1 голям или 2 малки климатика?

  • 4 321
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 925
Отричам и отхвърлям мулти сплит системата.
Сплит система е по-удачно и ергономично. Ако можеш да си позволиш и инвертори, това вече ще е ОК.

П.П: Много п/в Самсунг съм.
Отричам и отхвърлям мулти сплит системата.
Сплит система е по-удачно и ергономично. Ако можеш да си позволиш и инвертори, това вече ще е ОК.

П.П: Много п/в Самсунг съм.
Ей, един път да сме на едно мнение с Шани   Wink
И аз съм против Самсунг - марките за безпроблемно отопление са Fujitsu, Toshiba, Mitsubishi, ако имате възможност за инверторен - още по-добре.  Peace Може да минете и с 2 от тези марки, останалото е компромис.

# 16
  • Мнения: 4 806
по - добре 2 по - малки, отколкото един голям. Определено. От собствен опит.

# 17
  • Мнения: 1 925
Отричам и отхвърлям мулти сплит системата.
Сплит система е по-удачно и ергономично. Ако можеш да си позволиш и инвертори, това вече ще е ОК.

П.П: Много п/в Самсунг съм.

А примерно един Тошиба 12 инверторен как е?  Rolling Eyes
Какво ще рече Тошиба 12-ка - няма 12-ка. Ето това е добър модел - Toshiba - RAS10GAV-Е2 Inverter DC Hibrid - със страхотни характеристики и 2 бр. от него ще ви свършат страхотна работа... Горещо го препоръчвам.   Peace Следващия модел е 13-ка  Peace Но 2 13-ки ще са ви много за 60 кв. м.
При изборът на климатик е важно да гледате характеристиките, а не на външен вид как изглеждат или че еди кой си бил купил еди кво си. Сами можете да си прецените.

# 18
  • Мнения: 2 672
И ние сме пред дилема за климатик или климатици. Харесахме си жилище, но без парно, та ще мислим как да го отопляваме /ако го купим де/. Квадратурата е голяма-около 120 кв., та не знам дали с климатици ще стане, а дали излиза и евтинко с климатици или с нещо друго, като радиатори е по-евтинко

ние сме със същите кв. , топлим/охлаждаме с 2 големи и е ок.
засякахме разхода и се оказа ,че ни е изгодно.
общо за ток плащаме - тази зима беше 160-190лв - бойлер, осветление, ел.уредите-пералня, печка,микровеле....

# 19
  • Мнения: 271
Ето ти един линк с информация за климатици:
http://forum.setcom.bg/index.php/topic,24884.1340.html
ние от днес сме с климатик  smile3508 smile3521 почти куча марка, неинверторен SOGO, надявам се да вършио добра работа. Изчетох толкоа информация за климатици, че дисертация мога да ти напиша. На теория ще ти препоръчат инвертор, от 2000 л в нагоре, за да е качествен, да пести ток и т.н. На практика се оказа, че хора, които са си купили "най-долнопробната" марка, са много доволни вече 3-4 години. Та... всеки сам си решава. Конкретно на въпроса, според мен зависи с какво разположение са стаите една спрямо друга, но на теория е по-добре да са 2 климатика. Формулата за определяне на необходимия ти климатик била следната: отопляемата кубатура х 170. Например ние търсихме за стая 44 кубика, та 44 х 170 = 7 480 , с други думи, 9-ка (9000 BTU) е достатъчна, но предпочетохме 12-ка, защото децата не затварят вратите, да се отоплява и коридора.
Успех!!! Да се похвалиш скоро!  Peace

# 20
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Панасоник 12-ка, Малайзийски (около 1600лв.).  Peace http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=00000089

и Тошиба е ОК, ама си е цифромания   Money
http://www.technopolis.bg/scatf.php?id=35&f=3683

# 21
  • Варна
  • Мнения: 1 522
И ние сме в 60 кв.м., само че апартамент. Стандартна стара тухла от три отделни стаи. Та миналата година решихме да пробваме варианта с една 12-ца Мицубиши да отопляваме целият апартамент. Не, че съвсем не се получава, но в спалнята беше доста хладно, а иначе хола и кухнята бяха добре /климатика е в хола/. Та по тази причина тази година сложихме още един отново 12 Мицубиши  и в спалнята и така смятам, че нещата ще са добре. Та съвета ми е сложи си два по- малки в отделните помещения.

# 22
  • Мнения: 127
Ние сме с един -Осака-19-ка.Отоплявам 50 кв- това ми е всекидневната.Не ми върши работа за другите стаи.Мисля че с два отделни ще ви бъде по удобно .

# 23
  • Мнения: 193
да ти кажа консултирала съм се с няколко продавачи на климатици - познати. всички казват, че 2 климатика работят по-икономично от един в случаите, когато е необходимо за голямо помещение

Общи условия

Активация на акаунт