за признак на слабост? В какви случаи плачете? Показвате ли се пред жените си в такова състояние?
Inspired by Baba Yaga в съседната тема Wink
Да открия и аз темата. Да плача. И не ме е срам да го покажа. Повече ме боли от думи отколкото, ако ме ударят.


И мен ме боли повече от думи, а често се бия по кръчмите защото има много неразбрани хора. Все пак смятам, че си здраво момче и ще се справиш да не се изпускаш защото истинските мъже не плачат. На всеки му се случва, но трябва да е рядко според мен. Аз последно например плаках като загубих едни пари на  хазарт и от тогава се стегнах и не съм залагал над 50 лева.

Жоро, раzбирам начина ти на мислене, но не подкрепям.
НЯма нищо общо с мъжественост .
Наистина няма..

# 28
  • Мнения: 61
естествена физиологично / психическа нужда. И мъжете плачем, нормално е. Мен не ме е срам да го призная а и не го крия.

# 29
  • Мнения: 1 517
естествена физиологично / психическа нужда. И мъжете плачем, нормално е. Мен не ме е срам да го призная а и не го крия.
БРАВО!

# 30
  • Мнения: 4 473
Не мога да разбера кой им е втълпил на мъжката половина, че ако плачат са по-малко мъжкари?! Thinking Абсурдно е да се мисли, че плачът при мъжете е израз на слабост!

Собственият ми съпруг го видях един-единствен път да плаче.....баща му почина в ръцете му внезапно след масиран инфаркт на улицата...Всъщност го видях случайно, без той да разбере. Уважавам желанието му да не го вижда никой разплакан.

# 31
  • Мнения: 130
  Плача!!!! И го намирам за едно от най-естествените неща-като кърменето примерно  newsm45 Пък и според мен  понякога е доста по-мъжествено да пророниш няколко сълзи, отколкото да ступаш някой ей така, от любов към спорта newsm48

# 32
  • Мнения: 98
  Плача!!!! И го намирам за едно от най-естествените неща-като кърменето примерно  newsm45 Пък и според мен  понякога е доста по-мъжествено да пророниш няколко сълзи, отколкото да ступаш някой ей така, от любов към спорта newsm48





newsm10

# 33
  • Мнения: 2 242
ДА! А бях вечно усмихнато дете...
grami и всички останали, пожелавам ви никога да нямате причина за истински плач. олеква, вярно. но след това се връща пак. бъдете щастливи и се радвайте и при най-малкия повод!

# 34
  • Мнения: 98
ДА! А бях вечно усмихнато дете...
grami и всички останали, пожелавам ви никога да нямате причина за истински плач. олеква, вярно. но след това се връща пак. бъдете щастливи и се радвайте и при най-малкия повод!

Sadman не звучиш добре - като че ли доста страдаш?

# 35
  • Мнения: 2 242
Ееее, не ме разбирай погрешно Simple Smile
Просто някои неща изглежда не можем да преживеем напълно...

# 36
  • Мнения: 8 505
Виждала съм мъжа си да плаче.Един-единствен път.
Смятам го за нещо естествено.

# 37
  • Мнения: 494
естествена физиологично / психическа нужда. И мъжете плачем, нормално е. Мен не ме е срам да го призная а и не го крия.

Няма нищо срамно да си признаеш.Напротив шапка ти свалям.  Малко мъже са като тебе newsm10

# 38
  • Мнения: 220
Ами плача да,рядко но и невъздържано.така ми идва от вътре-докато се усетя и съм ги заронил едни  #Crazy.който му е смешно да се смее,на мен когато ми е тъжно нито се мъча да предизвикам ,нито да спра и скрия сълзите  Sunglasses

# 39
  • Мнения: 1 370
Два пъти, за 10 годишна връзка съм виждала мъжът ми да се разплаче и това са случайте, когато се разделяхме на летището и знаехме, че няма да се видим скоро

# 40
Аз плача, не често, но плача. Пред съпругата си съм плакал 1-2 пъти, по много неприятни поводи, от тъга, по простата причина, че тя много страда, когато съм тъжен. Иначе плача си поплаквам сам. Последния път беше скоро. Беше от умора, от нерви, от ...... безпомощност да осигуря безгрижен живот за семейството си... Плаках на някакъв филм буквално като бебе. Дори не помня, кой беше филма. Но главоболието ми спря за няколко дни  Wink

# 41
  • Мнения: 50
poplakvam si no ne si go priznavame

# 42
  • Мнения: 302
Както е нормално една жена да плаче така смятам за нормално и мъжете да плачат когато нещо много им тежи.Аз съм го виждала два пъти досега да плаче - 1-ия път беше когато се върна от чужбина и прегърна сина си след като 1 година го беше чувал само по телефона-тогава се прозълзи от радост,никога няма да го забравя.Вторият път сълзите не бяха от радост...Май има и трети път-когато Левски вкараха 2-ия гол срещу Киево-голям ми е левскар

# 43
  • Мнения: 2 116
Не смятам, че нещо толкова нормално трябва да е чуждо на мъжете!  Peace
Както е нормално една жена да плаче така смятам за нормално и мъжете да плачат когато нещо много им тежи

# 44
  • Мнения: 1 047
Плача,дори и като режа лук.

# 45
  • София
  • Мнения: 7 097
Не мога да разбера кой им е втълпил на мъжката половина, че ако плачат са по-малко мъжкари?! Thinking Абсурдно е да се мисли, че плачът при мъжете е израз на слабост!

Опитай да го обясниш на моя това...

# 46
  • Мнения: 73
 Да плаках, но одавна не ми се е случвало, а понякога наистина имам нужда от това-усещам го. Но някак си спирачката ми идва отвътре, въпреки че е имало защо да си порева. Със сигурност плача помага и успокоява, и е гадно когато не можеш да си поплачеш!!! smile3518

# 47
  • София
  • Мнения: 3 392
Определено мъжа ми е мъжкар до мозъка на костите, аз плача по-често от него, разбира се, но когато се роди дъщеря ни плака. Плака и когато разбра, че съм бременна, плака, когато почина най-близкия му приятел и не намирам нищо не-мъжкарско в това- напротив!

# 48
  • Мнения: 29
много рядко ми се е случвало. но не ме е срам да плача пред жена ми.

# 49
  • Мнения: 1 517
много рядко ми се е случвало. но не ме е срам да плача пред жена ми.
Пробвай. Сигурно ще и направи не лошо впечатление.

# 50
Всички сме хора мъже жени за това има ли значение. Мъжете плачат много по рядко като цяло не че няма и такива жени но това е в следствие от живота които им се налага да живеят, ако от малки сте плакали много и все за сериозни неща като пораснете осъзнавате че това и грам не помага а напротив в най трудните моменти ви прави слаби. Затова силните хора плачат само когато могат да си го позволят а не винаги когато има за какво.

# 51
  • Мнения: 706
Mujut mi plaka na svatbata ni 3 pati !!! Az ne sum ( za moia iznenada ).Plakal e niakolko pati pred men,no tova ne go pravi po-malko muj v moite o4i . Tova e normalno za vsiako 4ove6ko su6testvo.

# 52
  • Мнения: 620
Да плачеш ,да се радваш,да тъгуваш,да се притесняваш,да тръпнеш
в очакване,.....всичко това са изконни човешки чувства,които не зависят от пола.
И не виждам защо да са привилегия предимно за женската част на
човечеството.ВСЕКИ  има право на чувства и да изживява
нещата според неговия вътрешен мир. Sunglasses

Въпрос към "мъжкарите" дето не плачат......срам ви е да пророните
сълза,когато изпитвате огромна мъка:stop:....а да се смеете и да изпитвате огромна радост не ви е срам,а Confused Sunglasses

# 53
Тия дни погребахме един приятел. На моите години.

Много ми се плачеше. Страшно много. И си похлипах. Но не успях да махна онази буца под гръкляна.

Незнам защо са ни учили , че не е хубаво мъжете да плачат. на мен определено ми липсва понякога.

И още ми се плаче.

# 54
ross_bul , съжалявам за загубата ти

newsm10

В това е тънкия момент.
По книгите пишат, че по това човек се различавал от животните. Отпуска значително напрежението, но пък ако прекалиш изчерпва всичката енергия и ставаш парцал. За мъже или за жени - не одобрявам плач пред други. Не че ни ме се е случвало, затова няма да простя на първия, който ме застави да го направя пред него. Защото за мен плача е равносилно на "аз съм безсилен", а кой обича слабите хора?

В момента се сещам за онзи виц за Щирлиц, дето получил телеграма, че му се е родил син....(за разведряване на настроението)

# 55
  • Мнения: 819
ross_bul , съжалявам за загубата ти

newsm10

В това е тънкия момент.
По книгите пишат, че по това човек се различавал от животните. Отпуска значително напрежението, но пък ако прекалиш изчерпва всичката енергия и ставаш парцал. За мъже или за жени - не одобрявам плач пред други. Не че ни ме се е случвало, затова няма да простя на първия, който ме застави да го направя пред него. Защото за мен плача е равносилно на "аз съм безсилен", а кой обича слабите хора?

В момента се сещам за онзи виц за Щирлиц, дето получил телеграма, че му се е родил син....(за разведряване на настроението)

Не мисля, че плачът е израз на безсилие-когато загубиш близък човек и дадеш воля на емоциите, малко олеква..то е ясно, че в такава ситуация не можеш да го върнеш-всички сме безсилни. И да не се разплашеш-пак си безсилен. И не мисля, че е голямо геройство, когато успееш да задържиш сълзите ти.В такъв момент никой няма да те обвини , че плачеш.Поне това е моето мнение  Peace
ross_bul , много съжалявам  Cry

# 56
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 216
чрез сълзите се освобождава напрежението и негативната енергия. последно мъжът ми плака, като му казах, че искам да се разделим. не го казах сериозно, само да го тресна, че много ме беше вбесил Crossing Arms

# 57
  • Мнения: 220
чрез сълзите се освобождава напрежението и негативната енергия. последно мъжът ми плака, като му казах, че искам да се разделим. не го казах сериозно, само да го тресна, че много ме беше вбесил Crossing Arms

Eбати тресването . . .това си е жив съдизъм ей  #Crazy

Ама аз пък как ревах в последно време,чак се стреснах от себе си.
Кажа някоя думичка и тия сълзи като тръгнат,няма спиране - ама опитах да се прикрия (не от срам,а за да не я натъжавам),дано не ме е видяла.

# 58
  • Мнения: 112
Последно ми се случи след като жена ми роди. Всичко беше ок до 22.30, видяхме малкия и т.н. Прибрах се, заспах и по едно време в 01,30 ми звъни телефона - доктора - вика ела бързо, не е за телефон..... Познайте как за 5 минути се озовах в родилно, а там търчат сестри, доктори и никой нищо не ти казва..... И така 2 часа .... След което виждам жена ми на носилка, интубирана, упоена, с хиляда игли набодена...... докато пиша чак ми се разтреперват ръцете....Тогава и следващата сдмица толкоз съм ревал, че кво да ви кажа.... newsm45

# 59
  • Мнения: 7 716
Моят съпруг плаче понякога на хубава музика от младостта му, както и като му умре пациент, за който дълго време се е грижил.
Иначе е много силен и волеви като човек.
Обичам го, може би и заради тези сълзи понякога.

Общи условия

Активация на акаунт