Каква да е нощницата за родилното???

  • 5 986
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: 693
Каква нощница е най-удобна за родилиното посъветваха ме да си взема 2 каква да е тази за раждането и каква да и тази за престоя в родилното след раждането по-къса по-дългас копчета отгоре или ...  newsm78


# 1
  • Мнения: 111
Да ти кажа честно и аз това се чудех.На мен ми казаха,че е най-добре да е с копчета

# 2
  • Варна
  • Мнения: 3 235
За раждането няма никакво значение каква ще е, така или иначе после няма да я облечеш. За престоя в болницата е добре да е с копчета и то по-надълбоко, за да ти е по-лесно при кърменето. Дали ще е дълга или къса ти си решаваш.

# 3
  • Мнения: 5 103
Ярко червена и секси, докторите ще ти обръщат много внимание.
Майтап де. Joy
Аз си взех 3 обикновени, който хвърлих после, защото ме беше гнус да си ги взема, а болнични не нося Naughty
То като се замисля май всичко хвърлих, което ми навяваше на болницата.

# 4
  • Мнения: 2 957
Някаква широчка да ти е удобна и задължително с копчета отпред,за да ти е по-лесно при кърменето.За дължината-ти се решаваш.Леко раждане;)

# 5
  • София
  • Мнения: 35 934
Някаква широчка да ти е удобна и задължително с копчета отпред,за да ти е по-лесно при кърменето.За дължината-ти се решаваш.Леко раждане;)
Peace И леко раждане

# 6
  • Мнения: 1 029
За престоя в болницата е добре да е с копчета и то по-надълбоко, за да ти е по-лесно при кърменето. Дали ще е дълга или къса ти си решаваш.
Peace
И аз така мисля, въпреки че може би в болницата ти дават техни. Поне там, където аз раждах даваха съвсем прилични и почни нови нощници, но и никой не възрази да си носим собствени.

# 7
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Някаква широчка да ти е удобна и задължително с копчета отпред,за да ти е по-лесно при кърменето.За дължината-ти се решаваш.Леко раждане;)

Важното е да има голямо деколте, че да е лесно с кърменето. Освен това аз имах 3, просто защото през лятото много се поти човек, задушно беше в болницата и да имам за подмяна. А и случва се да се нацапа човек, така че по добре е да имаш удобство. Аз си бях взела и пижамка, с нея ходех вечер, по удобно ми беше.

# 8
  • Мнения: 1 448
Първоначално бях с такава дълга като рокля, после ходих с пижама от две части, беше ми по-удобно. Задължително с копчета, заради кърменето!!!!

# 9
  • Мнения: 731
От лекцията в "Света София" освен за нощница с дълбоко деколте си спомням още, че трябва да бъде с къси или широки ръкави, които лесно се повдигат нагоре, ако се наложат системи, а също, че нощницата трябва да бъде от достатъчно здрава материя, за да може родилката да бъде вдигана/носена в нея, ако се наложи  Crazy

# 10
  • Мнения: 193
Вземи си няколко (2-3) нощници, че като се изцапат да имаш за подмяна. И задължително с дълбоко деколте с копчета, да ти е удобно като кърмиш. По широчка да е, за дължината - както си прецениш. За самото раждане няма никакво значение с каква нощница си, така или инъче това ще е последната ти грижа тогава Simple Smile
Леко раждане!

# 11
  • Мнения: 193
За след раждането ти трябва с копчета! Макар че, там би трябвало да дават!

# 12
  • Мнения: 7 474
На мен в болницата не ми дадоха да облека нищо мое  Crossing Arms

# 13
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Попитай в болницата, в която ще раждаш, защото някъде не дават да си обличаш твои дрехи. За самата нощница останалите са те посъветвали изчерпателно. Само да добавя - да е някаква лека материя, да не ти е горещо.
Леко раждане!

# 14
  • Мнения: 1 146
Разпитай първо дали в болницата, в която си решила да раждаш, позволяват да носим твоя си нощница. При мен не можеше и ми дадоха от там. Иначе ако може вземи дълга и с копчета - много по-удобно е. И ръкавите наистина трябва да са по-широчки.
Успех и леко раждане  bouquet

# 15
  • София
  • Мнения: 6 181
Освен всичко казано, при мен се получи така, че нощницата беше с платка отгоре и шевът беше точно на височината на зърната ми - много гадно дреше на раздразнените зърна. Добре, че в болницата даваха чиста всеки ден и мпята я зарязах веднага.

# 16
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Раждах с болнична, а за след това си носих 2-3 мои. Бяха широки, удобни, с копчета отпред. Седят си ми в гардероба  Simple Smile

# 17
  • Мнения: 4 629
Секси - копринена, прозрачна, с дантели, перли.... Mr. Green

# 18
  • Мнения: 949
Аз си бях взела една с копчета и втора за кърмачки(с две цепки отпред-много е неудобна).Но така или иначе ми вляза ха в употреба чак в нас.

# 19
  • Мнения: 5 140
На мен в болницата не ми дадоха да облека нищо мое  Crossing Arms

И на мен така, даваха ми нощници от тях, демек на болницата.
Поне в Шейново беше така преди, сега незнам.

# 20
  • Мнения: 7 474
И аз там преди 4г. Може да има нови правила вече  Hug

# 21
  • Мнения: 772
аз кърмех гола-така ми беше най-удобно.е,гледаха ме като полезно изкопаемо ,но много важно Laughingмятах само кърпа на другата гърда че много течеше.късмет Peace

# 22
  • Мнения: 559
За раждането няма никакво значение каква ще е, така или иначе после няма да я облечеш. За престоя в болницата е добре да е с копчета и то по-надълбоко, за да ти е по-лесно при кърменето. Дали ще е дълга или къса ти си решаваш.
Това е имоето мнение Peace

# 23
  • Мнения: 3 356
С къс ръкав задължително,с копчета-препоръчително.Аз се взех 5 бр за 4 дни,но не ми стигнаха,та пращах да перат и носят отново.За МД става въпрос.

# 24
  • Мнения: 657
 Удобна,широка с копчета отпред,а за дължината по твоя преценка-това за престоя.За самото раждане не знам-дадоха ми от там,предполагам,че ще свърши работа каквато и да е нощница

# 25
  • Мнения: 8 505
На мен в болницата не ми дадоха да облека нищо мое  Crossing Arms

И на мен така, даваха ми нощници от тях, демек на болницата.
Поне в Шейново беше така преди, сега незнам.

До преди няма и две години все още беше така.Аз си бях приготвила нощница за раждането и мъжка пижама за след това,но... Rolling Eyes

# 26
  • Мнения: 492
Аз само да добавя за материята  - задължително памучна.Разните там копринени и от други изкуствени материи ще те запаряват, а и в добавка гумените дюшеци....
Желая ти леко и безпроблемно раждане!

# 27
  • Мнения: 359
Две нощници с копчета отпред за да е по-удобно кърменето

# 28
  • Мнения: 7 186
2- 3 нощници ти стигат. Гледай да имат копчета отпред. Аз си бях взела нощниците от Метро- то.

# 29
  • Мнения: 8 917
Каква нощница е най-удобна за родилиното посъветваха ме да си взема 2 каква да е тази за раждането и каква да и тази за престоя в родилното след раждането по-къса по-дългас копчета отгоре или ...  newsm78




Ако ще кърмиш трябва да е с копчета - ако не цялата отгоре до долу, то поне горните да се разтварят достатъчно. Аз много мразя тези като камбанка и предпочетох с 2 части - панталон + горно, като горната част се разкопчаваше изцяло. И си вземи поне 2, дори по възможност 3  Peace
Колкото за гумените дюшеци - вземи си и чаршаф с ластик /ако имаш възможност/, че голямо пързаляне пада Wink

# 30
  • Мнения: 64
аз бях с къси нощници, къс ръкав (беше средата на май), с копчета отпред, да ми е по-лесно за кърменето

# 31
  • Мнения: 2 266
На мен в болницата не ми разрешиха да бъда с моя нощница.Трябвало да бъда с тяхна,защото били стерилни.Каква ти стерилизация,те бяха отвратителни,но ме задължиха да я облека.Ако бях с моя после сигурно щях да я изхвърля.

# 32
  • Мнения: 2 407
Аз имах 2 памучни, скопчета от пред.

# 33
  • Мнения: 6 164
Моите бяха в свежи пастелни тонове, за повече настроение Joy , не че ми липсваше такова... и с копчета за кърменето! Леко раждане!

# 34
  • софия
  • Мнения: 1 745
Не знам,къде ще раждаш,но в "Св.София" ти дават нощница всеки ден.Аз си носех,но така и не е облякох.Беше с копчета отпред Peace!

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 14 064
Миналата година в дир-а коментирахме като идея  мъжка риза, по-големичка и широчка, наистина е много удобно Simple Smile

# 36
  • София
  • Мнения: 3 390
Да е тънка, че аз умрях от жега

# 37
аз имах една с копчета и една с голямо деколте.втората повече ми хареса

# 38
  • Мнения: 176
Вземи си няколко (2-3) нощници, че като се изцапат да имаш за подмяна. И задължително с дълбоко деколте с копчета, да ти е удобно като кърмиш. По широчка да е, за дължината - както си прецениш. За самото раждане няма никакво значение с каква нощница си, така или инъче това ще е последната ти грижа тогава Simple Smile
Леко раждане!

Късмет и бързо възстановяване след раждането!  Peace

# 39
  • Мнения: 1 284
в Св. София не дават с твоя само с техни и всеки ден се сменят

# 40
  • София
  • Мнения: 508
Аз си бях взела три за кърмачки - Широка, с две цепки на гърдите, къса, с къс ръкав, памучна. Още ги нося - много са удобни.

# 41
  • Мнения: 4 358
За раждането няма никакво значение каква ще е, така или иначе после няма да я облечеш. За престоя в болницата е добре да е с копчета и то по-надълбоко, за да ти е по-лесно при кърменето. Дали ще е дълга или къса ти си решаваш.
На същото мнение съм  Peace
Ако имаш възможност, приготви си трета нощница и при нужда някой роднина ще ти я донесе. Аз си изцапах малко втората и ми беше кофти да ходя с нея, а нямах трета. Добре, че беше шаренка на цветя, та изцапаното не си личеше много.

# 42
  • Мнения: 2 672
от там ми дадоха - широка с копчета почти до долу Grinning

# 43
  • Мнения: 640
За кърмачки-с цепки отпред.Мен тея копчета ми бяха доста неудобни

# 44
  • Мнения: 8 769
Аз си носех два вида-дълга нощница за раждането и престоя в реанимация; и пижама с копчета за следващите дни.  Flutter Принципно мразя нощници Sick

# 45
  • Мнения: 603
от там ми дадоха - широка с копчета
и на мен така

# 46
  • средноголям град в България
  • Мнения: 145
Бъдеща мамче nadia, ако позволиш мога да обобщя всички мнения дотук:

 1. Да са поне 2-3 на брой.
2. Отпред да са с дълбоко диколте, с копчета или с връзки, за да ти е удобно при кърменето.
3. Да не са от изкуствена материя, а памучни, за да се чувствааш по- удобно и да попиват при необходимост пот, кърма, кръв и пр. Родилките по принцип се потят много.
4. Да са широки и удобни, за предпочитане по-дълги, но ръкавите е желателно да са къси или поне да са по-широки.
5. Да са нощници, а не пижами - при визитация и преглед е по-удобно, както и при дамския тоалет.
6. ПОСЛЕДНО:  Гледай на теб да са ти удобни, все пак отиваш в родилно отделение, а не на ревю! Успешно раждане!  ylinfant
П.П. Вземи си и повече лигнин, превръзките, дори и нощни, не са много удобни за случая.

Общи условия

Активация на акаунт