Докога с биберон?

  • 1 931
  • 25
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 470
Може и вече да е пускана подобна тема,но съм пропуснала.
Ерик все още биберона го успокоява,а и предпочитам да е с него,отколкото да си лапа ръцете,маратонките и каквото хване.
Вчера загубихме и последният биберон и се чудя да купувам ли нови. Thinking или му е време да се отучи.
А тук съм виждала да продават и за 3 годишни Shocked  Shocked  Shocked
Вие как мислите?

# 1
  • тук-там
  • Мнения: 5 573
На братовчедката детето е тригодишно и все още е с биберон  #Puppy dog . Мен всички ме съветват да не уча бебка на биба, ама и аз мисля, че е за предпочитане пред лапането на ръце и др. атрибути. Нека кажат мамите с повече опит.

# 2
  • Мнения: 1 680
Купи му един за последно.Жори си загуби неговия на 10 месеца и спрях да му купувам, но.... започна да си смуче пръста.
Абе нож с две остриета.

# 3
  • Мнения: 8 163
Забравете за бибите. Вече е голямо момчето. Ако все още има нужда да цока (както е нашата момичка), вземи му играчка, която става за цокане - мека, от хавлиен плат. Bebe Confort имат такива мишоци (2 вида: с дълги и с къси крайници). Любимата играчка на Аля е точно такъв дългокрак Миши и колкото други деца са го виждали, всички веднага захапват краката или ръцете му.

# 4
  • Мнения: 966
Зависи си от детето сина няма да забравя си беше харесал една биба добре ама на 6 месес се разпадна явно детето по голям темерyт от майка си не си хареса нова даже май останаха по наследство за сестрата

# 5
  • СОФИЯ
  • Мнения: 119
Бих те посъветвала да му купиш биберон.
Иво смучеше биберон до 2 години. Никога не си е лапал ръцете или други неща.
Виж с малкия се видях в чудо. Почти не е бил с биба. За сметка на това пък се самоизяжда откъм ръцете. Всичко каквото срещне по пътя си го слага в устата. Най щастлив е когато се добере до някоя пантофка. Направо не знам вече какво да правя. Биберони имам вкъщи най различни - ортопедични, неортопедични, силиконови, каучукови , но не иска да ги смуче. Обикновено ги лапа откъм дръжката и ги гризе (чеше си венците с тях). Най много ме притеснява това, че непрекъснато си смуче пръстите и не знам как и кога ще се откаже. Това може да продължи и 6-7 години и повече (като слушам потърпевши). Докато с бибата винаги можеш да контролираш нещата.
Аз също съм била с биба до 3 години и зъбите ми не са се изкривили.
Мисля, че сте много малки да се отказвате от бибата (ако тя му липсва). Ти ще си прецениш най-добре, но ако замести биберона с ръката, може би ще имате по-големи проблеми.

# 6
  • Мнения: 966
Вижте мойто наблюдение е че първокласник със биберона не съм видяла ама със залапан пръст да май по малкото зло е биберона поне според мен

# 7
  • Мнения: 5 239
Моята зъболекарка ми каза "в момента в който изникне един зъб махай биберона"

# 8
  • Варна
  • Мнения: 10 780
Цитат на: Radina
Моята зъболекарка ми каза "в момента в който изникне един зъб махай биберона"

Да-да, тая зъболекарка май няма деца...Особено в период на никнене на зъби, биберона си е едно спасение, с него децата се успокояват (поне моето). Да, още сме с биберон, но дъщеричката сама си го слага, сама го захвърля на 3 метра, като й омръзне.

# 9
  • Мнения: 356
И ние сме още с биберон, но от както му изникна 1-вото зъбче го смуче само вечер като заспива. През деня заспива без биберон. Това не съм му го наложила аз, а той сам така иска.

# 10
# 11
  • Мнения: 1 238
Оли е на година и 5 месеца и нямам намерението да и отнема бибата. Все пак това  и е един вид утеха. Според мене е жестоко да и я отнема. А тя когато не я иска сама идва и ми я дава! Но в някои моменти е просто наложително. Аз не се притеснявам. Не съм виждала 4 годишни деца с биба, но съм виждала 6 годишни с пръст в устата и с деформиран пръст!

# 12
  • Мнения: 404
Аз също имам този проблем.Голямата ми дъщеря от малка си смуче палеца,точно защото не и давах биберона,и ето сега вече е на 5год. и нищо не помага за да спре този вреден навик.А пък малката е на 1год. и 11мес. и от както се е родила ползва биберона.От моя приятелка зная,че детето като стане на 2-2.5год.,когато вече разбира ,много лесно може да му бъде отнет биберона без проблеми,като му се обясни,че вече е голямо за тези бебешки атрибути и т.н.Така ,че няма страшно с беберона.

# 13
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
моите не ползват биберони...но племенничката ми неможеше без нейния до скоро (3г 6м), зъбите са и съвсем наред. Синът на една позната е смукал биберон до 5 години и нищо му няма на зъбите... а една приятелка си е смуката палеца до доста голяма и си личи...доста е деформиран...

та затова си мисля...по-добре биберон!

# 14
  • Мнения: 404
А как  шестгодишното дете е преостановило смукането на палеца?

# 15
  • Мнения: 4 965
Нашите беби отказаха бибите, когато станаха на 3 месеца Grinning , но понякога аз все още им ги давам  Embarassed , когато заспиват и се опитват да си цокат палчето, което обаче също правят радко. Дори и тогава ги смучат не повече от 5 мин. и ги изплюват  Mr. Green . Просто не ги обичат или пък приличат на мен (аз дори биберона на шишето не съм искала и от самото начало съм яла с лъжичка  Flutter ).
Радвам се, че не ги искат, защото детето на зълва ми е на 3 години и продължава да е с биберон в устата по цял ден  Shocked (ужасно е, когато говори не вади бибата и се чува едно нечленоразделно мучене, макар да говори много добре  #Cussing out ). На всичко отгоре, постоянно иска да му я топят в мед (от скоро се научи и в течен шоколад), от което е вече с килограмите на първокласник #Puppy dog .

# 16
  • Мнения: 7 430
И аз съм ЗА биберон.....

Момченцето на едни наши приятели е на 6 години и с нищо не могат да му изкарат пръстчето от устата.
Моята баба ми е разказвала, че едно време (тогава е нямало биберони за утешение) им натърквали ръцете с нещо люто и детето като си лапне пръстчето....познай #Crazy
Така ги отучвали. #Silly

# 17
  • София
  • Мнения: 4 015
Ние махнахме биберона на 1год и 11месеца- с убеждаване и го "дадохме" на едно познато бебе за да не плаче.Цял месец и повече след това  повтаряше че е голяма и не иска биба, макар че и липсваше щом говореше за това.Никога не е лапала ръчичките или други предмети.Няма изкривени зъби.Аз като малка съм била с биба до 3 годишна-също нямах криви зъби до момента в който не ми изникнаха мъдреците , а челюста ми е тясна и няма място за тях.

# 18
  • София
  • Мнения: 2 300
Цитат на: azaf
Нашите беби отказаха бибите, когато станаха на 3 месеца Grinning , но понякога аз все още им ги давам  Embarassed , когато заспиват и се опитват да си цокат палчето, което обаче също правят радко. Дори и тогава ги смучат не повече от 5 мин. и ги изплюват  Mr. Green . Просто не ги обичат или пък приличат на мен (аз дори биберона на шишето не съм искала и от самото начало съм яла с лъжичка  Flutter ).
Радвам се, че не ги искат, защото детето на зълва ми е на 3 години и продължава да е с биберон в устата по цял ден  Shocked (ужасно е, когато говори не вади бибата и се чува едно нечленоразделно мучене, макар да говори много добре  #Cussing out ). На всичко отгоре, постоянно иска да му я топят в мед (от скоро се научи и в течен шоколад), от което е вече с килограмите на първокласник #Puppy dog .

Хм, може би е малко рано да се радваш. Моят син до 6-месечна възраст не искаше биберон и надаваше вой до небесата, ако някой се опитваше да набута биба в устата му. Когато обаче започнаха да му никнат зъбите започна и едно яростно смучене и дъвчене на биберона. Постепнно свикна с него и до 2г. и половина заспишаве с него /след което го иплюваше/. В интерес на истината не съм си правила труда да го отказвам бързо, защото през деня не е смучеше биба и не се притеснявах прекалено. А иначе ги отказа като просто не ги взехме лятото с нас на почивката - къде е бибата - олеле, забравихме я Wink .  Не беше особено доволен, но и не го прие много трагично и спря да търси залъгалка при лягане.

# 19
  • Мнения: 4 358
Оги се отказа сам от бибата. Махнахме я окончателно на година и 1-2 месеца. Никога не си е смукал палеца.
Пробвай да я махнеш, но те съветвам да имаш вкъщи една, за всеки случай. Започне ли да пъха палеца в устата, давай бибата.

# 20
  • Мнения: 1 080
Додата след 6 дена става на годинка, а е от 4-тия ден с бибата. Има деца, които не приемат залъгалки изобщо, та се радвам, че нямам този проблем(защото за мен би било проблем). В момента му я давам , когато му се доспи и става изнервен, иначе не мога да кажа, че е пристрастен, защото не я търси и да се тръшка като я няма. Даже понякога се ядосвам на себе си като му я дам без причина ,а просто по навик. Та аз съм трърдо ЗА бибата, като едно добро средство за запазване на спокойствоето както на бебето така и на мамата.

# 21
  • Мнения: 1 581
Ние махнахме бибата на 9 месеца, защото старата се разпадна, купих му нова, но с различна форма, сплескана, и той не я хареса и сам се отказа от бибата. Не е правил опити да смуче нещо друго. Според мене си струва да пробваш да се откажете сега от бибата, а ако не стане - купете на бебо още една, поредната "последна". Може да пробваш номера с различната биба.
Като прехвърли 1 год. става по-трудно, така мисля. Не само за бибата.

# 22
  • Мнения: 530
Aнна е на 2г и 3 месеца и оше ползваме биберон. Но аз от самото начало имам определени правила за биберона и много рядко (като е била болна например) съм ги пренебрегвала:
- дава й се само като заспива
- в яслата не съм й оставила биберон (бях й оставила като почна на 8 месечна възраст с инструкцията да й го дават само като заспива. След около месец-два тя почна да заспива там и без него и си го прибрахме)
- не й разрешавам да го смуче през деня, на разходка, в колата, абе изобщо - тя си знае, че само когато е време да спи се дава бибата
- никога не съм го топила в разни сладки неща
- ако се приспиваме и е с биберон в устата и иска да ми каже нещо, я моля да си махне биберона докато ми говори
- сутрин като се събуди, ако биберона е останал в леглото от предишната нощ го лапа, но след няколко минути като се разсъни ми го дава с погнусена физиономия.
Сега работя над това да я убедя, че тя не е бебе, а биберона е само за бебета. Аз лично мразя гледката на бебе с биберон, но се поддадох на изкушението и в крайна сметка тя намира явно успокоение в бибата когато заспива.  Надявам се да може да се откаже преди да се е родило новото бебе и да не регресира обратно към биберона след като се роди то. Но пък с новото бебе, ако мога бих избегнала биберона. Така че, моя съвет е да се водиш от инстинкта си - аз колкото и да не обичам бибероните, видях, че на Анна й действа успокоително и досега не съм се опитвала да й го отнема насила.

# 23
  • Мнения: 3 926
Нямам опит с бибите, но мога да ви кажа, че мъжът ми като си спи нощем си цока. Бузите най-вероятно   33uu  Но явно бибата успокоява при сън Wink  Щом на 24 години навика си  стои, сигурно и на мъниците им е по-конфортно, при положение, че доскоро са заспивали с бибата на шишето докато ги храните Grinning

# 24
  • Мнения: 470
Благодаря на всички за мненията.Ние взехме,че намерихме бибката.Тъкмо се чудих да купувам ли или не и тя се появи.
Ерик също не е постоянно с биберон,само когато е нервен и му се доспива.Когато му дам биберона и започва да се унася.Виждам,че има нужда и не ми се иска да го лишавам засега.А сега като прочетох,че вашите деца,които са по-големи още са с бибки  се поуспокоих.А и намерих идея как да го откажа след време.
Ще го дадем на някое по-малко бебе Grinning
Добре,че докато са малки лесно се лъжат. Grinning

# 25
  • Мнения: 3 479
Цитат на: Kissa
Цитат на: Radina
Моята зъболекарка ми каза "в момента в който изникне един зъб махай биберона"

Да-да, тая зъболекарка май няма деца...Особено в период на никнене на зъби, биберона си е едно спасение, с него децата се успокояват (поне моето). Да, още сме с биберон, но дъщеричката сама си го слага, сама го захвърля на 3 метра, като й омръзне.


Съгласна съм. Матей също има биберон и вечер като го замъчат зъбите иска да лапа и дъвче всичко наред, тогава пъхам бибата в устата и положението се успокоява. Преди 10 години беше валидна тезата, че биберона трябва да се махне най-късно след 18 месечна възраст. Когато големият ми син достигна тази възраст, отрязах кръгчето на биберона и му го оставих в леглото. Той го лапаше, мъчеше се да го смуче обаче само за малко да се отпуснеше и бибата падаше. В рамките на 2 дни му омръзна да се мъчи, само леко мрънкаше и после забрави за биберона сам. Все още го пазя като мил спомен Grinning
С малкият смятам да процедирам долу-горе по същия начин. То си зависи и от детето.

Общи условия

Активация на акаунт