Вярвате ли в задгробния живот?

  • 12 219
  • 166
  •   1
Отговори
# 90
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ню, защо не можеш да я свалиш? newsm78 При мен нямаше никакъв проблем (харесах си и други книги и си дръпнах 5-6).
Аз я чета с интерес (и си коментирам сама), но нещо не мога да визприема тия Духовни водачи, Старейшини и други фантастични същества в отвъдното  Crazy Прилича ми на евтина фантастика Sick

# 91
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз също започнах да чета и ако кажете можем да си отворим нова тема и да я обсъдим. За съжаление съм още в началото, защото нямам много време за четене. Направи ми до сега впечатление следното: ""Често, преди пациентите ми да се събудят, им внушавам под­ходящи спомени, върху които да размишляват след това." - Дали не им е внушавал и всичко останало, ако е истина това, което разказва. Внушението е много силно оръжие!
За душите наистина е загадъчно, как така през всичките си прераждания душата се среща все с едни и същи хора newsm78

# 92
  • Мнения: 5 468
Ню, защо не можеш да я свалиш? newsm78 При мен нямаше никакъв проблем (харесах си и други книги и си дръпнах 5-6).
Не знам, какво не се получава... Дай ми линка, от който направо си дръпнала книгата, за да пробвам от същото място, от което и ти...
Направи ми до сега впечатление следното: ""Често, преди пациентите ми да се събудят, им внушавам под­ходящи спомени, върху които да размишляват след това." - Дали не им е внушавал и всичко останало, ако е истина това, което разказва.
И на мен това не ми харесва. Когато човек е под хипноза, може да му се внуши всичко. Например, както си следя аз сериалчето "Дързост и красота", в него, един хипнотизира Тейлър и й внуши, че когато мъжа й й каже "докторе", както той я наричаше галено, тя ще подивява от това обръщение. И наистина така стана. Пак под хипноза, друг й внуши, какво ли не и после, нищо не подозирайки, тя правеше точно това, което й беше казано. И въпреки че това е сапунка, вярвам, че е така и наяве.
Казаха, че в книгата имало реални факти... Хайде, пуснете отделна тема и да я обсъдим.
Надявам се и аз да я погледна най-накрая.

# 93
  • София
  • Мнения: 4 966
То затова ексрасенсите и тези с по изострени сетива,улавящи духовново-знаят ,че има живот след смъртта.
Не вярвам и на екстрасенси. Те самите казват противоречащи си неща- един вижда едно, друг- съвсем друго... Tired
права си да не вярваш всички екстрасенси са шарлатани --до един.

И ВАнга ли е била шарлатанка?

# 94
  • Мнения: 4 390
И ВАнга ли е била шарлатанка?

Ванга не е била екстрасенс.

# 95
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Много скептично съм настоена към книгите на Нютън. Както писах по- горе имам и двете му книги, но нещо хем нямам време, хем свеки ми ги преразказа накратко и още с разказа й се отказах да ги чета.
Има доста книги, които са писани за задгробния живот и предполагам, че ще са по- истински. Но всичко си зависи до човека- в какво вярва и в какво иска да повярва.

# 96
  • Мнения: 3 550
Да, вярвам в задгробния живот. Лични преживявания не съм имала.
Моите съболезнования за майка ти. Представям си колко ти е тежко. Мисля, че най-доброто за нея, което можеш да направиш сега е да се молиш за душата `и. Четиридесетте дена след смъртта са много важни, сега се решава съдбата `и. Тя християнка ли беше? Попитай в някой храм какво да направиш. Вероятно ще ти препоръчат да запишеш името `и за споменаване на 40 литургии. И наблегни на молитвата към Господа и Божията майка. Независимо дали вярваш или не, това няма да навреди. А представи си, че един ден, когато и ние си отидем от този свят, се окаже, че задгробен живот има и сме пропуснали дадения ни шанс?
С контактьори по-добре да нямаш нищо общо.
Препоръчвам "Душата след смъртта" йеромонах Серафим (Роуз) и "Живот след живота" в 2 части е, на архимандрит Серафим (Алексиев). Също и една малка книжчица "Какво можем да направим за нашите покойници". И трите могат да се намерят в православните книжарници. Най-заредената от тях май е тази в храм "Св. Седмочисленици".

# 97
  • Мнения: 5 468
Тя християнка ли беше? Попитай в някой храм какво да направиш.
Ами да, християнка.
Ходих в една църква и попитах, казаха ми, че всеки четвъртък сутрин се четат някакви молитви за покойници. Платих 1 лв. и записаха името й.
Така съм възпитана, че хич не съм вярвала на такива работи. Само че сега искам да вярвам и чета, какво ли не, и правя каквото ми кажат...
Благодаря н авсички за съчувствието. Наистина, много боли и място не мога да си намеря. И не вярваш, изобщо не вярваш.

Намерих този сайт - http://www.pravoslavieto.com/books/zhivot_sled_smurtta_ep_Mileant.htm, който изчетох от начало до край и в който се говори доста за темата ми.

# 98
  • Мнения: 3 550
На чудесна електронна книга си попаднала. Не съм я чела, но ще я имам предвид. Погледни и другите книжки, не са скъпи и ще са ти от полза. Виж оше какво намерих, може да се чете в електронен вид. Така може би ще ти е по-лесно.
http://www.tavor.hit.bg/chitalnia/knigi/prehod.htm

# 99
  • Мнения: 3 334
Случи ми се голямо нещастие. На 8 август почина майка ми съвсем неочаквано и още не мога да дойда на себе си. Мъча се да се разведря с мисли, че е някъде и продължава да съществува, но не в предишното си тяло. Искам да я сънувам, но не се получава. Чудех се, дали така наречените контрактьори, които твърдят, че говорят с починали хора, наистина ще свършат някаква работа, но така съм възпитана - да не вярвам и така ми е двойно по-тежко. Мисълта, че я има някъде, все пак, ме утешава. Иначе болката е непоносима просто.

 Sad Cry Cry Cry Ню моите съболазнования,аз също съм чула за говорещи с мъртвите хара,и ако намериш такиви отиди.Поне ще намериш утеха.Стискам палци да се възтановиш психически. CryМного ми е мъчно като се замисля,че всички натам ще вървим. Cry Cry Confused

# 100
  • София
  • Мнения: 121
Случи ми се голямо нещастие. На 8 август почина майка ми съвсем неочаквано и още не мога да дойда на себе си. Мъча се да се разведря с мисли, че е някъде и продължава да съществува, но не в предишното си тяло. Искам да я сънувам, но не се получава. Чудех се, дали така наречените контрактьори, които твърдят, че говорят с починали хора, наистина ще свършат някаква работа, но така съм възпитана - да не вярвам и така ми е двойно по-тежко. Мисълта, че я има някъде, все пак, ме утешава. Иначе болката е непоносима просто.

 Sad Cry Cry Cry Ню моите съболазнования,аз също съм чула за говорещи с мъртвите хара,и ако намериш такиви отиди.Поне ще намериш утеха.Стискам палци да се възтановиш психически. CryМного ми е мъчно като се замисля,че всички натам ще вървим. Cry Cry Confused
Искам също да изкажа съболезнованията си на Ню.  В такива моменти е нормално да търсиш подобни отговори.  action032

Но, не съм съгласна, че трябва да потърси "говорещи с мъртви хора" ... точно сега  в такъв труден момент едва ли има нужда от шарлатани...и каква утеха ще намери... поговори по-добре със себе си и с вътрешното ти аз или с най-близките си , там ще намериш отговорите и утехата....  успех  Praynig


# 101
  • Мнения: 255
Ми току виж се появи някоя мумия да разкаже пък  Crossing Arms

сори за Спам-а  Simple Smile

Марче,
не ти пожелавам да преживееш загуба на скъп и обичан човек ,тогава няма да говориш с такава ирония .

Последна редакция: пн, 21 авг 2006, 12:59 от gloria78

# 102
  • Мнения: 14 654
вярвам, че човек притежава душа и след смъртата му тя продължава да съществува. вярвам, че душата се преражда и че има значение какъв човек си бил приживе (ако не съществува живот и след смъртта, това няма никакво значение) .
сънувала съм неведнъж починалия си дядо, струва ми , че духът му ни посещава понякога и ми е толкова мило всеки път, когато го сънувам. дори не го виждам и не си говорим, просто знам, че присъства

# 103
  • Мнения: 255
Моите съболезнования Ню.

Напълно съм сигурна че има живот след смърта.След смърта на дъщеря ми изчетох много книги,които ми помогнаха .
А по повод на шърлатаните -да има ги ,но аз ходя при една жена ,която се свързва с дъщеря ми и си говоря с нея.И аз знам че е тя защото ми казва неща и думи които само аз и дъщеря ми сме ги казвали и правили.И знаеш ли Ню като си поговоря с нея ми става по леко защото разбирам че макар и тялом да не е до мен ,тя винаги е с мен.

Ако искаш ми пиши на лични.

# 104
  • Мнения: 5 468
И знаеш ли Ню като си поговоря с нея ми става по леко защото разбирам че макар и тялом да не е до мен ,тя винаги е с мен.
Точно това искам и аз. Да се убедя, че е някъде, че съществува, въпреки, нашата реалност. Няма да се разстроя от думите на контрактьора, а напротив- ще ми стане по-леко. Само да знам, че е някъде и вижда, чува... и да ми кажат нещо, с което да се убедя, че наистина я виждат някъде си...

Общи условия

Активация на акаунт