колко трябва да яде 3месечно бебе?

  • 985
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 772
мами помагайте Praynig
колко трябва да изяжда беба newsm78на кутията на ам пише че от 3ти месец трябва да давам 150 вода+5лъжички мляко.да обаче педито каза да продължавам както до сега-120+4(което става към 130-140 мл мляко)вие какво ще ме посъветвате newsm78
на всичкото от горе все иска вода-пие към 250-300мл на 24ч

# 1
  • Мнения: 1 043
и ние вече ядем 5 пъти на ден,а не 6, но ние сме на смесено хранене.Правя на Марти 150 мл мляко и той се сърди и иска още,а не знам какво щяха да ми чуят ушите,ако му давах по-малко  Laughing
П.С.при кой педиатър ходите?

# 2
  • Мнения: 772
др удева Peace

# 3
  • Мнения: 3 042
През 3м бебето трябва да изяжда по130 мл мляко на хранене, но и 150 мл да изяде не е проблем.
А толкова вода пие най-вероятно заради жегите.

# 4
  • Мнения: 409
Ние също сме на 3 месеца и всеки път ядем различно стигали сме и до 170мл но понякога и40-50мл. newsm78. Всяко дете е различно не се притеснявай Peaceако е гладно то ще плаче и тогава ще разбереш

# 5
  • Мнения: 27 524
Колкото иска бебето - толкова! Води се по него  Peace

# 6
  • Мнения: 8 917
През 3м бебето трябва да изяжда по130 мл мляко на хранене, но и 150 мл да изяде не е проблем.
А толкова вода пие най-вероятно заради жегите.

 Peace По принцип - 130 мл, но колкото иска - според мен Peace

# 7
  • Мнения: 1 284
ние по 120 много рядко 150 да изцока, а сега в жегата много не иска да папка

# 8
  • София
  • Мнения: 508
Нашето педи каза 140мл. От два дена ядем по пет пъти на ден - добре му се отразява, вода не иска въобще.  Wink

# 9
  • Вече с постоянно местожителство на село...
  • Мнения: 408
 Аз на моето му давам 130мл. вода + 4.5лъжички мляко дали е правилно?  newsm78 Педито каза 120 вода/ 4 мляко но не му стига  Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: X
130 по прицип - да - съгласна съм.
Кристиян на 2,5 ядеше 180 - 200 мл. и го поставих до 3 м. на диета нещастното - 160 гр. - оревавашв света. Сега съжалявам, че съм го правила. Но той се роди по-малък и наваксваше

# 11
  • Вече с постоянно местожителство на село...
  • Мнения: 408
 130мл вода имах предвид, а не общото количество като готово мляко  Rolling Eyes

# 12
  • София
  • Мнения: 7 020
Това си е според детето, а по принцип 120мл вода+4 лъжички АМ.

# 13
На вашата възтраст Алекс ядеше по 120мл, 6 пъти на ден.

П.П. Водата не му ли идва в повече? Консултирай се с педито да не се натоварват бъбреците на детенце.

# 14
  • средноголям град в България
  • Мнения: 145
Зависи колко пъти на ден се храни. На кутията АМ пише количестовото готова субстанция, според възрастта, но и броя на храненията. И ние сме колкото вас. Храним се 5 пъти /смесено/. Не мога точно да преценя за количеството, но усещам, че понякога дъщеря ми яде повече /обикновено след разходка и сутрин при първото хранене/, а друг път се засища и с по-малко. Нямаме проблем с наддаването.
А за водата, май наистина е много. Да не би да е гладно бебето?  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт