Спешно трябва да захраня с месо

  • 5 454
  • 36
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: X
ми като ще сме сериозни да сме и информирани  Wink  Peace - телешкото е с еднотипни белтъчини с тези на прясното краве мляко и не се препоръчва да е от първите меса, водят го алерген (то пък кое ли вече не е).... но доколкото аз съм запозната най-предпочитано за начало е заешкото  Mr. Green

Като сте информиране, четете и внимателно - къде точно е упоменато в лаишкото ми изказване, че телешкото е препоръчително за захранване? Просто е едно от подходящите меса да е първо, жената ще почне със заешко, да речем, ама няма цял живот само заешко да предлага, я... освен това телешкото се препоръчва при нисък хемоглобин, за това го споменах bowuu

# 31
  • Мнения: 1 951
За някои месото наистина не вдига хемоглобина (личен опит). Вероятно зависи от типа на организма, от способността му да усвоява желязо, откъде и т.н.

Защото не винаги ниския Hb е резултат от недостиг на месо.Има  много причини за нисък Hb и анемия една от които е нарушения в храненето.Но затова се ходи на лекар и се правят изследвания, а не ги заменяме с форума  Peace

Последна редакция: чт, 17 авг 2006, 16:29 от diksi

# 32
  • Варна
  • Мнения: 2 133
За някои месото наистина не вдига хемоглобина (личен опит). Вероятно зависи от типа на организма, от способността му да усвоява желязо, откъде и т.н.

Защото не винаги ниския Hb е резултат от недостиг на месо.Има  много други причини за нисък Hb и анемия една от които е нарушения в храненето.Но затова се ходи на лекар и се правят изследвания, а не ги заменяма с форума  Peace

Вероятно трябва да отида при професор някой, защото обикновено лекарите приемат, че ниският хемоглобин най-често сочи липса на желязо. На бебета, особено, трудно се взема венозна кръв, за да изследват нивото на желязото. На мен са ми правили всякакви кръвни изследвания и все до Малтофер, Сорбифер и месо опират. И резултат - все под 120 Hb

Напълно съм съгласна, че форумът не бива да заменя лекарското мнение. По-скоро човек може да се ориентира какво да търси и къде да го търси по-нататък.

# 33
  • Мнения: 1 951
Вероятно трябва да отида при професор някой, защото обикновено лекарите приемат, че ниският хемоглобин най-често сочи липса на желязо. На бебета, особено, трудно се взема венозна кръв, за да изследват нивото на желязото. На мен са ми правили всякакви кръвни изследвания и все до Малтофер, Сорбифер и месо опират. И резултат - все под 120 Hb

Съгласна съм с това което казваш.Мисълта ми беше, че ниското ниво на желязо не значи, че липсва внос на такова в организма.Може да си ядеш колкото си искаш хранителни продукти съдържащи желязо, но ако има проблем в усвояването на това желязо то пак ще е ниско.И ред други причини.
Искам само да обобща, че не е токлова лесно - яж месо, не яж месо и готово!И какво е казал педиатъра и защо го е казал - как не го е срам  #2gunfire Той не чете ли форума за да се ограмоти малко  #Cussing out Дразня се когато по здравни, правни, счетоводни и други проблеми се налагат мнения от хора, които хал-хабер си нямат от материята.В тема в която се разисква например правен въпрос не вземам никакво отношение, а само чета, защото не мога само от обща култура да раздавам съвети.Има си хора на които това им е работата и за това са учили и продължават да учат.
Съжалявам за малко резкия тон и се  извинявам ако съм засегнала някой.Нищо преднамерено, само леко се подразних.
Хайде   bouquet  Hug  Hug  Hug

# 34
  • Варна
  • Мнения: 634
А някой може ли да ми каже колко трябва да е хемоглобина при дете на 6 месеца?Защото и аз още не съм дала месо,а преди 1 месец при сина ми беше 109 и то защото точно преди това беше болен и се пооправяше вече.Предполагам,че сега е малко повече,в понеделник сме на изследвания,но педиатърката ме кара да давам вече месо защото бил нисък.А аз не мисля,че е нисък.
Извинявам се на авторката,че и използвах темата.

# 35
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Според нашата педиатърка 107 на 6 месеца не беше висок, но не ни препоръча нито месо, нито желязо под форма на лекарство. Реши да го провери пак след захранването (аз захраних след 6-ия месец). За един месец се беше вдигнал малко и тя препоръча единствено включване на цвекло и елда.

# 36
  • София
  • Мнения: 2 298
...  Не вярвах на приказките за ранното захранване с месо, заради хемоглубина и ето какво направих на детенцето...


Недей да изпитваш угризения, не си виновна.
Моето дете не беше помирисвало месо на 6 месеца, когато имаше хемоглобин 136.
На година имаше 137, хапваше месни пюрета през ден, купешки, със символично съдържание на месо около 15 грама в бурканчето.
Желязо има и в зърнени храни (например киноа, елда които можете да хапвате) и в доста зеленчуци (подходящи за вашата възраст са броколите, има едни фантастични пюренца с броколи на Семпер), също и в тиквата. За усвояването на желязото е необходим витамин С, затова в храната ви трябва да го има и него - можеш вече да даваш пасирани пресни плодове или пресни плодови сокчета. Комбинацията авокадо-банан, също е подходяща, моето дете от 5-ти месец хапва поне два пъти седмично този десерт за следобедна закуска, до година и един месец всеки ден прясно изцедени сокчета (после минахме на купешки) суртин и следобед доста често  десерт с пресен плод от 6-месечна възраст.
За захранването с месо - ние започнахме в края на 7-ми месец със заешко, след седмица с пуешко и после пилешко. Телешкото беше по-късно, към 9-ти месец, свинското месец след това.


Общи условия

Активация на акаунт