Раждат се по две, по три, АВГУСТ щедър е нали!?

  • 9 074
  • 145
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 743
Корнче,на мен ми направиха първия такъв преглед като ме приеха в болницата ,наистина се учудих колко много боли,моята лекарка д-р Мадолева не ме разкървави но после докато си чаках разкритието в патологията ме прегледа един лекар който така ме разкървави че ми идеше да му ритна един,много груб лекар,все едно е учил ветеринарна , а не хуманна медицина.
А за контракциите не се тревожи като му дойде времето ще се появят и така болият че няма как да ги объркаш! Wink
На всички мами малко им завиждам ,че ще родят в края на месеца,че в тези жеги как се ражда и се стои в болница!Всяко зло за добро,тогава поне ще е по хладно и поносимо времето! Peace HugПрегръщам Ви!
Ще използвам че ели спи да дремна че нощес се хранихме на всеки 2,5ч и съм тотално гроги! WinkДо скоро!

П.С Как се качват снимки в албума?

Знам че бяхте обяснявали не веднъж ама аз като знаех че не мога и не четях инструкциите,сега обаче пробвахме с една друга програма и може и да стане!

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 849
Честито на новите мами! Много здраве и щастливи дечица!!!!

Честит рожден ден на bubcheto15![/b][/color][/size]

Kabiv, съгласна съм с теб, но всеки сам си решава. Ще се радвам да запазим отношенията си и в бъдеще!

Аз днес бях на преглед и резултатите са:
3см разкритие, 60% скъсяване на шийката.
KoRn4e, и на мен ми е втория за тази седмица. Вярно, че не е най-приятното нещо на света, но съм готова да го изтърпя, само и само да знам какво е положението. Мен ме гледаха днес пак, защото болките ниско долу се засилиха, но не са тези контракции, които ги описват в книгите. Поради тази причина се обадих на доки и той ме прегледа. Каза ми, че с тези данни мога да родя скоро.

# 17
  • Мнения: 658
Бубче честит рожден ден!  Heart Eyes  Heart Eyes  Heart Eyes Да си жива и здрава и мнооого щастлива Hug
Корнче, тези гинекологични прегледи наистина са доста неприятни, но и аз като Ели предпочитам да ми ги правят,  дори напоследък сама си ги искам. #Crazy Но моята лекарка не е такъв джамлат, чак да ме разкървавява. Помоли я тая твоята да бъде по-внимателна и да не те травмира така #2gunfire
Елинце, разбира се че ще поддържаме приятелството си със всички вас, с които станахме близки през последните месеци. Аз толкова много държа на вас Hug На мен ми е рано още да пиша в "Родени...", но по-късно, когато Блу си поеме нещата (надявам се) ще съм си плътно с вас. newsm23 и аз от вчера имам по-настойчиви болки в кръста и в корема долу, но не са периодични. Надявам се скоро обаче да станат, че моя пухчо добре са хапва напоследък и може да е станал вече 4 кила - миналата седмица беше 3.500. А твоите показатели, пу! пу! пу! са много хубави - имаш много добро разкритие. Дано тези дни стане работата Praynig
Имате много поздрави от Aila Peace Тя нещо напоследък не може да влезне във форума и затова не ни е чела и не пише. Иначе, като всички останали майчета и тя жадува за сън и почивка, момите още са малко мързеливи за папкане, но в общи линии и трите са добре. Тя ще ви разкаже повече като се включи Simple Smile
Марги, много се радвам, че ти е спаднала температурата, дано и Еличка вече стане по-спокойна

# 18
  • Мнения: 575
Здравейте момичета,
Съжалявам, че ще използвам темата за едно лично обръщение, но реших да го пусна тук, а не на лични, защото то е към всички , които мислят като Гери.

Гери, много ме учуди реакцията ти на новата тема. Надявам се това, което кажа не те обиди, защото целта ми в никакъв случай не е такава. Просто смятам, че нямаме право, ние неродилите все още, да "задържаме" вече обебилите се. Тях сега ги вълнуват съвсем различни неща и повярвай ми, смятам доста по- важни от нашите тапи, води и тн. Нямаме никакво право да искаме те задължително да продължат да пишат в нашата тема, освен това съм сигурна, че ни съчувстват и тръпнат заедно с нас в очакване. Прекарахме дълги месеци заедно и не смятам , че това, че са родили ги е накарало да ни забравят. Гери, сама виждаш , че повечето то тях, да не кажа всички, влизат в нашата тема, успокояват ни, споделят как е минало при тях, дават ни кураж. Но къде е смисъла да пълнят темата с техните грижи? Получава се едно голямо омесване.  Едно са тапи и предродилни неща друго е след това. 
Наясно съм, че всеки с малко повечко време (на мен ми отне цяла нощ, защото си играх много с правене на рамки и други картинки) би могъл да пусне тема. Както ти , така и аз забелязах, че мамите няколко пъти подметнаха въпроса за нова тема. И аз на края реших, че няма нищо лошо в това да има такава. И я направих. Не претендирам, че е най- хубавата , но я направих от сърце и то като подарък за тях, защото оценявам, че те сега са много заети и нямат време, а имат нужда от място, където да си говорят за колики, режими и тн. Не виждам какъв е проблема ние да четем тяхната тема и те да четат нашата. Сигурна съм, че става точно така. И съм ЗА разделянето , за да не се объркваме.
Гери, в никакъв случай не смятам, че те са ни предали или са проявили неуважение към нас.  Или че аз , като пуснах новата тема, съм проявила неуважение към все още чакащите. Аз също съм от тях, надявам се помниш. Смятам за доста егоистично отлагането на темата. Също така, не мисля, че си "Червена шапчица", защото не си се записала при септемврийките, макар че, както знаеш, можеш да посещаваш всички теми. Нека дам един пример, Лорекса роди юли, това значи ли, че тя трябва да пише при юлските и само при тях? Тя се смята за августинка, ние бяхме покрай нея в нейните трвоги и тя пише в августувските. Всичко е въпрос на личен избор и усещане. Ако ти си обидена по някакъв начин, никой не те спира да направиш своя избор.  Аз обаче смятам, че ние минахме през много неща заедно и продължаваме да сме заедно, независимо в колко теми и ти ще разбереш мотивите, както на родилите да пишат И там , така и моите да направя темата, и ще останем заедно. Новата тема ни чака, тя е и за нас!!!
Сега ти подавам ръка и се надявам не си се обидила от написаното по- горе. Отдавам дразнението ти на изнервянето от чакането. То ще свърши скоро и ще видиш , как заедно , ще пишем в "Родени през 2006" и то в августинчета. Simple Smile
Оставам с все така мили чувства към теб,
Обърквация

# 19
  • Марс
  • Мнения: 439
И на мен всяка седмица ми правят гинекологичен преглед, но не е толкоз груба гинеколожката. пък и аз сама искам да ми ги прави дано нанякъде тръгнат нещата, че не ми се чака чак 28.08. пък и както каза гинеколожката може да изкарам и до Септември. Стискайте палци на Понеделнишката ми консултация дано има някакви признаци #2gunfire

# 20
  • Мнения: 2 035
Kabiv, нама нищо лошо миличка да има още една тема и за родилите мами. Аз бях тази, която подкрепи и насърчи Обърквация да я направи и съм много щастлива, че я има вече и и благодаря! 
По принцип практиката във форума наистина е такава, родилите мами се отделят и лека полека всички които се обебят си отиват в новата тема. Не искам да го разбирате погрешно! Ние сме си част от вас. И аз родих юли, но и за миг не съм си помисляла да се изместя при юлките, напротив толкова съм си свикнала с вас, че дори и да искате да ме изгоните няма да се махна  Mr. Green Съгласете се, че така е по-удобно и се ориентираме много по-лесно. Не си мислете глупости, че сме зарязали, пренебрегнали или неуважили необебилите се мамчета  Naughty, напротив забележете, че повече от половината постове тук са на вече обебилите се мами. Ние следим всичко и не спираме да ви четем и да се молим всичко да е наред до края с всяка една от вас!  Heart Eyes  . Новата тема е пак за всички нас! Съвсем мъничко остава и всички ще пишем на едно място в РОДЕНИ 2006 АВГУСТИНЧЕТА  love001

# 21
  • София
  • Мнения: 6 743
Здравейте бъдещи майки  Hug
Казвам се Ивелина и съм част от фондацията "Движение на българските майки"
На съвсем доброволни начала ние помагаме на деца без родителски грижи и социално слаби семейства.
Организираме ежемесечна акция "Да спестим едно кафе, за да е сухо едно дупе" и набираме средства за памерси.Така малките мъници които си нямат никого имат сухи дупета всеки месец!

Тук е инфото за новата ни акция, но за ваше улеснение пускам цитат на постинга  Hug И ще ви чакам   bouquet
Ако имате въпроси пишете ми в темата или на лични  Hug

Цитат
Мили момичета.Всички познавате Криси (беше Вики1).Тя е в болница със сина си  Cry и няма да може да проведе ежемесечната си акция за памперси.  Sad
Ще я заместя аз  Peace .Този път ще съчетаем 2 в 1  Grinning
Ще чакам да дойдете и да спестите с нас едно кафе, за да е сухо едно бебешко дупе  Heart Eyes
Разчитаме на вашата подкрепа за тези страхотни дечица които си нямат майка и татко, но имат всички нас  Hug



Наближава първият учебен ден!Нека помогнем и на по-големите да тръгнат спокойни на училище  Hug
Освен средства, ще набираме всякакви учебни помагала и пособия като тетрадки, химикалки, боички, пастели, моливи, линии, пергели, нисесери, гумички, фулмастри, блокове, скицници, гланцови блокчета, картон, кадастрон, обвивки за учебници (найлонови) и всякакви такива подобни неща!!


Ще ви чакам в Южен парк на 2 и 3 септември от 10:00 до 14:00 часа 
(входа от към ул.Нишава)

 Hug  Heart Eyes   bouquet

Сметка -1043983402
PIB-централа
FINVBGSF
IBAN-BG43 FINV 9150 12BG N08H 66
Росица Букова
моля, в платежното посочвайте, че е дарение за памперси...

# 22
  • Мнения: 65
zdraveite i dnes Simple Smile
ta kakvo delenieta nie izkarahme moje bi nai valnuvashtite meseci zaedno i edvali na momenti niakoi mi e razbiral poveche otkolkoto kuk v temite.
A i na men ne mi se viarva che niakoi ne go interesuva kakvo stava s neropdilite oshte. Az lichno neprekasnato se nadiavam svichko pri ostanalite da mine dobre zashtoto tova neshto kolkoto i da govorim za nego licxhnoto prijiviavane e drugo.A i az kato biah v bolnicata mi beshe acki tajno dori kato se sluchvashe da vidia niakoe  bebence da plache svaliaiki go ot asansiora i se opitvah vednaga da go napatia kam negovata mama. A kato vlazah edin den v bebeshkoto otdelenie i kato vidiah tam kakvi bebenca ima nemoje da ostanesh bezrazlichen kam tova. ta kakto kaza edna mama tam rodilnia dom e kazarmata kato emocii za jenata
zatova mili ochakvashi mamcheta dokrai sme s vas!!!!!!!!!!
zashtoto i parkovete ni ochakvat Wink

# 23
  • у нас
  • Мнения: 660
Обърквация и val_stef  smile3501
Аз също не виждам разцепване на два лагера или каквото и да е.Напротив,тук темата става манджа с грозде.Докато необебила се мама пише за тапа и води,след нея се нарежда обебила се такава и пише за колики и безсънни нощи.
Това,че ние обебелите се ще пишем за грижите около бебетата ни в другата тема,не означава,че няма да сме с вас до край мили бъдещи мамчета.Аз лично,първия подфорум,който отварям с влизането ми в бг-мамма е този с нетърпението да видя коя маминка е гушнала своето бебче.Нищо че родих през Юли,даже не съм влизала да чета при Юлките,както по време на бременеето ми,така и сега,макар че детенцето ми по-скоро е със сходни на техните дечица проблеми,а не на Августинчетата.
Ами няма да се отплесвам повече.Това е което исках да кажа.Обичаме ви и ще ви подкрепяме до края,докато и последната Августинка не влезе във подфорум Родени 2006  love001 newsm10

# 24
  • у дома
  • Мнения: 1 581
Здравейте момичета Simple Smile
Честити бебчета на новообебилите се мами  baby_neutral  baby_neutral  baby_neutral  много да ви слушат и растат здрави!  Hug
Честит рожден ден, bubcheto15   bouquet


Стискам палци на всички мами 2в1 раждането да мине леко и безпроблемно и съвсем скоро да си гушкат малките съкровища!  Praynig момичета, пазете се в тези жеги! повече течности и  стойте на сянка и хладно!  Hug
аз все още не съм в час, леко изнервена, ревлива и мъничко изплашена на моменти. надявам се скоро да влезнем с Ния в крачка! страшно съм благодарна на нашия тати, много ни помага  Heart Eyes в най-трудния момент е с нас - единственото положително нещо от това, че все още е без работа  Hug
Kabiv, само чакам знак и ще довърша темичката на очакващите августинки  Hug 

# 25
  • Мнения: 409
И аз изскарах наи-хубавите и валнуа6ти моменти сас вас моми4ета Hug,за мен тук в Испания няма6е 4овек на кого да споделя за моите тревоги и радости около бремеността.Пла4а от радост когато про4ета някои разказ за раждането,или някое ново бебнце.Ние вси4ки си оставаме августинки,и винаги сме били един отбор.Савсем скоро 6те бадем вси4ки в РОДЕНИ2006.

# 26
  • Някъде там...
  • Мнения: 795
Здравейте мами Simple Smile искам да ви се похваля че съпругата ми е добре след раждането и очакваме скоро да я изпишат. Надявам се в неделя и да си идва в къщи Simple Smile Бебето още не може да суче опитва се но маи не става надявам се скоро да свикнат един с друг  :: Имате специални поздрави от мама Мимссс   каза да поздравя всички скоро родили мами и да пожелая успешно раждане на останалите Августински:Simple Smile Имам снимки на Бебчо но не знам как и къде да ги кача  newsm78   
   Кабив не си права за това че са ви оставили родилите мами!! Аз говоря с съпругата ми по телефона и и препрочитам цели постове Simple Smile  не цели то направо всички Simple Smile надявам се скоро да ме освободи от четенето и да си седне тя пред компа

# 27
  • Мнения: 65
Eliona mila s tozi rezultat ot pregleda da ne ni iznenadash savsem skoro Hug

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 849
Eliona mila s tozi rezultat ot pregleda da ne ni iznenadash savsem skoro Hug
И аз незнам... Laughing.седя и чакам някакви признаци.

# 29
  • Мнения: 4 970
Ей- какви са тези приказки за разцепране... NaughtyНе съм си и представяла 4е може да 4увствам толкова близки хора,които дори не знам как изглеждат.Но истината е 4е през вси4ките тези месеци,станахме като едно голямо семейство.НАистина ви 4увствам като приятелки.Сигурна съм - това не се отнася само за мен.Нека престанем с тези неща.Май накрая вси4ки сме изнервени - обебелите се- от безсънни нощи и бебешки проблеми,а о4акващите - тръпнат за признаци на наближаващото раждане.С вас сме докрай HugВси4ки 4етем и се вълнуваме от тази - нашата си теми4ка.Аз дори по инерция си влизам тук,и после се сещам 4е има и друга тема,в която  мога да се ожаля от коликите CrazyТака 4е- хайде ,моми4ета- нека не разваляме добрите отношения ,които имахме през вси4ките тези месеци ,а да гледаме напред.Много мина- малко остана.Съвсем скоро и вие ще си гушкате беб4етата.Дано да е по-скоро! А тази теми4ка няма да се затвори докато и последната августинка не роди своето детенце! Naughty
Успех на вси4ки !Аз щв ставам ве4е,защото бебка иска своето.За съжаление не успявам да 4ета ,камо ли да пиша  във форума.Смао успявам да се логна сутринта и ...оттам нататък си остават добрите намерения за активност ooooh!Надявам се скоро да влеза  в ритъм и да успея да съ4етавам нещата по-добре.

Общи условия

Активация на акаунт