пак проблем

  • 796
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 390
бебка я болят ушичките и не суче, започнах да се цедя и да и давам да пие от шише (че по-лесно и не пищи, не се отказва както когато я мъчех да я кърмя), казаха че вероятно няма да мога да я накарам пак да суче от гърдата ама честно казано хич и не ми пука, въпроса е да е сита и да и храненето да не и причинява болка.
обаче ................. също ми казаха, че така кърмата щяла да ми намалее и може и да спре, вярно ли е това?

# 1
  • usa
  • Мнения: 2 113
не се знае. може пък и да се увеличи много. при различните жени цеденето има различен ефект.

# 2
  • Мнения: 104
здравей,
аз лично така  храня моята бебка от първия месец.тя се отби защото я дохранвах с формула.Започнах да се цедя на всеки 3 часа и оттогава досега сме само на кърма. Не мисля,че ще ти намалее кърмата,напротив-при мен се регулира и сега имам достатъчно за да я нахраня.
Направи така,както ти е удобно,а ако решиш отново да я накараш да суче,трябва да си много упорита.Аз не успях,но важното е,че яде кърма
Успех

# 3
  • София
  • Мнения: 18 679
Според мен не е вярно.Моята кърма лично се увеличи от цеденето, та спрях, че стана твърде много...Освен това, яденето от шише не означава непременно отбиване.Моят син лятото ядеше всеки ден от шише, защото излизахме на дълга разходка, а някак не мога да кърмя по пейките.Не се отби, даже напротив - сега като не беше ял от шише дълго време, се оказа, че е намразил шишето Shocked Наложи ми си да отсъствам от вкъщи няколко часа и маймунчото не искал да папа Sad Сега съм вързана за него завинаги loveuuu

# 4
  • Мнения: 3 379
Не е вярно.

От септември се цедя за обедното хранене, защото съм на работа. Не само, че не ми е намаляла кърмата, ами дори имам чувството, че се увеличава - преди изцеждах по 180-200 мл от двете гърди на обед, а сега най.малко 200 и нагоре.

Моя приятелка се цеди от раждането на дъщеря си (в един ден с Гого), значи вече почти 8 месеца и досега си има кърма и то доста, а бебка яде от шишето.

Само не се отчайвай в началото, ще ти трябват няколко дни вероятно докато се "сработите" с помпата и после всичко си идва на мястото.

# 5
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Всичко това е вярно, но аз на твое място не бих се отказвала толкова бързо - бебето е мъничко и когато оздравее имаш реален шанс да го привикнеш отново на гърда. Това си остава най-добрата стимулация за лактацията, а и за теб ще е много по-лесно.

# 6
  • Мнения: 390
аз още вчера я пробвах пак да суче, не се отказва детето, но пищи (отказва се като се засити малко, след час случката се повтаря)

# 7
  • София
  • Мнения: 10 291
Цитат на: mariana
здравей,
аз лично така  храня моята бебка от първия месец.тя се отби защото я дохранвах с формула.Започнах да се цедя на всеки 3 часа и оттогава досега сме само на кърма. Не мисля,че ще ти намалее кърмата,напротив-при мен се регулира и сега имам достатъчно за да я нахраня.
Направи така,както ти е удобно,а ако решиш отново да я накараш да суче,трябва да си много упорита.Аз не успях,но важното е,че яде кърма
Успех


Как успяваш.... това си е направо тройна работа  #Shocked  едва ли бих издържала... Като си представя, колко е лесно, вадиш гърдата, Али суче 10ина минути и сме готови...

# 8
  • София
  • Мнения: 2 249
Цитат на: 2 в 1
аз още вчера я пробвах пак да суче, не се отказва детето, но пищи (отказва се като се засити малко, след час случката се повтаря)


Имаш предвид, че пищи след един час ли? Щото ако е така, е нормално. Все пак още е много малка и е нормално да иска да суче често. Така че, по-добре да я кърмиш всеки час, отколкото да се изцеждаш и даваш. Още нещо, кърмата няма да ти намалее само ако се изцеждаш с подходяща помпа, която да стимулира рефлекса на потичане на млякото. При ръчното изцеждане например, много трудно можеш да постигнеш такъв ефект.

Общи условия

Активация на акаунт