Няма радост по-голяма, от това да бъдеш ФЕВРУАРСКА мама!

  • 13 773
  • 295
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 718
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН на galastra!

  smile3525 smile3501 newsm59 nbirthday bdbaloni

# 31
  • Мнения: 644
Зна4и...гледаха ме на ехограф,след това с вагиналния.. Sick и по едно време докторката ми каза да застана по-удобно и да гледам да не шавам много ,за да може да "хване" добри параметри за да се направи теста.
Тези параметри се вкарват в някаква програма,която из4ислява риска.
На същи я принцип е и БХС ,само 4е при него не е толкова достоверно,защото е кръвен тест,а в компютъра се вкарват неща,които може и да не са реални.
Както написах и по-горе достоверността на ехографа е по-голяма.


Галка,4естит празник! Нека вси4ко,което си пожелаеш да ти се сбъдне!  bouquet

# 32
  • Мнения: 1 701
galastra, честит рожден ден! Да си много здрава и да родиш хубаво здраво бебче! Simple Smile

# 33
  • Мнения: 2 818
Galastra, Честит Рожден Ден!   Hug smile3525 nbirthday newsm38

# 34
здравейте на всички.Чета често форума и искам да питам има ли някой който е А1В отрицателна кръвна група.аз съм такава и сега искат да правят някакви изследвания на таткото но нищо повече неми обясниха.Някой знае ли повече

# 35
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
На таткото ще му искат документ за кръвна група и ако е с (+) резус фактор, ще ти пуснат на теб изследване за антитела. Потърси в нета информация за резус конфликт и ще ти стане ясно.

# 36
  • Мнения: 341
galastra, Честит рожден ден лека бременност и бързо и безпроблемно раждане.

Момичета мен ми става вече срамотно само аз като лудото Ленче още си пия фолиева киселина и Магнезии, от София се заредих до края на бременността да си имам, че тука много скъпа и още никой не ми е казал да я спра. В аптеката ми препоръчаха едни Магне В6 във вторник ще питам лекарката дали стават били специално за бременни. На мен Магнезия ми се отразява добре, косата ми е станала по-гъста и фризьорката много ми се смя като опитах да я убеждавам колко хубав шампоан съм си намерила, та тя ми каза, че косата ми е станал такава от Магнезия и ми го дават точно заради костите.
Приятен ден ви желая.

# 37
  • София
  • Мнения: 372
Благодаря ви за пожеланията, Embarassed!! Grinning

# 38
  • София
  • Мнения: 718
bzepic според мен магнезия ти го дават заради контракции, поне на мен затова ми го изписаха. А фолиевата киселина аз я спрях в 13 г.с. Сега пия витамините на HIPP за бременни, а като гледам и в тях има фолиева киселина.

# 39
  • София
  • Мнения: 6 743
Здравейте бъдещи майки  Hug
Казвам се Ивелина и съм част от фондацията "Движение на българските майки"
На съвсем доброволни начала ние помагаме на деца без родителски грижи и социално слаби семейства.
Организираме ежемесечна акция "Да спестим едно кафе, за да е сухо едно дупе" и набираме средства за памерси.Така малките мъници които си нямат никого имат сухи дупета всеки месец!

Тук е инфото за новата ни акция, но за ваше улеснение пускам цитат на постинга  Hug И ще ви чакам   bouquet
Ако имате въпроси пишете ми в темата или на лични  Hug

Цитат
Мили момичета.Всички познавате Криси (беше Вики1).Тя е в болница със сина си  Cry и няма да може да проведе ежемесечната си акция за памперси.  Sad
Ще я заместя аз  Peace .Този път ще съчетаем 2 в 1  Grinning
Ще чакам да дойдете и да спестите с нас едно кафе, за да е сухо едно бебешко дупе  Heart Eyes
Разчитаме на вашата подкрепа за тези страхотни дечица които си нямат майка и татко, но имат всички нас  Hug



Наближава първият учебен ден!Нека помогнем и на по-големите да тръгнат спокойни на училище  Hug
Освен средства, ще набираме всякакви учебни помагала и пособия като тетрадки, химикалки, боички, пастели, моливи, линии, пергели, нисесери, гумички, фулмастри, блокове, скицници, гланцови блокчета, картон, кадастрон, обвивки за учебници (найлонови) и всякакви такива подобни неща!!


Ще ви чакам в Южен парк на 2 и 3 септември от 10:00 до 14:00 часа 
(входа от към ул.Нишава)

 Hug  Heart Eyes   bouquet

Сметка -1043983402
PIB-централа
FINVBGSF
IBAN-BG43 FINV 9150 12BG N08H 66
Росица Букова
моля, в платежното посочвайте, че е дарение за памперси...

# 40
  • Мнения: 20
Аз пък си пия витамините редовно, че и калций отделно, а на витамините пише че са и за кърмещи и на мен ми се струва че се пият през цялата бременност ама ще взема да питам на следващия преглед. А за гаденето беше поотминало ама вчера вечерта повръщах  Sick Вечер по ми се гади ама общо взето е доста по добре положението в сравнение с предния месец.
Вие как сте с килограмите аз съм си на минус 3 а лекарката ми каза да ги кача до следващия преглед който е другата седмица и ми се струва че няма да се справя.

# 41
  • Мнения: 59
И аз много се притеснявах с тези резус фактори, но доколкото разбирам 90% от хората са с положителен резус фактор - включително и ние newsm44. А за това изследване, което е по-добро от БХС ще попитам като ходя да си вземам резултата.
Интересно е, че когато попитах Балев дали има възможност да се изчисли риска на даун само с ехография, отговорът беше отрицателен. Тези хора подиграват ли ни се или говорят с недомлъвки или са некомпетентни???? Thinking #2gunfire

# 42
  • Мнения: 341
Нямам контракции и не съм имала (да чукна на дърво), четох и в словенския форум, изглежда тука си е такава модата, всички пият магнезии, заради костите, зъбите и косата да не ти падат прекалено много.
Що се отнася до гаденето тази седмица, която мина и аз един път повръщах, а цяла седмица съм като парцал и не се чувствам добре, миналата беше по-хубаво. От опитните, вече раждали разбрах, че е така малко ти е  добре, после по-зле после пак добре, няма как бременни сме все пак  Grinning

# 43
  • Мнения: 425
А как сте със съня?Аз от 3 дни не мога да спя,дали е от жегите или от бременността

# 44
  • Мнения: 644
Аз ве4е вдигнах ръце от този сън. По-рано от 3 часа през ноща не мога да заспя...сутрин се будя нормално...Поне при мен не мисля ,4е е от жегите.... Crazy

Общи условия

Активация на акаунт