Мъжете ви дават ли пари на свекървите /майките си / ?

  • 4 608
  • 96
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 938
Да, дава.

# 31
  • Мнения: 4 390
Той не дава, напротив - свекърва ми ни дава на нас.
За сметка на това, аз давам на майка ми много често, както и на баща ми понякога.
Случва се, да се нервя с нея, защото има належаща нужда от някаква сума,
но въпреки това, решава и споделя една (често не малка) част със сестра ми. И после не й достигат парите... Crazy Grinning
Също се дразня, ако съм й дала да си има пари за парното през зимата и с тях, тя си купи примерно нов телевизор за кухнята, а после се чуди какво да прави, и аз трябва да й дам отново... Rolling Eyes
Все се заричам, че ще я оставя да се оправя със заплатата си и няма да й помагам повече, ама после ми минава... Отгледан родител, можеш ли да го оставиш... Whistling
Не знам мъжът ми как го възприема, сигурно на моменти се дразни, но не си показва. Навярно се притеснява, да не го възприема накриво и да не се разлютя. Mr. Green

# 32
  • Мнения: 2 792
 Моята няма да приеме, въпреки че имат нужда, аз нямам нищо против да им погнем ако се налага Grinning.
  С майка ми е голяма мешавица аз съм взимала от нея 20-30 лв. ако ми трябват, давала съм й разни суми, ако й трябват, после си ги връщаме или си плащаме някои сметки, или забравяме Crazy (ама наистина) направим ли прихващане, все някой ще дължи на другия, ама хич не ми пука  Grinning

# 33
  • Мнения: 6 039
не му се налага, ако има нужда, естествено, че ще й даде

# 34
  • Мнения: 57
Досега не сме давали, а по-скоро те дават на нас, но може и това време да настане. Не смятам че е лошо, когато имам възможност винаги ще помогна Peace

# 35
  • Мнения: 6 390
Ами аз пък се радвам, когато можем да помогнем на родителите си. Все пак това са НАШИТЕ РОДИТЕЛИ, които са ни отгледали. Но може би това се дължи и на факта, че досега те не са злоупотребили никога с това.
да, когато са помолили, винаги сме им помагали с каквото можем  Heart Eyes
Напълно нормално ми се вижда да си помагаме взаимно - деца - родители и обратно Wink

# 36
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Oколо 80% от доходите на свекърва ми са от нас. Но, тя работи при нас и когато не й стигат пари за нещо, мъжът ми и деверът ми й помагат. Не се дразня, защото тя много ни помага и с бизнеса и с децата.

# 37
  • Мнения: 476
Мъжът ми не дава на родителите си пари, но пък те доста имат и при това знаят как да си ги харчат /само за себе си/. Но за сметка на това помагаме на майка и татко. Дали са ми толкова много, че цял живот да им давам пак няма да е достатъчно. Проблема е, че те не искат да взимат от нас пари, та затова е цял театър да им ги дадем.

# 38
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 660
Не им дава, защото нямат нужда.
Друг е въпроса, че те му взимат наем за помещението, в каето работи  newsm78 - на мен тази работа ми е толкова  неясна и антиродителска, че не може повече.
Ние с мъжът ми (защото бизнесът ни е общ), помагаме на моята майка, и ще го правим винаги, когато има нужда.
Тя никога не е злоупотребявала с нашата помощ, даже все ми обяснява, как й е тежко, че положението е такова.
На нас не ни тежи, даже се радваме, че може да й помогнем. Та тя ни е в помощ с толкова нематериални неща...
А и как може да се оправи човек със 120 лева  ooooh!
Благодарна съм на мъжа ми от сърце, че е толкова добър.  bouquet

# 39
  • София
  • Мнения: 3 421
 Не, моят мъж не дава.
В интерес на истината никога не са ни поискали или да са се оплакали и моите, и неговите родители.
Дори го смятат за обида ако им оставим за нещо пари.
Обаче аз ако имам възможност с радост бих им дала, защото сега вече имат нужда от някои лекарства, а си ги спестяват, защото не стигат парите:(

# 40
  • Мнения: 742
Ами ние им помагаме, но не финансово...
досега май само те ни дават - а ние ще връщаме...някой ден!

# 41
  • Мнения: X
Естествено е да им се дава.Нали за това са ни отгледали хората!Това е наш дълг към тях.И мисля че не трябва да се сърдим на мъжете си, или те на нас, че помагаме на родителите си.  bouquet

# 42
  • Мнения: 333
Даваше на майка си до миналата година, но след това тя се скара с мен и от тогава и той й е много обиден. А и тя има голяма пенсия(300 лв) и няма нужда.Живее сама и няма за какво да харчи освен за най-необходимото. Тя е малко завистлива и си мисли, че ние като имаме трябва и на нея да се дават. Ако отиде на почивка или нещо от сорта съм съгласна, но тя хем си стой вкъщи и хем нямала пари. Много мразя да ме лъжат.

# 43
  • видин
  • Мнения: 358
а пък ние имаме проблем с баба му.
тя по-рядко изнудва нас, това прави с майка му, но ние са дразним, защото освен дъщеря има и син, от който не иска пари. напротив, много често парите, които взема от свеки, дава на другите си внуци, което е насправедливо. в същото време синът й е в чужбина с голяма заплата и тн.
за капак на всичко когато моят скъп й казал, че ще имаме бебе и то момиченце, тя изобщо не се зарадвала и почти се възмутила, че ще е момиче!!!
което и двамата няма да й го простим никога. но пари така или иначе даваме, но повечето ни ги праща свеки, така че ние лично не сме ощетени много. лошото е ,че като знам жената как с много труд ги изкарва, а тя тук не иска да се лиши от нищо и ме хваща яд.
в същото време искахме поне кола да си купим на нейно име, защото е инвалид и поне да ни спести ддс-то, оказа се ,че и това е изтъргувала  - пак в услуга на другия си внук.
иначе не пропуска да си лакира ноктите, да си боядиса косата, да се начерви.

# 44
  • Мнения: 1 416
Не, не даваме...
За съжаление, в момента моята и неговата майка ни помагат с пари, защото не се справяме. Надявам се, скоро ще ги освободим от това им задължение...

Общи условия

Активация на акаунт