За защитата на личните данни или анонимността на виртуалното пространство

  • 3 385
  • 92
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 2 550

Проблемът не е в публикуването на снимките, а в това, което пишем. Добре, споделяме си, но предвид, че всеки може да го прочете, не е необходимо да пишем твърде интимни неща. Naughty Неща, които биха могли доста да ни навредят в личният или професионалният ни живот. Добре е, споделянето да има граница.

Всеки си има глава на раменете и може да реши сам за себе си какво да пише  Peace

# 91
  • Мнения: 1 263
Проблемът не е в публикуването на снимките, а в това, което пишем. Добре, споделяме си, но предвид, че всеки може да го прочете, не е необходимо да пишем твърде интимни неща. Naughty Неща, които биха могли доста да ни навредят в личният или професионалният ни живот. Добре е, споделянето да има граница.


Е, да но:
Проста питанка - не се ли страхувате?
Показахме деца и къщи, коли и градини, себе си...
В подписите ни стоят рождените дати на децата ни, споделяме кога сме сами и колко сме отчаяни понякога...

Регистрацията изисква просто валиден e-mail?
Не сме ли безразсъдно доверчиви?!
Или наивни е по-точното определение?!

...от този въпрос тръгна всичко, нали?

Тук не се пита, не ви ли е страх да говорите против свекървите си, а за личните данни, които се изнасят става дума.
Аз също да се прикрепя към тъпите..емиии ни разбирам къф е проблема пък Crossing Arms

А ако имам склонност да "споделям твърде лични неща", то това винаги може да ми навреди, не е нужно точно в нет-а да се цепя. Thinking

# 92
  • Мнения: 822
Мислех повече да не пиша в темата,защото след като едната страна в даден спор използва аргументи като "ограниченост",то интелигентността на спора вече е преминала в друго измерение и спорът(вече под формата на монолог) за мен става излишен.
Тук най-честите възможни престъпления са тези с банкови и кредитни карти,а също и злоупотреби с данни на починали хора.Като цяло не е лесно,но не е и невъзможно.На тормоз-психологически,с елементи на физически,винаги можеш да станеш жертва.Хубавото е,че полицията тук се справя с подобни деяния.Всеизвестен мит е,че всяка информация,която даваш във връзка с кредитната си карта,отива в база-данни на ЦРУ.Но това са митове,които си разпространяват хората.Имам предвид само престъпления,за извършването на които може да се използва определена информация от Интернет.
За България...Документни измами и престъпления с данни на починали хора има и там.Щом могат да продадат колата на президента,значи всичко е възможно.За педофилията съм писала много,та сега не ми се повтаря писаното преди.
За Интернет-инфото...Не е трудно да се запомни името на детето ми,години,някои характерни особености,град.Не е трудно да се изнамери телефон,адрес.Спретват ми няколко любезни телефонни обаждания,описват картините на стената,какви цветя имам,какви бижута...И вече съм си изкарала акъла.И ако добавят инфо,откъде минава детето ми,когато се връща от училище и кога се прибира,става страхотен сценарий за психо-трилър.
Но филми сме гледали всички.В България интелигентните престъпници се занимават все още и преди всичко с финансови злоупотреби.За другите -пак ще кажа- мисля,че по-реална е заплахата на и от улицата.Защо да си играеш да издирваш инфо,да пробиваш защитни мрежи,да разработваш имитиращи програми(хакерите да не ми се смеят,не съм на "ти" с терминологията-всичко това изисква много труд и мозък),след като има доста по-лесни начини да постигнеш желаното (примерно с пачка евро в правилния джоб)?Преди време бях писала за мои познати,които бяха изнудвани,по-точно едно от децата им.И изнудвачите не бяха получили информация от Интернет,а от приятелки на въпросното момиче.
Пиша от позицията си на предпазлив човек,но отново казвам,че е важно да бъдеш Умерен.Или както е казала Марчето,всеки има глава на раменете си...

И аз смятам,че във въпроса бяха включени материални елементи,та ми беше малко трудно да схвана подсмисъла.

Последна редакция: пт, 18 авг 2006, 19:10 от niara

Общи условия

Активация на акаунт