За пренаталните витамини в чужбина

  • 6 436
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 257
Леле, какъв съм идиот- написала съм 800 мг вместо 800 микрограма за фолиевата киселина, сори.  Wink G&J, добре, че ти прочетох постинга, та се плеснах по челото каква глупост съм написала.  Embarassed - споко, и аз ги къдря такива понякога, като не внимавам.
За DHA- на мен също ми бяха препоръчали, но аз нещо не се отнесох сериозно и така и не започнах да го пия. Но този, който ми препоръчаха е: http://www.meadjohnson.com/professional/products/expectalipil.html - тези ми ги бяха дали за предната бременност от местния лекарски офис, но така и не остана време да мисля върху тях. Сега светилото (знаеш кое) ми даде въпросните DHA и бях решила да съм послушна и да изпълнявам, притесняват ме само тези Е и С витамини вътре.

MrsG, а до кога да е гласуването? newsm78 Wink
Ами не знам, просто се запитах дали има причина да има крайна дата (или те всички анкети са такива, аз понеже досега не съм пускала...)   Wink - няма причина, просто дадох там малко повече време, в случай че някой види по-късно анкетата и реши да гласува, че ми е интересно.


# 16
  • Мнения: 2 959
G&J, честита Ти бременност. Лека и безпроблемна да е. Hug
Гласувах с първата опция. Peace

# 17
  • Мнения: 2 257
G&J, честита Ти бременност. Лека и безпроблемна да е. Hug
О, благодаря ти от сърце! Grinning

# 18
  • Мнения: 1 910
Само фолиева до 3м. После доктора каза да ям пресни плодове и зеленчуци. Синтетичните източници на витамини не се считат вече за толкова полезни колкото производителите им се опитват да ни убедеят. Затова, въпреки че мразя плодове, се стараех да ям.

# 19
  • Мнения: 7 803
фолиева до към 3ти месец после си вzех елевит по препоръка на лекаря ми,  който по принцип е против, даде ми ги по мое настояване. после оба4е видях 4е имат витамин А и си намерих витамини zа бременни беz него на Милупа

# 20
  • Мнения: 1 526
 И аз до 4 мес. пиех фолиева, а после витамини и желязо (имам лека анемия)

# 21
  • Мнения: 327
Първоначално пих фолиева киселина - до средата на 4 ти месец. След това се опитах да пия Матерна, но от тях ми ставаше лошо и ги спрях. Сега пия Центрум, Фолиева киселина и разни други добавки за укрепване на организма.

# 22
  • Мнения: 3 425
И аз до 4 мес. пиех фолиева, а после витамини и желязо

И аз така  Peace

# 23
  • Мнения: 2 381
G&J, витамини С и Е са от групата на антиоксидантите, защо са вредни по време на бременност? Аз си мислех, че е точно обратното.

# 24
  • Мнения: 7 091
 Аз отговорих с опция "  Не пиех" но това не е съвсем така, просто моя случай го няма в анкетката.
Когато решихме да имаме второ започнах веднага пренаталните витамини с фолиева киселина. Пих ги до средата на втори месец. Спрях ги, защото започнаха да не ми действат добре, опитах сигурно 10 вида други след това и така и не можах да намеря нещо, което да ми понася на стомаха, да мога да спя след като го взема и да не получавам киселини. След това до края на 3 месец вземах само фолиева киселина и нищо друго. До момента само наблягам на плодовете и зеленчуците. И аз не си падам по синтетичните витамини.

# 25
  • Мнения: 1 393
G&J, витамини С и Е са от групата на антиоксидантите, защо са вредни по време на бременност? Аз си мислех, че е точно оЦбратното.

Честно казано, и аз това се зачудих... за А е ясно- ама какво им е на С и Е? Може ли да ни осветлиш, моля?  Hug

# 26
  • Мнения: 2 257
G&J, витамини С и Е са от групата на антиоксидантите, защо са вредни по време на бременност? Аз си мислех, че е точно оЦбратното.
Честно казано, и аз това се зачудих... за А е ясно- ама какво им е на С и Е? Може ли да ни осветлиш, моля?  Hug

О, не, не, ще стане гоУЕма грешка пак!! Laughing Не съм казала, че са вредни, в никакъв случай, а че
има и витамин Е и С, а те не са особено препоръчителни по принцип.
, в смисъл, че в големи количества и за продължително време, има данни в морето, в океана от информация онлайн, че може, евентуално, да създадат някое и друго главоболие. И то синтетичните витамини, в големи количества и продължително. И то от маниакални привърженици на природосъобразното хранене и развитие, а не че е вредно така просто.
И за да не бъда голословна, давам малко откъси, като разбира се, навсякъде е споменава първо ползата и после евентуално предупреждението, при приемането на С и Е: However, taking too much vitamin C daily throughout pregnancy may harm the fetus....However, taking large amounts of a dietary supplement while breast-feeding may be harmful to the mother and/or baby and should be avoided. Източник:Тук
После:Not enough evidence to determine if giving women vitamin E during pregnancy helps prevent their babies dying, being born small or too soon........There was not enough evidence to say if vitamin E in combination with other supplements during pregnancy improved outcomes for women and babies.....Източник:Тук

Ясно е, че пренаталните витамини са внимателно дозирани и че тези два откъса са някакви "хвърчащи" теорийки (то има и още , де Laughing),  че винаги може да се намери някой, дето ще каже на черното бяло и обратно. Мен ме притеснява това, че 9 месеца се пият тези неща и те се натрупват в организма все пак (без фолиевата), нали така? Освен това си длъжен да се тъпчеш с плодове и зеленчуци и без друго и се чудя вече кои витамини и как да поемам.....

# 27
  • Мнения: 2 381
Благодаря ти за информацията Simple Smile
Взимам принатални витамини витамини от година и половина. По едно време ме домързя и не си купих нови. Имах малък проблем по едно време зимата и когато ме видя лекарката ми се накара, че съм го направила. Знам, че витамин Ц се разгражда напълно и не се натрупва, но и също знам, че кърмещи жени тук ги съветват да ограничават цитрусовите плодове, в които най- много има втамин Ц. Доколкото знам единия витамин е водноразтворим, другия мастно разтворим, затова се взимат в комбинация задължително.
По повод, че плодовете могат да зместят синтетичните витамини, които са необходими на един организъм по време на бременност имам известни терзания.
 Колко плода трябва да изядеш,за да си осигуриш необходимия запас. Аз лично 3 ябълки на ден не мога да изям. Единствено в по- голямо количество мога да ям боровинки, малини и т.н. берис, затова смятам, че допълнителното приемане на витамини е повече от необходимо.

ПС за зеленчуците не споменавам, защото всичко, което преминава през термична обработка губи витамини. А всичко сурово да ядеш пак не става.

Сега видях, че на хладилника имам една таблица, която може да ти е от полза. Взета е от тук:


http://zdravoslovno.com/Vitamins.html

Последна редакция: сб, 19 авг 2006, 21:42 от Niki1

# 28
  • Мнения: 2 257
По повод, че плодовете могат да зместят синтетичните витамини, които са необходими на един организъм по време на бременност имам известни терзания.
 Колко плода трябва да изядеш,за да си осигуриш необходимия запас. Аз лично 3 ябълки на ден не мога да изям. Единствено в по- голямо количество мога да ям боровинки, малини и т.н. берис, затова смятам, че допълнителното приемане на витамини е повече от необходимо.
ПС за зеленчуците не споменавам, защото всичко, което преминава през термична обработка губи витамини. А всичко сурово да ядеш пак не става.
Написала си едно към едно и моите терзания, които не споменах по-горе, че щеше да стане километричен постинг. Едно, че не обичам плодове и насила се тъпча; второ, че плодовете тук са...знаеш как са и е неясно колко витамини всъщност има в тях. И да - какво - цял ден само плодове и то няколко вида трябва да ям, за да си набавя нужните витамини - не ми се връзва и на мен. Следователно - хапченца, за да си подсигуриш приема. Въпросът е доколко пък са добри химиите. За зеленчуците също - преработени не са така полезни като сурови, а пък суровите са едни странни наоколо и пак се връщаме на изходна позиция.  Laughing

Сега видях линка, който си ми дала - изглежда доста интересен, ще седна на спокойствие да го разуча, благодаря ти много!

Последна редакция: сб, 19 авг 2006, 21:52 от G&J

# 29
  • Мнения: 2 381
Въпросът е доколко пък са добри химиите.

това, което ме посъветваха е да сложа един витамин във вода и едно парче ябълка. До 30 мин витамина трябва да се е напълно разтворил, а ябълката на следващия ден да е свежа след като я извадиш от водата.

Общи условия

Активация на акаунт