Не ще да спи и се изнервя сама

  • 1 017
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 135
От около половин месец имаме следния проблем - през целия ден почти не спи, ако успее да задряма за малко, се стряска и веднага се ококорва, и едновременно с това супер се нервира от това че не спи....как ли не робвам, на ръце я държа, люшкаме се, гушкаме се ...и не ще и не ще...според лекарката било временен период...ама то какво му в временното...дайте съвети какво да правим, че вече и аз се изнервям

# 1
  • Мнения: 649
като беше малък много обичаше да спи в количката на вън... на ръце въобще не обичаше да спи (и сега не обича)... може да пускаш някакъв монотонен звук- например сешоар, прахосмукачка в съседната стая, телевизор

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 576
А защо не пробваш да я оставяш сама без да я носиш. Пускай й радиото и излез от стаята. Но трябва да изтърпиш плача на любимото детенце. Или пробвай наистина навън в количката.

# 3
  • Мнения: 135
Е проблема е че и навън почти не ще да спи....за четири часа разходка спи за няма и половин час...и то пак с много нерви

# 4
  • Мнения: 2 082
да не би нещо да го боли детето-щом се унася и после се стряска и не може да заспи  newsm78 вечер спи ли?

# 5
  • Мнения: 649
да не я мъчат колики  newsm78 

# 6
  • Мнения: 398
Даваш ли и редовно вит. Д. Питай педито, защото и ние имахме такъв проблем.

# 7
  • Мнения: 476
Какво общо може да има витамин Д с проблема?

# 8
  • Мнения: 1 041
И Марти понякога има такива дни-спи му се,а не може да заспи.Аз го отдавам на това че сега започва да опознава всичко наоколо и иска постоянно да го държа прав,за да гледа.Освен това е много енергичен и постоянно ритка и гука-понякога чак ме плаши  Laughing Единствено вечер след като го изкъпя и нахраня заспива сам без проблеми. Не се притеснявай-пробвай да изтощиш бебо с игра и разходки и ще заспи от раз-поне при нас така става   bouquet

# 9
  • Мнения: 135
Благодаря на всички за отговорите....
Вечер спим, почти 9 часа с поне едно хранене,  но заспиваме без проблеми...
Какво е общото с вит.Д, той пречи или помага Thinking???

# 10
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Значи за витамин Д,липсата му води до увеличаване риска от рахит,чиито симптоми са стряскане,изпотяване на главичката,бързо наддаване на килограми.Сега да те поуспокоя,щом правиш дълги разходки на вън не би трябвало да има нужда детето от витамин Д.Средно около 20 мин. са достатъчни на вън да си навакса необходимото количество.
И моя син така прави и няма заспиване и е много нервен и и се дере като му се доспи,ама няма как си го търпя.Докато не каталяса сам и не заспи нямам мира.
Пожелавам ти да си много търпелив а и да се надяваме да го израстат този период.

# 11
  • Мнения: 2 309
Значи за витамин Д,липсата му води до увеличаване риска от рахит,чиито симптоми са стряскане,изпотяване на главичката,бързо наддаване на килограми.

стига бе изкара ми акъла, и моята дъщеричка ги прави тези номера.

иначе по темата- може би просто такъв е темперамента на детенцето ти, и аз все чаках да отмине този период, но накрая се примирих че явно така ще е.

# 12
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Значи за витамин Д,липсата му води до увеличаване риска от рахит,чиито симптоми са стряскане,изпотяване на главичката,бързо наддаване на килограми.

стига бе изкара ми акъла, и моята дъщеричка ги прави тези номера.

иначе по темата- може би просто такъв е темперамента на детенцето ти, и аз все чаках да отмине този период, но накрая се примирих че явно така ще е.
И моя ги правеше и решението беше увеличаване на капките вит.Д и калции.Не е толкова страшно,но ако наистина се убедена,че не се изпотява защото е горещо,че не стряска от някой шум и т.н.отиди и сподели притесненията си с личния ви лекар и той да прецени.Не се стряскай излишно.

# 13
  • София
  • Мнения: 2 686
И моя бебо е същия. Аз му хванах цаката, обаче... Разбрах, че просто през деня не иска да спи в леглото. Затова го слагам къде ли не... Пак не спи дълбоко и задълго, но половин час на дивана, половин час в солчето за кола, половин в люлката и навън мисля, че е по-добре от преди. когато заспиваше за по максимум 10 минути. Днес дори спа цели 2 часа в люлката...

# 14
  • Мнения: 476
Аз ще се изкажа малко еретично, но въобще не смятам, че е възможно да е от липсата на витамин Д. Особено сега през лятото. Даже ще стигна още по-далеч - въобще не смятам, че е необходимо даването на този витамин. И педиатъра на синът ми тук в САЩ, както и педиатърката му в България бяха против даването на витамин Д. Така, че не шашкайте момичето, че ще вземе да си помисли, че детето има рахит.

Общи условия

Активация на акаунт