Отговори
  • Мнения: 3 112
Здравейте, имах невероятно болезнена менструация през целия ми полозо съзрял живот. Беше непоносимо, избиваше ме студена пот, можех само да лежа свита 2 дни и да се моля да умра, за да не усещам болката. Не ми помагаше дори Аулин или обезболителните инжекции, които идваха да ми бият медицински сестри от местната поликлиника. Непрекъснато повръщах от болка. След това се възстановявах цяла седмица. Според гинеколожката, която ми следи бременността, аз изпитвам всеки месец това, което другите жени изпитват когато раждат, защото усещането при контракциите при раждане било като много болезнена менструация, каквато е моята. Затова много се надявах да родя естествено, защото бяха ми казали че болезнен цикъл се оправя понякога след раждане. Да, обаче бебето беше седалищно и се наложи секцио, не беше започнала дори родова дейност. Учудването и облекчението ми бяха големи, когато при първия и втория цикъл нямах никаква болка, не се наложи да взема дори най-слабо болкоуспокоително. Страх ме е това да не е временно и да започна да "раждам" пак всеки месец. Възможно ли е да се оправи болезнена менструация след секцио или това е само временно?
Предварително благодаря.

# 1
  • Мнения: 5 370
Погледни ми лентичката и ще разбереш плюс минус колко цикъла съм имала вече.
Даже не усещам кога "блювва"......
Мнооого рядко имам нещо като леко придърпване долу, но не помня откога не съм пила течен аналгин.
Мисля, че има връзка.

# 2
  • Мнения: 91
След двете ми раждания и при мен изчезна болезнената менструация,даже не усещам кога ми е "дошло".На мен лично лекар ми е казвал,че след раждане нещата се нормализират и болките почти изчезват

# 3
  • Мнения: 326
И аз раждах секцио и също като теб имах болезнена менструация. Сега всичко е наред! Да се чуди човек?! newsm12

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Да, и при мен така. И аз не смея да се зарадвам още, само се моля да продължи без болки  Praynig, че преди беше някакъв кошмар.

# 5
  • Мнения: 8 917
Аз знам, че има връзка, макар при мен никога да не е била болезнена и съответно лично да не виждам промяна. Но определено има възка Peace

# 6
  • Мнения: 7 051
preyala , при мен само първите 2 менструации след секциото бяха неболезнени..после същата работа както преди Sad на мен Аулин изобщо не ми действа...
Дано при теб да не е така Heart Eyes

Последна редакция: нд, 20 авг 2006, 21:44 от Rosita

# 7
  • ВАРНА , Владисливово
  • Мнения: 103
Можеш да се радваш - край на болките! Аз също бях като теб , даже и с припадъци . През 2004 г. родих със секцио и от тогава даже и не разбирам кога ми идва. Кеф  Peace

# 8
  • Мнения: 248
И аз бях с много болезнен цикъл. Първото ми раждане беше нормално и нищо в цикъла ми не се промени, остана си болезнен както преди. Сега, след второто раждане със секцио нещата се промениха. Нямам никакви болки. И аз като тебе се надявам да е за постоянно.

# 9
  • Мнения: 3 447
При мен също изчезнаха болките. Но мензисът ми е много по-обилен за сметка на това, и по-продължителен. Та не е много за радост Confused

# 10
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
И аз след секциото спрях да осещам кога " ми идва", но като минаха две години от раждането, започна пак да ме наболява. Но сега болките са леки, нищо общо с преди.

# 11
  • софия
  • Мнения: 495
При мен беше същото положение-много силни болки,гадене,топли и студени вълни.След секциото - изобщо не усещам кога ми идва,дано така да е и занапред Praynig

# 12
  • Мнения: 416
Причината е по-скоро в раждането, а не цезаровото сечение.

Иначе и аз като си спомня - беше някакъв кошмар - ревяла съм по цяла нощ от болка, студена пот, повръщане, а и от срастванията от операциите всичко се засилва двойно.

Б-рррр, не искам да си спомням...

# 13
  • Мнения: 1 555
Никаква болка след като родих със секцио не съм усетила, когато ми идва !!!!  Simple Smile

# 14
  • Мнения: 962
И аз родих със секцио.Първия цикъл небеше болезнен,а сега нещо ми закъснява.Чувала съм че може и да прескача.Ще видим занапред как ще е.И аз преди да родя бях с болезнен цикъл.

Общи условия

Активация на акаунт