Споделете впечетления от лятното си пътуване до България!

  • 5 326
  • 98
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 167
Вие сте...

Последна редакция: сб, 19 авг 2006, 14:53 от Lennie

# 1
  • Мнения: 3 423
Тази година не съм пътувала,
но от миналата имам ужасни спомени.
Първо, жеги, второ - наводнения,
а за капак някаква тетка от летище Варна
реши, че нямало места за нас в самолета,
а ни пренасочи към някакъв друг град,
откъдето трябваше сами да се докопаме
до заветната цел. Хората дори не бяха
информирани, че има прехвърлени пътници.
Тази година авиокомпанията, с която летях лани,
няма вече полети до Варна. Защо, не се и питам.
Другото, което си спомням, а най-вече мъжът ми,
са късополите недохранени създания от женски пол,
кръстосващи улици и заведения, или кибичещи пред
някой и друг, сквернящ името бутик, магазин или гараж.
Празни погледи, празни гащи, дълги прави коси и
течение между краката. А, и вечните сервитьорки от
"Лучано" на "Московска", как па не се научиха на усмивки...
Друго... Отядох се на дини. И на цаца по морето.
А, като казах море, се сетих, че бяхме клиенти на една
надстроена къща, наричаща се хотел, където уж бойлерът
беше само за наше ползване. Да, ама не, една заран течеше
ледена вода. Нали съм разглезена от чужбинския си престой,
изкарах хотелиесата от безпрозорчената й дупка в приземието
на т.нар. хотел и ревнах срещу й. Как така няма топла вода.
Ами няма, рече ми госпожата нагло и с привкус на нападателност,
че вие делите бойлера с другата стая, да ви кажа аз под секрет,
те не са само летовници, ами са май и любовници, ами източили са я...
Няма извинете, няма искате ли кафенце, пък да видим какво ще правим,
няма повреда в топлофикацията и облаци под носа на слънцето,
не, има летовници, дето са май и любовници и източват водата
на скромните семейни двойки, дошли от чужбина с плондир вместо портфейл.
Абе веселба е в тая България, жалко, че това лято няма да се смея на шегите й.

P.S. Впечатления, не впечетления.

# 2
  • Мнения: 141
Ха - ха - ха. Liska, развесели ме.  Grinning Надявам се, че с усмивка си спомняш за тези преживелици. Както и аз (за моите имам предвид), макар че тогава не ми бе весело.
Та: първите впечатления започват още в самолета - Аър България - намръщен персонал, света им е крив; избушен самолет, добре, че ни откара по предназначение! Rolling Eyes По едно време, много се бях зачудила дали ще успеят.  После - Herz: офис на летището; кола под наем; всичко точно, но няма кой да дойде да размести паркиралите коли пред тази, която ще ползваме. Чакахме около 45 минути. Аз с ревящо, по късно каталясало и спящто бебе на ръце. Минава 23 часа.  Crazy
В провинциата - дупки, прах; ще счупя колелата на детската количка. Моя грешка - не бях се сетила за проблемите с околната среда и инфраструктурата. А, то имаше ли такава? Confused То това едно на ръка, но очите на малката се напрашиха.  #2gunfire
Отиваме на разходка в парка - за да стигна до там, уж да подишаме по свеж въздух, се оказа, че трябва да прекарам количката през строеж, разбирай огромни дупки, кранове и пр., а след това за радост на ентусиазтите, се открива ново препятствие - огромно кално петно. То това трябвало да е пътеката. No, thanks! #Cussing out
Ще пазарувам продукти за малката (свикнала на домашно приготвена храна): оказа се, че няма нито плодове, нито зеленчуци, произведени в България. Ха, нов хит. Отново ме върнаха в първи клас. То, основно от Турция. Не че има лошо, та нали това всички ядат, но като съм свикнала да ползвам само био-продукти за нея. 100% органик.  Mr. Green
Поседният хит, който дойде свръх - съседа започна грандиозен ремонт, без да си направи труда да предупреди. Човека знае, че се прибирам с малката за първи път. Ще престоиме повече от месец и това е щастлива новина, споделена от майка ми преди един месец. И какво от това! Кой го е грижа?  #2gunfire То не бяха бор-машини, то не бе чудо.
Ей, много съм се разглезила.  PartyИ пет дни не издържах. Не знам кога ще повторя. Още ми държи влага.  Crazy Предпочитам, бабите да ни гостуват, поне на този етап.  Whistling
Хареса ми в София. Има някаква доловима положителна промяна.
А, най ми е мъчно за родителните и приятелите.  Blush

Извод: нещата изглеждат различно, когато си с бебе и винаги бъди готов за изненади. Излишно е да конкретизирам какви, нали?!  Simple Smile

p.s. Lennie, защо си покри постинга?  Thinking

# 3
О, мили майчета,то аз бях за три месеца при дъщеря ми в USA за раждането на внучката, свикнах на уреден и спокоен живот, прибрах се в БГ и вече почти  месец се опитвам да живея по старому, напълно Ви разбирам.Дъщеря ми казва,че ако не сме ние близките,никога няма да се сети за България.Жалко,нали?

# 4
  • Виена
  • Мнения: 1 247
Извинете, че се "вмъквам" в това форумче! Simple Smile Но ще следя темата с интерес Simple Smile Преди известно време, най-вероятно, биха ме поядосали подобни "нападки" на тема "приключението да оцелеем в България", но напоследък си дадох сметка колко са основателни... Спомням си как една приятелка, която напусна тукашния ад, сподели преди да тръгне: "България просто не е моята държава"... Напоследък имам усещането, че това е моя реплика...

# 5
  • Мнения: 3 423
p.s. Lennie, защо си покри постинга?  Thinking

Ха, абе не повярвах на очите си, че си написала само едно "Вие сте...".
Чета те винаги с интерес и се учудих, че си толкова пестелива на думи.
Хайде, какво ще ни разкажеш от летните си неволи в България.
Lennie?

# 6
  • Мнения: 6 167


P.S. Впечатления, не впечетления.

еййй, лиска!
знаеш ли че го промених на впечетления след като мислих малко време и реших, че е с Е, а не а А, а първото е било правилно! супер!

махнах постинга, щото ми се сториха тъпи преживяванията ми...и безинтересни. newsm78
ходила на зъболекар, фризьор и козметик... голям прас. И в МОЛ София - да гледа какво си купуват слабите софиянки... отговярах на вечния въпрос " Кажи сега, как е в Италия"?
водила дядо си на Шифъра на Леонардо. Пила кафе в Онда.

Виж, Онда, Ориндж, както и новата книжарница на Хеликон ( бившето кино Витоша) много ми харесаха. Въобще впечатленията ми от София са такива, каквито са били и преди - вътре - супер, излезеш ли навън - хаос, чалга, мръсотия и мноого, ама много изнервен народ.
Затова повече висях в затворени пространства да не се ядосвам и комплексирам от вида си пред всичките тия женища по Витошка и изобщо по улиците.

Всичко живо живее все едно днес е последния ден. Приятелките ми имат повече пари от мен, покрай мъжете си де, да не мислите  че някой гради кариера.

Ходих на КАТ , уж да платя глоба и да си взема синьото талонче, че нали... паркирах лилавото си Туинго пред входа на  Народното събрание един ден миналата година , понеже само там имаше места.  Ама не го намерих после. Веднага го вдигнали. Как го видяха сред всичките тия мерцедеси... Станах легенда на наказателния паркинг , паркирала пред парламента.
Та, не са ми взели точки.
Разправии.

най-хубавото беше, че се видях с мама, роднини и близки приятели.
затова си заслужаваше.  Peace





но пък ми е интересно да чета весели истории.

Последна редакция: нд, 20 авг 2006, 11:06 от Lennie

# 7
  • Мнения: 3 423
Кажи за МОЛ-а! Очи пълни, ръце празни,
не че откриваме топлата вода, ама дали
е наистина атракция или е като ЦУМ-а -
празно, скучно, стерилно...

# 8
  • Мнения: 6 167
Кажи за МОЛ-а! Очи пълни, ръце празни,
не че откриваме топлата вода, ама дали
е наистина атракция или е като ЦУМ-а -
празно, скучно, стерилно...

ми аз ходих в оня мол, който е на Стамболийски. чак атракция не е.
а и бях в делничен ден, почти сама с приятелка моя. от 2 милиона град. смятай.
като ЦУМ е, има доста магазини. На последния етаж има заведения и книжарница.
моя съвет за там е: няма какво да се купува, скъпо е. размер над ес и ем няма. Бенетон, Теранова, козметики, Макс Мара и тн. са представени и май това е. Има и електроника ...не помня.

но като влезете, веднага в дясно е любимото ми кафене ОНДА, в което правят страшно капучино, чистота, много приятна обстановка, четеш си книжки на едни кожени фотьойлчета... перфектно. има и едни мъфинс,... много, много добри ( то затова не мога да падна от Л и ХЛ размери!)
музика великолепна, персонал - става. 
АБе, както казах - всичко, което е 'вътре' е супер.

# 9
  • Мнения: 3 425
Лени,къде другаде има МОЛ,че уточняваш за тоз на Стамболийски???
И въобще не са ти тъпи преживяванията,а разкавай,че да знам къде да ходя като се прибера....до МОЛа едва ли ще стигна,щот ние ще сме по паркове и вероятно София ленд  Peace

# 10
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Явно само аз "ще се отцепя от колектива" с моите впечатления.Хареса ми и ми направи впечатление, че за 9 месеца има някакъв напредък в Родината.Явно с Лиска сме били в различни заведения Wink, но там където бях сервитьорите бяха мили и усмихнати.Е, имаше едно изключение, но той не беше нелюбезен, ами пълен перко.Имах работа и с държавни чиновници и няма да ви казвам как се бая наточила на скандал.Но те пък бяха супер любезни PeaceИма много новооткрити магазини, с любезен персонал....само пари да има човек.Няма да си кривя душата, че има още много неща за оправяне, но впечатленията ми са, че напредък има.

# 11
  • Мнения: 6 167
Лени,къде другаде има МОЛ,че уточняваш за тоз на Стамболийски???
И въобще не са ти тъпи преживяванията,а разкавай,че да знам къде да ходя като се прибера....до МОЛа едва ли ще стигна,щот ние ще сме по паркове и вероятно София ленд  Peace

има още едно такова голямо открито на Хемус.
на спирката на трамвай 6, където завива.
там не ходих.

# 12
  • Мнения: 907
Аз си ги писах пичатленията в седмичната тема. Доста обикалях и имам положителни и отрицателни, мога да напиша книга. Понеже си знам отрицателните, гледах да се насладя на положителните. Хубава природа, море, слънце, плодове и зеленчуци, в ресторанта и магазините има от пиле мляко, не тичам по час - като ми свърши яденето и памперсите слизам до долу и си купувам. Препоръчвам кината в City center и Mall of Sofia, Кoкoландия в парка. Вижте и изложбата във външното министерство на българчетата от чужбина (хехе ако ви пуснат). За курортите препоръки не давам - на всеки според вкуса и кесията, има всичко. Чувствам си се в къщи, без да позволявам на някого да ми казва какво да правя и да си ходя ... като не ми харесва Simple Smile и да се чуствам навлек.

Последна редакция: нд, 20 авг 2006, 15:35 от MegiX

# 13
  • Мнения: 3 423
А, я, кажете, качвахте ли се на някакъв транспорт.
Аз лани се возих на тролей 1, оня с шантавия шофьор,
май номер 1210 беше, бая мърляво, явно не са купувани
никакви транспортни средства от време оно.
Но пък ползвах и рейсовете на Биомет, харесаха ми,
като изключим, че по време на паузата ме изхвърлиха
навън, щото заключвали. Явно има кражби.
А, и вечер ми се струваше страшничко да се шляя из града пеша,
не като едно време, дето от Бъкстон до Паметника Левски трамбовахме
подпийнали, подгряти и с настроение. Сега едни навъсени муцуни
и едри тъмни субекти може да ти развалят настроението и да изтрезнееш.
Харесаха ми едни битови заведения - При Яфата и Под липите (не знам сега така
ли се казва, до радиото). Ако ходите с чужденци, ще им харесат много.
Любезни, закачливи келнери и вкуснотии, та вкуснотии. И аз, понеже не съм
от дръгливите българки, не ходя на фитнес, като прекаля с доматите,
оцених почти всичко от предложеното меню. Горещо препоръчвам!

Истина ли е, че цените за българи и чужденци са се изравнили?

Бяхте ли в 3-D-киното, какво гледахте? Аз съм гледала преди години
3-4 филма и ми стига. Има ли нови български филми по кината и по ТВ?

# 14
  • Мнения: 907
Транспортът за мен е главно такси, много време ми спестява и ми остава да гледам забележителности и да си върша работата. А и с 2 деца, избор няма голям, излиза даже по-евтино.
Иначе те тролеите са цвете в сравнение с автобусите Sad . Как е могъл заводът Чавдар да фалира при това положение, не знам. За пътнически влакове не ми се говори (но пътуват де и даже са точни).
БГ филми не видях по кината, но зимъска гледах един с деца от домове и се разказваше за 2ма от дом, уф не помня името.
3Д гледахме подводни снимки - в дълбините, имаше и 1 динозавърски филм.

Общи условия

Активация на акаунт