Каква е храната в яслата ?

  • 1 990
  • 49
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 327
днес ми казаха, че в нашата ясла правили сухи супи  Shocked а те са пълни с консерванти и сол..
някой има ли впечатления от друга ясла с подобни експерименти?

Струва ми се абсурдно, най - малкото за това, че ще им излиза по -скъпо!
За съжаление не е абсурдно-случва се.Моя приятелка ми каза,че в тяхната детска кухня слагат от бульоните Маги в супата,за да е по-вкусна.Това и го казали готвачките,когато ги попитала как готвят толкова вкусно и детето яде всичко от кухнята,пък ако тя сготви не иска. Rolling Eyes


мдаам... оказа се, че в много от частните градини и ясли е така.
Говорих с една сестра от държавна ясла, която ми обясни, че по новите изисквания на хеи трябва да се набляга на повече плодове и зеленчуци и зърнени храни, но трудно ги спазват, тъй като оклада от общината е 1лв на ден.
В частните ясли масово слагали сухи бульони или ползват готови сухи супи, за да намалят цената на обядите. От ХЕИ също препоръчвали да се давам салам на децата 2 пъти месечно. В частните ясли обаче, съдейки по менютата, се дава доста по-често...

# 46
  • Мнения: 6 039
Star, хубава или лоша - не съм давала определение, казах, че мен храната не ме задоволява.
Няма да си кривя душата и да приписвам само плюсове на която и да е ясла.
За 1лв на ден, никой не може да ти осигури качествена и добра храна.

# 47
  • Пловдив
  • Мнения: 927
Днес в нашата ясла имаше следното меню:1. Пилешка супа 2. Фасул 3. Айран 4. Пъпеш. Следобедна закуска - филийка с масло и сладко. В кухнята към яслата имаше от супата и фасула, за десерт - крем "Горена захар".

# 48
  • Мнения: 3 537
Днес в нашата ясла имаше следното меню:1. Пилешка супа 2. Фасул 3. Айран 4. Пъпеш. Следобедна закуска - филийка с масло и сладко. В кухнята към яслата имаше от супата и фасула, за десерт - крем "Горена захар".
Ами сутрешна закуска? newsm78

# 49
  • Пловдив
  • Мнения: 927
Днес в нашата ясла имаше следното меню:1. Пилешка супа 2. Фасул 3. Айран 4. Пъпеш. Следобедна закуска - филийка с масло и сладко. В кухнята към яслата имаше от супата и фасула, за десерт - крем "Горена захар".
Ами сутрешна закуска? newsm78
Не знам, защото аз го заведох закусил.

Общи условия

Активация на акаунт