За допълнителното здравно осигуряване???

  • 1 253
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 370
Искам да помоля модераторите засега да не ми местят темата предвид факта, че тук все пак влиза най-голям брой потребители.
Питането ми е следното: знам, че навлиза полека на пазара вече т.нар. допълнително здравно осигуряване-тоест, подобен тип застраховки. Интересуват ме конкретно условията и дали мога аз лично да избера в коя болница искам да бъда лекувана или самата компания работи с конкретни болници.
 Моя позната ми предлага подобен тип застраховка-влизат на пазара им от есента някъде. Аз искам да знам дали мога да ходя да се лекувам  на едно определено място, на което съм върл фен.
Та.....споделете опит, моля, или поне инфо.

# 1
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Инфо засега нямам кой знае какво, но се интересувам (още повече, че съм неосигурена), затова - поздравления за темата, ще я следя; а ако междувременно се сдобия и с някаква информация, ще я споделя.

# 2
  • Мнения: 2 567
Не знам колко ще ти помогна, но ще споделя как е при нас.
Цялото семейство имаме допълнително здравно осигуряване, което направихме чрез Първа инвестиционна банка. Имаха промоция за притежателите на MasterCard. Застрахователят е AIG. Може да се ползват услугите, на което искаш здравно заведение. Застраховката не е обвързана с конкретно такова. Парите за лечението ти се изплащат на ръка. По 30 лв. на ден, ако не се лъжа.

# 3
  • Мнения: 5 370
Не знам колко ще ти помогна, но ще споделя как е при нас.
Цялото семейство имаме допълнително здравно осигуряване, което направихме чрез Първа инвестиционна банка. Имаха промоция за притежателите на MasterCard. Застрахователят е AIG. Може да се ползват услугите, на което искаш здравно заведение. Застраховката не е обвързана с конкретно такова. Парите за лечението ти се изплащат на ръка. По 30 лв. на ден, ако не се лъжа.
СУПЕРСКО!!!
Ей това исках да зная!!!
Би ли споделила месечна сума-ако искаш, на ЛС???
Моля моля много те моля!

# 4
  • Мнения: 2 567
Имате поща  Wink

# 5
  • Мнения: 1 002
30 Евро е
но това за пари за теб , а не за болницата ( лекаря )

# 6
  • Мнения: 5 370
30 Евро е
но това за пари за теб , а не за болницата ( лекаря )
хм....месечна вноска ли, за колко души и към коя компания? newsm78

# 7
  • Мнения: 1 002
това, за което Летисия говори,  май е толкова , но това е застраховка - това не е доп. здр. осигуряване - тези 30 лева на ден не ти плащат лечението , те са един вид компенсация за теб , че не работиш

нашата фирма ни  прави доп. здр. осигуряване - има 8-9 такива фонда , частни са ,

примерно - имах проблем , отидох , прегледаха ме , снимаха ми гърба , казаха ми какво ми е и всичко това го плаща фирмата , аз не дадох нито лев ,
не мисля , ( даже съм убедена ) , че покрива болнично лечение - т.е. операция в болница няма да ми  направят ...

това , за което ти питаш го няма в Бг още , защото здравната  каца
съвсем ще фалира 

# 8
  • Мнения: 10 512
Фирмата ме осигурява за нейна сметка към ЗК Николай Чудотворец - адресът е Г.М. Димитров 16. Има огромен списък с лечебни заведения в цялата страна, поема се извънболнично лечение до 400лв. и се заплащат 70% от стойността на изписаните лекарства. Сега съм на почивка и не мога да ти кажа каква точно е стойността на вноската. Има възможност за различни пакети от услуги, вкл. зъболекар и болнично лечение. Ще пиша повече като се прибера в София в края на месеца.

# 9
  • Мнения: 5 370
Фирмата ме осигурява за нейна сметка към ЗК Николай Чудотворец - адресът е Г.М. Димитров 16. Има огромен списък с лечебни заведения в цялата страна, поема се извънболнично лечение до 400лв. и се заплащат 70% от стойността на изписаните лекарства. Сега съм на почивка и не мога да ти кажа каква точно е стойността на вноската. Има възможност за различни пакети от услуги, вкл. зъболекар и болнично лечение. Ще пиша повече като се прибера в София в края на месеца.
Ще съм много благодарна на информацията ти.
А също ще се позаинтересувам и дали аз сама мога да си го поема това.
Едва ли на този начален етап на съществуване на моята нова фирма ще поемат нещо подобно. Confused

# 10
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
това , за което ти питаш го няма в Бг още , защото здравната  каца
съвсем ще фалира 
вЕрно е каца, и то без дъно  Joy  Twisted Evil
Нейн си е проблемът, като не е ефективна (и за пациенти, и за здравни заведения) - да фалира.

# 11
  • Мнения: 318
Аз имам такава осигуровка към "Закрила", но не зная дали това е точно нещото , което търсиш. Те работят с няколко болници тук във Варна , където примерно ако искам да отида на преглед , не плащам нищичко или пък било то да си пусна изследвания. Засега съм ползвала картата 2 пъти , веднъж за видеозон и веднъж за изследвания, не ми взеха нито стотинка, само давам картата и казвам , че съм от " Закрила, и те си записват осигурителния ми номер. Можеш да погледнеш за какво иде реч в сайта на "Закрила"http://www.zakrila.com/bg/
Доколкото зная в София поемат дори и в  стоматологична клиника. Сега живот и здраве ми предстои раждане, за което също мисля да ползвам тази си допълнителна осигуровка, защото по предварителни данни поемат разноските за раждане и престой на вип-етажа в АГ Варна. Дано съм била полезна. Успех Peace Peace
А иначе за AIG life, щях да започвам там работа като застрахователен агент, там нещата стоят малко по-различно, той се води и като допълнителен осигурителен фонд със застраховка живот, но няма нищо общо с допълнителното здравно осигуряване доколкото съм запозната. newsm78

# 12
  • Мнения: 2 755
На този етап, доколкото съм запозната, допълнителното здравно осигуряване не покрива стационарното лечение, т.е. престоя и лечението в болница. Обикновено работодателите сключват договор за лечение с частни медицински центрове, където се извършват прегледи. Може и стоматологично лечение да бъде включено.
Хм, ще взема да поразпитам тук и там и ако има нещо ново, ще споделя. Thinking

# 13
  • Мнения: 5 370
На този етап, доколкото съм запозната, допълнителното здравно осигуряване не покрива стационарното лечение, т.е. престоя и лечението в болница. Обикновено работодателите сключват договор за лечение с частни медицински центрове, където се извършват прегледи. Може и стоматологично лечение да бъде включено.
Хм, ще взема да поразпитам тук и там и ако има нещо ново, ще споделя. Thinking
прекрасно е, че точно ти се появи, защото мене ме интересува точно КОНКРЕТНА болница-знаеш коя.
Не за стационар, а за лечение по принцип.
Моля те, провери наистина ТЕ дали работят с някоя такава частна здравна каса ли, не знам как да го нарека точно.
И още нещо исках да те питам-ама на ЛС.

# 14
  • Мнения: 1 983
такаааа, да сА иСкажа и аз
фирмата, в която работя има сключен договор с Александровска болница, всякакви прегледи и манипулации са включени, но без болнично лечение (операция или приемане в здравно заведение за лекуване), до скоро в старата работа на баща ми имаха сключен договор със Закрила и освен, че може той да се лекува намазахме и ние със сетра ми, давам веднага пример - ходя на зъболекар при личната си стоматоложка, а не в Закрила, за всяка манипулация тя ми пише фактура, тате я носи в Закрила и от там му изплащат около 80 или 90 % от фактурата, зависи от манипулацията
Те тава е, дет се вика и както се казва
ша ма 'звинявате, ама днес ми се изпържи мозъка и ме е треснала лиготията

Общи условия

Активация на акаунт