Каква козметика е необходима за новородено?

  • 9 063
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 245
здравейте Grinning аз съм в 8 месец вече и лека полека започвам да си купувам необходимите неща за бебо Heart Eyes кажете ми моля какви мазила,пудри и всичко останало трябва да имам като за начало.съответно кои марки ще ми препоръчате( ако сте доволни от бг.продукти също ми кажете от кои).

Последна редакция: чт, 08 май 2014, 18:06 от Редактор*

# 1
  • София
  • Мнения: 1 569
В училището за бременни "Мамма" ни препоръчаха "Sebamed" медицинска козметика и аз си купих от нея. Но забелязвах, че по аптеките не е популярна и трябва да си я поръчаш.

# 2
  • Мнения: 2 047
   Трябва ти крем против подсичане, сапун или душ-гел за баня, масажен лосион. Ползвала съм на нивеа и на мустела. И от двете съм доволна.
   Пудра не бих ползвала, в последно време я отричат заради прашинките, които може бебето да вдиша.

# 3
  • Мнения: 91
Здравей Grinning!Аз лично ползвам изцяло козметиката на Бюбхен-душ-гел,шампоан,олио,пудра,сапун,кремче срещу подсичане,слънцепредпазен крем.Трябва да ти кажа,че съм страшно доволна.Иначе от бг козметиката ползвам БОЧКО. Peace

# 4
  • Мнения: 6 164
Май само шампоан за тяло и глава. Thinking
Ние взехме на Бюбхен Wash Gel този с помпичката. Взехме и олио за мазане на същата фирма, но се оказа, че само зехтинът поддържа кожата му достатъчно влажна. А кремът против подсичане изобщо не се наложи да го ползваме.

# 5
  • Мнения: 648
   Препоръчвам ти и аз душ гела на Бюбхен, заедно с олиото им, и имат страхотен крем при смяна на пелени, а не тези против подсичане Naughty
Мен ме бяха заблудили в един магазин и дълго време къпех малката само със сапуна на Бюбхен и беше голяма грешка от моя страна- реномираната козметика за бебоци си е точно за такива- Бюбхен, Мустела Peace

# 6
  • Мнения: 748
трябва ти крем против подсичане. Simple Smile всичко останало е по желание.

с душ-гел я къпя 1-2 пъти седмично. през останалото време само с вода.
напоследък много често се препоръчва съвсем малко бебе да се къпе само с вода.

за след баня (ако мислиш да го мажеш с нещо, защото и това се отрича в последно време) обикновено се ползва бебешко олио, лосион или тоалетно мляко, като в горещините е най-добре да е тоалетно мляко, защото олиото запушва порите.

аз използвам най-често Бюбхен и съм доволна. Peace

# 7
  • Мнения: 8 769
Козметика на Chicco.

# 8
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 513
Аз,ползвам медицинската козметика на А-DERMA,малко е по-скъпа от Мустела,но е много добра.Доволна съм и от Мустела.Като продукти за новородено препоръчвам шампоан за глава и тяло и мляко,за дупето Бочко.
  Леко раждане!

# 9
  • Мнения: 115
Здравей Grinning!Аз лично ползвам изцяло козметиката на Бюбхен-душ-гел,шампоан,олио,пудра,сапун,кремче срещу подсичане,слънцепредпазен крем.Трябва да ти кажа,че съм страшно доволна.Иначе от бг козметиката ползвам БОЧКО. Peace
Simple Smile

Кремчето против подсичане е много ефикасно.

# 10
  • Мнения: 902
На мене в болницата ме инструктираха да не цапам бебето с много глупости. Едно душ гелчЕ zа баня (или пяна zа баня, едно и също е ), както и лосионче zа тяло и кремче zа дупенце,това стига.Пудра недей купува, аz купих но не съм я полzвала, лекаря ми каzа , чЕ бебето няма нужда от нея, а когато е жега или в комбинация  с урината именно пудрата може да доведе до въzпаление. Пудра zа пъпЧе ще ти трябва специална, но тя се третира като лекарство и ще ти я иzпищат най вероятно с рецепта. На мене ми иzписаха "Вецесин", не zн ам какво има в БГ, какво иzписват там. Най интересното е , че каzах на майка ми да ми прати крем "Здраве" от БГ , и  това е до сега най ефикасното срещу подсичане при моята малка. Минава й zа нула бройки от него. Ор другите кремове които имах тука не й минава така бърzо. Иначе от "Бюбхен съм най доволна zа сега .

# 11
  • Мнения: 3 456
Също препоръчвам козметиката на Бюбхен. Ползвали сме лиото, сапуна и крема против подсичане и сме изключително доволни.

# 12
  • Мнения: 3 760
Все още не ползва козметика! Никакви сапуни, шампоани.... Единствено кремче против подсичане (на Бюбхен) и като беше на 4-5 месеца - няколко пъти бебешко олио (Евент). Това е. Никакви пудри, мазила и др.
П.С. Смятах до 6 месеца да не ползва измивни вещества, а после вече да ги включим, но просто няма нужда - и кожата, и косата й са разкошни.

# 13
  • Мнения: 742
Взех си олио, крем против подсичане и сапун на Бюбхен.
Първият месец ползвах само зехтин - а сега вече ползвам олиото. Крема против подсичане почти не ми беше необходим...а колкото до сапуна - още го ползвам - много е хубав и икономичен - /вече 4 месеца - а има още за толкова.../ Взех си и гела "От главата до петичките/ - той е още по-хубав!
Препоръчвам ти Бюбхен!
Успех в избора!  bouquet

# 14
  • Мнения: 419
В родилното ми препоръ4аха едно гел4е за баня,тоалетно мляко  за след баня-и двете на Джонсън, крем4е за подси4ане -бепантен. Simple Smile
Леко раждане  bouquet

# 15
  • Мнения: 77
Здравей   bouquet
Горещо ти препоръчвам Бюбхен всичките им продукти са много добри  Peace , а като за начало ти трябва душ гел, крем против подсичане и олио за тяло.

# 16
  • Мнения: 8 242
За баня - гел за глава и тяло на Мустела - много е добро! И е против корички на главата. (0,5 л. е около 17-18 лв, но ще изкаряш мнооооого дълго време с него.. Аз като гледам с тия темпове поне до годинка ще караме  Crazy)
За след баня - олио на Бюбхен - като е студено или мляко за тяло на Мустела сега в жегите.
За подсичане - Бочко или едно мехлемче, правено в аптеката - страхотно е.

Друго не ти трябва  Peace

# 17
  • Плевен
  • Мнения: 32
Ние пък от самото раждане използваме Джонсън(душ-гел и олио).Много съм доволна.

# 18
  • София
  • Мнения: 3 391
Все още не ползва козметика! Никакви сапуни, шампоани.... Единствено кремче против подсичане (на Бюбхен) и като беше на 4-5 месеца - няколко пъти бебешко олио (Евент). Това е. Никакви пудри, мазила и др.
П.С. Смятах до 6 месеца да не ползва измивни вещества, а после вече да ги включим, но просто няма нужда - и кожата, и косата й са разкошни.
+ зехтин за мазане, когато е по-хладно и лосионче на Мустела /или която друга фирма решиш/ за по-топло време  Hug

# 19
  • Мнения: 313
Необходимата козметика се определя от индивидуалните нужди на детето. Моята дъщеря от бебе е с много суха кожа така, че използвам старателно подбрана козметика. На пазара има голяма разнообразие от гелчета за коса и тяло, поддържащо мляко, крем за смяна на пелени. Според възможностите си прецени коя марка да използваш. От по достъпните съм с две ръце за Бюбхен, а иначе съм много доволна от серията на A - Derma.   

# 20
  • Мнения: 372
Бюбхен  Peace

# 21
  • Мнения: 1 294
Къпя малката само със сапун на NIVEA , след баня мажа с хидратиращо мляко за масаж на KLORAN и на NIVEA.Пудра не ползвам, струва  ми се че идва в повече.За подсичане опитах много неща, но само Пиоктанин 1 % помогна.
  bouquet

# 22
  • Мнения: 299
Bubchen Wasch Gel+ Bubchen пудра+Bubchen сапун.
Мия го само с душ-гела(навсякъде), пудрата и сапуна още не съм ги ползвала.
Когато сменям памперса, мажа дупето с овлажняващ бебешки крем на Johnson`s или Бочко.

# 23
  • Мнения: 2 000
Единствената козметика на Пламен е бебешкото олио и сапуна на Джонсън.

# 24
  • Свиленград
  • Мнения: 269
Ники е зимно бебе и бях купила олио и душ гел за глава и тяло на Чико и бях много доволна,но после минахме на Бюбхен, който ползваме и до днес.  Peace

# 25
  • Мнения: 592
И аз.И съм много доволна.Сега мисля,че пак нея ще ползвам.

# 26
  • Мнения: 4 399
За новородено, никаква козметика не ти трябва. За пъпчето трябва пудра, но най-добре питай педиатъра. Ако кожичката е много суха можеш да го намажеш с някакво бебешко олио и това май е всичко. Но можеш да опиташ и със зехтин. За крем за подсичане не мога да ти препоръчам нито един на козметичните фирми, нито един от тези които съм опитала не е добър. Според мен най-добри са медицинските кремове, но за тях също трябва да разговаряш с педиатър. Но пък бебетата не се подсичат веднага след като ги изпишат от болницата, така че имаш време.

# 27
# 28
  • София
  • Мнения: 6 743
Аз ползвах различна козметика.Крем Пенатен, пудра Нивея, сапун Нивея, и специален бебешки крем направен в аптека, защото Влади ми се изрина от олиото на Джонсън  Peace

# 29
  • София/Овча купел 2
  • Мнения: 984
Трябва ти задължително крем Бочко.Много е хубав.Досега друг не съм ползвала.Един шампоан или сапун и олио или тоалетно мляко за мазане след баня.Аз лично ползвах шампоан за коса и тяло и олио на NIVEA и съм доволна.Имах и такъв сапун,но чак сега го ползвам като и мия дупето.Ползвала съм и олио на Bubhen и също съм доволна.Сега ползвам козметиката на Event и съм изненадващо доволна.

# 30
  • Мнения: 992
аз ползвам на пенатен мляко за след баня, кремче за подсичане на пенатен и шампоанчето ми е на пенатен и съм адски доволна, но от германия поръчани защото тукашните продукти на джонсън са пълен ад и предизвикват адски много алергии

# 31
  • София
  • Мнения: 2 437
ми, каква...в началото със сапун не сме миели, само водичка (дкоато зарастна пъпчето).
Иначе- шампоан (препоръчвам пяната за коса на Мустела), сапун (Клоран), преварен зехтин (първа преса, студенопресован, преварен за 20мин на водна баня)

Сега ползвам Клоран (сапун, мляко за тяло и колдкрем) и пяната за коса на Мустела.

Купи си пудра за пъпчето  и спирт.

Добре е да се срещнаеш с педиатъра на бебето преди това и да го разпиташ какво мисли по въпроса.

Може да повтарям, но не съм чела по-нагоре

# 32
  • Мнения: 559
Ползвах на Бюбхен и съм доволна, сега сме на А-Дерма. Peace

# 33
  • Мнения: 601
   От Мустела продуктите съм най-доволна-особено пяна-шампоана за новородени в твоя случай ще ти върши чудесна работа.
    Следва Клоран и Бюбхен-шампоани и тоалетни млека за масажчето.
    А за кремче против подсичане те съветвам Пенатен крем
Sunglasses

# 34
  • Мнения: 6 390
Все още не ползва козметика! Никакви сапуни, шампоани.... Единствено кремче против подсичане (на Бюбхен) и като беше на 4-5 месеца - няколко пъти бебешко олио (Евент). Това е. Никакви пудри, мазила и др.
П.С. Смятах до 6 месеца да не ползва измивни вещества, а после вече да ги включим, но просто няма нужда - и кожата, и косата й са разкошни.
+ зехтин за мазане, когато е по-хладно и лосионче на Мустела /или която друга фирма решиш/ за по-топло време  Hug
им аз така, дори и сега мия косата с шампоан само като е с пясък или нещо  ooooh! за баня сапун - гел не ползвам, дупето мия само със сапун, тялото не
Зехтин за новородено е най-добре след баня, сега ползвам почти всичко на Baby Love

# 35
  • Бургас
  • Мнения: 3 075
кремче за подсичане-мажа гънчиците с него. Когато беше по-хладно времето още (месец май) мажех след баня тялото с олиото на Чико. Сега понеже е много топло реших да го заменя с млякото на Мустела, но като цяло от продуктите на Чико съм по-доволна!Във водата за ваната слагам една помпичка шампоан за тяло пак на Чико. Косата я мия с шампоан веднъж седмично (отново с този на Чико) Това се нещата, които ползвам и съм много доволна!!! Peace

# 36
  • София
  • Мнения: 4 146
Баткото отгледах с Nivea. И сега от бебешката козметика най си харесвам продуктите на Nivea.

# 37
  • Мнения: 8 505
Клоран и Бюбхен.На Мустела само шампоан съм купувала,добър е и той.
Трябват ти:
крем против подсичане (пудрите отдавна не се препоръчват)
шампоан,сапун или комбиниран продукт
олио/мляко/лосион за тяло или зехтин ако предпочиташ
За пъпчето-никакви пудри,спиртът изсушава достатъчно.Пудрите само събират мръсотии,все повече лекари ги отричат.

# 38
Против подсичане и за масаж на тялото - преварен на водна баня зехтин - естествено и натурално - без алергични прояви и много ефективно - дори и в най-големите жеги!

# 39
  • Мнения: 27 524
Сапун и лосион за мазане  Peace Другото е неужно според мен.

# 40
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Все още не ползва козметика! Никакви сапуни, шампоани.... Единствено кремче против подсичане (на Бюбхен) и като беше на 4-5 месеца - няколко пъти бебешко олио (Евент). Това е. Никакви пудри, мазила и др.
П.С. Смятах до 6 месеца да не ползва измивни вещества, а после вече да ги включим, но просто няма нужда - и кожата, и косата й са разкошни.

Ми да, чак като започне да ходи и да се цапа можеш да включиш разните му там сапуни

# 41
  • Мнения: 6 616
Аз съм взела шампоанче за тяло и коса ,крем против подсичане и олио за масажче на Мустела

# 42
  • Мнения: 1 353
 Като марка е нужно сама да прецениш, защото всеки предпочита използваната от него да момента. Но иначе ще ти трябва:
  • бебешки шампоан-без сълзи
  • сапун
  • мляко или олио за мазане-което предпочиташ. Аз лично смятам, че млякото за лятото   Nature Sunny е добре, защото е хладно при мазане, но зимата  cold на малката хич не й се нравеше. Така, че сега сме на мляко и като застуди минаваме отново на олио
  • крем против подсичане
  • спирт за почиства не на пъпчето/ако това изобщо се счита за козметика/
И това е, просто не мисля, че друго ти трябва. Но ти като родиш ще разбереш бебчо от какво има нужда. Али имаше много обриви по дупето и с какво ли не я мажех. При вас може да няма никакви оплаквания и дори да не ви трябва крем за дупето.
 П.П. Аз ползвам Бюбхен и съм доволна. Добра цена за добро качество

# 43
  • Мнения: 5 026
 Аз ползвам само Бюбхен- сапун и бебешко олио. Мисля, че за началото ще ти е необходимо само това. За позсичане съм ползвала крем "Бочко"-много добър български аналог на Пенатен и други цинкови кремове.

# 44
  • Мнения: 1 800
Аз ползвах Бюбхен-душ-гел за коса и тяло, крем против подсичане, олио през зимата и тоалетно мляко през лятото-всичко на Бюбхен.

# 45
  • Мнения: 437
До 40 дни ползвах преварен зехтин и крем Бочко, сапун Тео бебе. След това започнах да използвам олиото на Бюбхен за след баня и козметика на тази фирма.

Общи условия

Активация на акаунт