Кръв от носа

  • 71 642
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 555
И аз имах такъв проблем като дете и много често ми течеше кръв от носа. С годините по-рядко се случва, но все пак се случва понякога. Мъжът ми също има слаби капиляви, на него и капилярите май са му горили, но въпреки това и пак доста чете му тече кръв от носа.

zazi - и аз мислех да спомена за тези гъбички. Когато бях малка и майка ми такива купуваше и бяха много удобни, после обаче изчезнаха и не можехме да открием. Сега и аз ще взема за вкъщи, че около бременността пак зачести кървенето от носа.

# 16
моля за информация за положителен тест на туберколоза...може ли да е алергия или нешто друго?

# 17
На 23 години съм.До 15-16 годишна възраст редовно ми течеше кръв от носа.Консултирах се със специалист и ми направиха обгаряне.Ефектът беше много добър.Случваше ми се да протече пак,но много по-рядко.От три дена обаче постоянно си тече и мисля да ида пак на обгаряне.

# 18
Еми аз сам на 14 години сега сам настинал и от 2 дни ми тече квър от носа поне за 5 път и ми тече по 5 минути моля кажетеми какво да правя че вече се побърквам ...
Благодаря Предварително

# 19
  • Мнения: 3 591
Синът ми е на 5г. От седмица се събужда сутрин  с кървене от носа. За информация - не е настинал, никога преди не му е кървял носа, в стаята където спи влажността е около 60-65%(т.е. не е от сух или много влажен въздух), температурата е около 20-23 градуса(т.е. не е от топлото), не му е изсънало нослето... Сигурна съм че не си и бърка в носа и да го предизвиква така. Не мисля, че са и слаби капиляри, защото от носа му по друго преме кръв не тече(примерно като падне на носа си  Rolling Eyes). Може би трябва да напиша, че и тук, където живея сега е лято и не се отопляваме.

Не ме притеснява самото кървене, а това, че се случва всеки ден по едно и също време. Мислех, че е нещо временно, ама то стана много постоянно  Close
Някой с подобен проблем и идея какво може да го причинява?

# 20
  • София
  • Мнения: 1 941
[desi], дъщеря ми до скоро беше така. Педито и пуска кръв за съсирване и каза, че всичко е ОК и вероятно се дължи на слаби капиляри. Нямаше и никъде по тялото спукани кръвоносни съдове. При нас нещата протичаха сходно на вашите - без да бърка в носа, дори понякога и няколко пъти дневно изведнъж шурваше. Изписаха й рутаскорбин и го пи един месец. Отшумя, сега се случва много рядко.

# 21
  • Мнения: 3 461
Дъщеря ми имаше този проблем до 9 годишна възраст. Редовно посещавахме ИСУЛ по спешност, защото кръвотеченията й бяха много силни, проверявах я дали се стича кръв в гърлото, най-често до там се стигаше и я оправяха единствено тампонадите, които не са най-приятното нещо, но детето ги понасяше геройски. Също и геласпон, май така се казваше. От тогава не е имала, въпреки че сега живеем на много горещо място. Брат й, на 3 години, също имаше за известен период през последните месеци, обгориха капилярче и за сега е добре.

# 22
  • Мнения: 511
аз все още го имам този проблем.при мен са слаби капиляри и пия едни хапчета които са ми предписани от доктор.да уточня че това ми е още от ранна детска възраст.

# 23
Здравейте. Аз съм на 24,5г. и тази сутрин се събудих с кървене от носа. В първия момент си помислих, че просто си подсмърчам, но като станах да си взема кърпичка, кръвта шурна. Случва ми се за първи път в живота ми. И, да си призная, малко се притесних... Нямам идея какво може да се е случило. Не съм болна, уж всичко ми е нормално. Някой има ли идея какво може да се е случило?
Благодаря Ви предварително.

# 24
  • София
  • Мнения: 553
Като по-малка поради слаби капиляри на мен също ми течеше често кръв от носа от най-малкото нещо, докато не получих един по-обилен кръвоизлив, в следтвие на който ми сложиха дренажи и бях на антибиотик около седмица и след това в Исул ми направиха някакво обгаряне и от тогава не ми е потекло кръв нито веднъж.

# 25
А аз съм на 15 пия по 1 кафе дневно... Може ли да е от кафето ?

# 26
  • Мнения: 3 591
На 15 определено не ти трябва кафе  Joy Вероятно е от "нанаместилите се хормони" - по добре не им се бъркай с кафета и други стимуланти  Wink Попитай доктора си, една консултация никога не е излишна, особенно пък в тази възраст.

# 27
И за нас е "болна тема". На моята дъщеря постоянно й тече кръв от носа. Лятото й правиха тампонация. Едвам изтърпя на болките. Но случи на некадърен лекар.Тече й кръв от носа повече от 23 мин. Затова потърсихме "Спешен кабинет". Болката беше ужасна. И сега продължава, от време на време, но не дава и въпрос да стане да отидем на лекар да видим за какво става въпрос.  Отдавам го на възрастта - в пубертет е. Но аз се безпокоя.

# 28
Здравейте, пак.
Виждам, че повечето отговори и публикации касаят случаи от пубертета или пък са се случвали откакто са били малки. Никой ли няма идея от какво на 24,5 годишен здрав човек може да му потече кръв от носа?
Благодаря!

# 29
здравейте,
аз съм на 21 и ми тече кръв от носа откакто се помня. лекарите казват че са слаби капиляри. като бях малък ми течеше доста редовно - 1-2 пъти седмично от какво ли не - жега, физическо усилие, шамар, кихане, вълнение, рязко ставане от леглото и какво ли не. веднъж ми се случи докато правех секс. правиха ми обгаряне 2 пъти с някакви тампони и химикали, но не ми помогна. сега вече ми тече по рядко (предполагам е от възрастта), но пак ме притеснява през месец.
а и от 2-3 години имам алергия към полени и пролетно време е ужас. преди 3 дни ми тече 6 пъти за 1 ден, 2 от които през нощта. 
ако не ви помага обгаряне и лекарства и причината са слаби капиляри:
1. кофеина разширява кръвоносните съдове -> никакво кафе, кола, енергийни напитки
2. аспирина затруднява кръвосъсирването
3. НЕ се ляга по гръб когато има кървене от носа - единствения ефект от това е че кръвта се стича в гърлото. трабва да се застане в седнало положение със наведена напред глава. ако кървенето е слабо кръвта се оставя да изтече. ако е обилно (при мен винаги е супер обилно) трябва да се постави тампон(сух или напоен със СЛАБО!!! солена вода, витамин С, адреналин и т.н.) в ноздрата (или и в двете) и да се изчака мининимум 30 мин. при изваждането му може кръвотечението да започне пак (в 80% от мойте случаи Sad). друга алтернатива на тампониете е да стиснете ноздрите и да стойте така докато кръвта спре - при този вариант в носа се образува съсирек, при издухването на който може кръвта да тръгне пак.
4. майките който се притесняват от нощното кръвотечение да се успокоят. няма нищо страшно. когато кръвта потече се събуждаш мигновено. спомням си как като бях 4-5 годишен ставах и отивах в банята без дори да събуждам нашите. понякога съм се събуждал преди кръвта да стигне от носа до възглавницата.
5. синузит и кървене от носа вървят ръка за ръка в 90% от случайте; както и полипи, ангини и други възпаления на дихателните пътища
естествено консултацич с лекар е задължителна - освен слаби капиляри причините може да са много други, макар и рядко
това е моят личен дългогодишен опит с кървенето от носа

Общи условия

Активация на акаунт