Панирани домати

  • 6 839
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 693
Предлагам една от любимите ми рецепти която не е много популярна и се надявам да бъда полезна

По-големи(може и по-малки) домати се режат на филийки(около 1-1/2 см.) между две фиийки домати се слага една филийка сирене панират се в яйце и галета.

Да ви е вкусно Hug

# 1
  • Мнения: 555
Аз правя по същия начин тиквички и син патладжан, само че са предварително са леко запържени.
Скоро ще пробавме и тази рецепта с домата. И ше е по- малко "мазна" .

Мерси   bouquet Страхотна идея

# 2
  • Мнения: 22 867
И аз правя тиквички и син патладжан по тоя начин, но за да не ми стане много пърженото, ги пускам във вряла подсолена вода за малко, колкото да омекнат леко, без да се сваряват напълно и след това панирам. Вкусотийка е! Grinning

# 3
  • Мнения: 2 567
labrex , би ли споделила горе долу с каква дебелина режеш тиквичките и патладжаните? На кръгчета или на филийки? Оставяш ли ги преди това да си пуснат сок и после ги вариш или как?  Embarassed

# 4
  • Мнения: 22 867
Ще ми е трудно точно да определя дебелината, но не са съвсем тънки, за да не се разкъсат при варенето. Пак напомням, че се варят за кратко време, колкото да омекнат, не бива да се разваряват. Режа не на кръгчета, а като филийки по дължина. Ако тиквичките са по-големи, като отрежа парчето по дължина, го режа на две, да не е чак толкова дълго.  Патладжаните ги посолявам и ги оставям да си пуснат горчивото сокче. Казаха ми, че щом ги варя, не е нужно да се отцеждат, но не съм го пробвала.

# 5
  • Мнения: 1 393
Предлагам една от любимите ми рецепти която не е много популярна и се надявам да бъда полезна

По-големи(може и по-малки) домати се режат на филийки(около 1-1/2 см.) между две фиийки домати се слага една филийка сирене панират се в яйце и галета.

Да ви е вкусно Hug

Това наистина звучи интересно- би ли споделила как по- точно се задържат едно към друго сиренето и доматите, за да можеш да ги пържиш заедно- не се ли разпадат?  newsm78

# 6
  • Мнения: 2 567
Лабрекс, благодаря ти, ще го пробвам!   bouquet
Както и доматите, чакам с нетърпение разясненията на авторката, тъй като и на мен би ми било полезна точната процедура   bouquet

# 7
  • Мнения: 14 486
Предлагам една от любимите ми рецепти която не е много популярна и се надявам да бъда полезна

По-големи(може и по-малки) домати се режат на филийки(около 1-1/2 см.) между две фиийки домати се слага една филийка сирене панират се в яйце и галета.

Да ви е вкусно Hug

Това наистина звучи интересно- би ли споделила как по- точно се задържат едно към друго сиренето и доматите, за да можеш да ги пържиш заедно- не се ли разпадат?  newsm78

да и аз това искам да разбера

# 8
  • Мнения: 184
Звучи доста вкусно. Утре задължително ще пробвам  и ще кажа какво е станало  bouquet

# 9
  • Мнения: 465
И двете рецепти са ми много интересни панираните домати и патладжани (или тиквички) аз много обичам и трите продукта и сега се чудя кое да си направя за довечера но непременно ще ги пробвам...
благодаря и аз за рецептите  bouquet

# 10
  • Мнения: 3 447
Зелените домати също стават много хубави по този начин. Дори и само оваляни в брашно и изпържени, пак са вкусни. Върви им заливка от кисело мляко и чесън Peace

# 11
  • Мнения: 521
И аз се интересувам как се задържат сиренето с резенчетата домати.

# 12
  • Мнения: 22 867
При тиквичките и патладжана няма проблем, сиренето се задържа. Е, като обръщаш при панирането, го правиш внимателно и си помагаш с още една вилица или лопатка. А при червените домати ................не знам  newsm78. Може би някой ще обясни!?

# 13
  • Мнения: 693
Съжалявам за закъснението с отговора но не очаквах такъв интерес
Наистина трябва да се обръщат внимателно но не се разпадат незнам може би яицето е причината като се запържи малко отвън
Да ви е вкусно   bouquet

Последна редакция: вт, 22 авг 2006, 14:37 от viki81

Общи условия

Активация на акаунт