Детето ви има ли любима играчка?

  • 2 263
  • 51
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 364
На Алекс любимата  играчка е плюшена цигулка. Като беше на 1 година започна да заспива с нея...а сега я носи навсякъде, на разходка, на гости, в градината, спи с нея... Laughing
Вчера я забравихме на пейката пред блока. Малко след като си прибрахме я потърси, веднага се върнахме да я търсим. Добре, че я намерихме, иначе немога да си представя какво ще се случи.

Последна редакция: чт, 17 авг 2006, 23:26 от kiki_kiki

# 1
  • Мнения: 1 520
Ами, по-скоро не.
Сега е на вълна коли и камиони. И на моменти исканякоя определена кола, но играе с всички като цяло.
За заспиване си има играчка музикална. Едно плюшено мече го ползваме като за отглеждане от него.

Но толкова любима като да я търси и никъде да не тръгва без нея - нямаме.

# 2
  • Мнения: 1 492
Няма си постоянна любима играчка, менят се често. Любима му е само временно и явно му омръзва бързо, не съм забелязала някакъв постоянен интерес към някоя определена.

# 3
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Нямат.

# 4
  • Мнения: 704
Да, има - едно малко синьо плюшено пиленце; цветът му наистина е странен Simple Smile.

Заспива с нея; сега ще я вземем с нас и на морето  Laughing.

# 5
# 6
  • На небето
  • Мнения: 5 530
О, всяка нова играчка му е любима докато му омръзне, не можеш и за миг да вземеш новата му играчка дори и да искаш да я видиш - трябва да чакаш да му омръзне - не се разделя от нея и не я пуска нито за миг. 

# 7
  • Мнения: 253
И ние нямаме любима играчка.Страшно много си играе с всякакви коли.Напоследък иска да спи с тях,но като му дам две коли,е много доволен Stuck Out Tongue

# 8
  • Мнения: 4 187
Има да  Grinning! Даже са две, но са идентични !

# 9
  • Мнения: 8 505
Да,има-един хипопотам.Дори си го кръсти сама Simple Smile

# 10
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Не, нямат.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 5 526
Голямата има едно черно плюшено кученце, което вече е взело да загубва вид и форма, но без него не иска да спи и сутрин като стане следва ритуал по гушкане и ръмжене насреща му, целувки и тогава тръгва на градина.
Малкият все още няма, но напоследък го хващам два-три пъти да заспива стиснал за опашката едно плюшено коте от сестра си. Май и той е на път да си намери любимец.

# 12
  • Мнения: 3 356
Докато беше малко бебе имаше една шумяща пеперуда-разказа и играта,цял ден с нея се забавляваше.Ще му я прибера за спомен.Също и една дрънкалка-доста време се забавлява с нея.В момента нищо не му е интересно,особено играчки.На етап сме-каквото хване да го пуска през терасата   Crazy Crazy Crazy

# 13
  • София
  • Мнения: 5 289
Има слабост към колелата на количките,като се започне от голямата количка,в която го возя до най-мънинката количка играчка. Grinning

# 14
  • Мнения: 8 917
На Алекс любимата  играчка е плюшена цигулка. Като беше на 1 година започна да заспива с нея...а сега я носи навсякъде, на разходка, на гости, в градината, спи с нея... Laughing
Вчера я забравихме на пейката пред блока. Малко след като си прибрахме я потърси, веднага се върнахме да я търсим. Добре, че я намерихме, иначе немога да си представя какво ще се случи.
По-скоро не. Или поне любимите играчки са на периоди Peace

# 15
  • София
  • Мнения: 39 744
При Дияна всичко е до момент и настроение. Няма нещо определено, без което да не може.

# 16
  • София
  • Мнения: 7 242
Няма.
Винаги ми е било интересно защо някои имат, а други не и до колко това зависи от характера и от отношението към детето.

# 17
  • Кърджали, България
  • Мнения: 461
И Стоил си няма точно определена любима играчка, която да мъкне навсякъде. Иначе само пистолети и мечове са му в акъла Wink
Между другото, опитвала съм да му пробутам някоя играчка, с която да заспи, но явно по-хубаво от мамината коса няма Wink!

# 18
  • Мнения: 8 505
Винаги ми е било интересно защо някои имат, а други не и до колко това зависи от характера и от отношението към детето.

От скромния си опит мога да заключа,че и намесата на родителите има пръст в това-аз сама започнах да и давам въпросния хипопотам,когато и излизаше един от кучешките зъби.Казвах и,че като го гушка няма да я боли зъба (т.е. венеца)-и това само за да и отвлека вниманието от болката и да успее да заспи.Зъбът изби,реших,че няма нужда да и давам хипопотама,но тя сама си го потърси:"Къде (е) Гуши?" Simple Smile ако не и го бях давала,не мисля,че щеше да и стане любим.Сега преди да заспи вечер,прави инвентаризация-Гуши,вода,мляко и едва тогава ляга.

# 19
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Винаги ми е било интересно защо някои имат, а други не и до колко това зависи от характера и от отношението към детето.

От скромния си опит мога да заключа,че и намесата на родителите има пръст в това-аз сама започнах да и давам въпросния хипопотам,когато и излизаше един от кучешките зъби.Казвах и,че като го гушка няма да я боли зъба (т.е. венеца)-и това само за да и отвлека вниманието от болката и да успее да заспи.Зъбът изби,реших,че няма нужда да и давам хипопотама,но тя сама си го потърси:"Къде (е) Гуши?" Simple Smile ако не и го бях давала,не мисля,че щеше да и стане любим.Сега преди да заспи вечер,прави инвентаризация-Гуши,вода,мляко и едва тогава ляга.

А може би е от детето - имам приятелка която се опитва да отучи детето си от сученето и реши да го замести с играчка, кара го да я приспива, да я гушка и т.н., но детенцето не проявява никакъв интерес към играчката.

# 20
  • Мнения: 8 505
Възможно е,да.Все пак нямам база за сравнение (все още Wink ).

# 21
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Възможно е,да.Все пак нямам база за сравнение (все още Wink ).

А може би всяко дете навлиза по различно време във фазата на превързаност към играчки, но са много сладки като си гушнат пухкавите играчки.    bouquet

# 22
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 806
Дъщеря ми е на 8 г. и има любима играчка /едо плюшено мече/. Най -  странното е че тя като по - малка не е имала любима играчка , а сега не се отделя от мечето. С него заспива.Навсякъде е с нас като 4 ти член на семейството. И това е от 2 години вече.

# 23
  • София
  • Мнения: 250
Да едно бебе-носим го навсякъде!!Казва, че му е майка-храни го, води го на разходка!!Само не се къпе с него!!!Все още де ! Joy Joy Joy

# 24
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Като бебе си имаше едно плюшено куче - Джипси. После го загубихме и от две години и половина си има Мечо. От известно време, забелязвам, Мечо се използва само за приспивателно.

# 25
  • Мнения: 2 673
   Харесваха едни немски кукли от плат, избродирани очи и коси от прежда...Пижо и Пенда

# 26
  • София
  • Мнения: 7 097
Една плюшена кукла, с която спи. Калина спи при нас на спалнята и доскоро бяхме само тримата, но за рождения й ден и я подариха и тя много си я заобича, та по тоя повод е наредена и тя...
Освен нея любими са й и всичките й топки, които не спират да прелитат покрай главата ми из къщи...

# 27
  • Мнения: 161
Имаме си-едно бебе с меко тяло,пластмасови крачета и ръчички,с биберон.Това е първата кукла,която получи.Скоро ремонтирах крачетата,че бяха откъснати,но не дава да се изхвърли.Ножите играчки са временни фаворити,но винаги се връщаме към тази кукла,спим с нея и на почивките я носим задължително Laughing А така ми се ще да я хвърля,че горката на нищо не прилича,а имаме почти същата нова,но НЕ!!!Любов ни е Laughing

# 28
  • Мнения: 3 932
Не, заспива с шишето, няма играчка към която да проявява особена привързаност...

# 29
  • Мнения: 619
Дъщеря ми има едно зайче,то толкова е истрадало горкото.Спи с него,носим го на всякаде където ходим с преспиване.
Малкия още няма.

# 30
  • Мнения: 2 804
Има една маймуна , с която яде , спи играе , като се къпе я носи с нея в банята да и прави компания защото е плюш и не може да я вземе при себе си във ваната .Утре ще кача и снимка !
Тази маймуна и я подариха преди година и половина и от тогава е все с нея .Вече се е развалила , но докато не намеря подобна не мога да я изхвърля , защото после обикаля с часове да я търси и вика и ми става жал да я гледам как плаче за нея .

# 31
  • София
  • Мнения: 626
Няма играчка, която да носи навсякъде, но обича да заспива с един плюшен мечо Пух

# 32
  • Мнения: 329
Няма ме любима играчка , а при нас това е пелена с която заспива и понякога я ранася навсякъде в къщи .Взимая и когато е изнервен от дадено нищо я гушка и мирише и се успокоява ,чувства се сигурен.

# 33
  • Мнения: 1 210
Винаги съм се старала да избегна точно такава зависимост (играчка, одеалце и пр.).
Винаги е имал любима играчка за даден период, но никога не сме стигали до истерия.
Просто редовно му подменях любимата играчка. Много е важно да му създадеш интерес към нея, за да се откъсне от предишната. Поради тази причина никога не съм му чела "Любимото одеалце" на Франклин или както там се казваше въпросната книжка.

# 34
  • Мнения: 4 806
Няма ме любима играчка , а при нас това е пелена с която заспива и понякога я ранася навсякъде в къщи .Взимая и когато е изнервен от дадено нищо я гушка и мирише и се успокоява ,чувства се сигурен.

абсолютно същата история. Няма подменяне. И така от 3 месечна възраст. Много ми е интересно "душенето". В пристъп на добро разположение на духа, може да даде на някой друг да я подуши. Някой знае ли нещо повече по въпроса?

# 35
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Играчка - не, но дъщеря ми има любимо олекотено юрганче Wink - зиме - лете все с него спи ooooh!....из апартамента го разнася, само извън къщата не го носи, защото не и разрешавам.

# 36
  • Варна
  • Мнения: 2 388
Има голям котарак, който тя нарича Мио, аз Навлекчо по обясними причини. Той е рьчно изработен, холандски, прилича живо коте, даже ведньж един шофьор ми направи забележка да не качвам с него в таксито му. Носи го навсякъде. Къпим го двете и задължително много внимателно да не му влиза вода в очите.

# 37
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Няма ме любима играчка , а при нас това е пелена с която заспива и понякога я ранася навсякъде в къщи .Взимая и когато е изнервен от дадено нищо я гушка и мирише и се успокоява ,чувства се сигурен.

абсолютно същата история. Няма подменяне. И така от 3 месечна възраст. Много ми е интересно "душенето". В пристъп на добро разположение на духа, може да даде на някой друг да я подуши. Някой знае ли нещо повече по въпроса?
Това с душенето и при нас го има....когато Рони е много благоразположена ми тика в носа ъгълчето на юрганчето да подуша и аз Laughing....даже и на баща си дава от време на време Joy.

# 38
  • Мнения: 1 734
Още от малък има един плюшен зелен хипопотам - `Хипи` и една малка жаба-зелена, без които не заспива и през деня не иска да ги оставя. Да не ви казвам на какво приличат вече.....

# 39
  • Мнения: 1 446
Скоро от няколко месеца Прасчо от "Мечо Пух" голям плюшен му стана любимец. До скоро украсяваше ъгъла на кошарата.
Сега има ритуал преди лягане храни , дава млеко или вода и гушка за приспиване.

# 40
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Преди имаше - плюшена гъба, куче, мече и още едно куче. Като заспиваше ги търсеше всичките, но сега вече не им обръща много внимание осен на мечо, но не заспива с него.

# 41
  • Мнения: 4 371
Нямаше. Но от известно време се подвизава с една парцалена кукла Rolling Eyes Бях я купила за подарък, но той я видя и си я присвои. Сега я приспива, завива и постоянно я търси. Започвам леко да се притеснявам. Кога ще отмине този период Thinking

# 42
  • Мнения: 329
Няма ме любима играчка , а при нас това е пелена с която заспива и понякога я ранася навсякъде в къщи .Взимая и когато е изнервен от дадено нищо я гушка и мирише и се успокоява ,чувства се сигурен.

абсолютно същата история. Няма подменяне. И така от 3 месечна възраст. Много ми е интересно "душенето". В пристъп на добро разположение на духа, може да даде на някой друг да я подуши. Някой знае ли нещо повече по въпроса?
Това с душенето и при нас го има....когато Рони е много благоразположена ми тика в носа ъгълчето на юрганчето да подуша и аз Laughing....даже и на баща си дава от време на време Joy.

Трябва да го издебна като заспи за да мога ва я изпера иначе става военно положение.Ние сме така от 8 месечна възраст и до сега вече на 3 и незнам как ще свикваме без нея.Даже сега като ходихме на море  първо нея приготвих ме в багажа , а икъдето до ходим със преспиване е плътно с нас.

# 43
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Все още няма- аз съм му любимата играчка.........

# 44
  • Мнения: 338
Няма.Стига кола да е нищо друго не признава.

# 45
  • Мнения: 5 183
Да.
Ето този "изтормозен" ме4ок  Mr. Green

Последна редакция: ср, 06 сеп 2006, 13:34 от Maika

# 46
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Няма.Стига кола да е нищо друго не признава.


 smile3521

# 47
  • Мнения: 6 390
не няма любимата играчка - поне за сега ....

# 48
  • Мнения: 1 058
Имаме един дървен чук за месо. Носи го навсякъде, спи с него, къпе се с него. В неделя го кръщавахме и кой друг кръстихме мислите и чукчо.

# 49
  • Мнения: 1 364
Имаме един дървен чук за месо. Носи го навсякъде, спи с него, къпе се с него. В неделя го кръщавахме и кой друг кръстихме мислите и чукчо.

Голям майтап

# 50
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Имаме един дървен чук за месо. Носи го навсякъде, спи с него, къпе се с него. В неделя го кръщавахме и кой друг кръстихме мислите и чукчо.
Сериозно ли говориш????

# 51
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Моят синковец си има любима- куклата Мая  Crazy, една дългокоса русокоска, само по гащи  hahaha, с която заспива и се гуша. Гали се с косата й, пъха я в носа си, в ушите- голяма е скица  Joy Joy Носим си куклата с нас на разходка и му я давам като се умори.
Уточнявам, че не играе с нея, а само се успокоява и приспива като я гуша.
Абе, ориентиран е той - по руси каки  Mr. Green, неслучайно го родих на 14.02  Whistling
Не се притеснявам,че има кукла  Whistling Whistling
М/у другото куклата му е наследство от мен  Laughing Laughing LaughingМия й косата, реша я, парфюмирам я  Crazy- според татито -не съм добре  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт