С бебе на море

  • 1 507
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 040
Знам, че темичката не е за тук, но по това време повече мами четат в това подфорумче, затова я публикувам тук.
Бебчо е на 7 месеца и решихме да отидем тази седмица на море за 3-4 дни. Вероятно ще сме на квартира. До днес бях много ентусиазирана, но вече няколко човека ми казват, че е много малък и че има опастност от прегряване и лошо изгаряне, та нещо се смотах, тъй да се каже и вече не съм толкова уверена в себе си. Иначе за плаж през деня не си и помислям - само сутрин преди 10.00 и вечер след 17.00/18.00 и то за не повече от час и половина-два. Ще го мажа с масло 50-ти фактор и на плажа ще е в количката и под чадъра, естествено не голичък, а по боди или потник.
Какво е вашето мнение? Какво бихте ме посъветвали?

# 1
  • Варна
  • Мнения: 407
Здравей didun4o  Grinning Според мен ако с бебо ходите на плажа рано сутрин или след 17 часа, няма опасност от прегряване или изгаряне. Но все пак наистина не трябва да стоите дълго на плажа. Детенцето ти не е толкова малко, за да не може да го водите на морето. Приятно плажуване на цялото семейство. Hug

# 2
  • София/Овча купел 2
  • Мнения: 984
И ние мислим да ходим за 2-3 дни.Питах педито ни и тя каза,че няма проблем.Когато сме на плажа естествено в часовете,които ти си посочила,да и пълня едно басейнче и да се плацика там .И разбира се да я топнем във водата,стига да не е много студена.Мъжът ми работи в Китен и каза,че има много бебета,дори едно на 6 месеца,което е на палатка.Така,че стягай багажа и приятно изкарване Wink.

# 3
  • Мнения: 380
Бебето ти е достатъчно голямо за да го водите за няколко дена на плаж. Ние всеки уикенд си ходим до океана сутрин или късния следобед, когато е по-хладно. В количка под чадър на сянка, със шапка и светли дрехи. А моят юнак няма още два месеца Peace
Важното е да не е горещо и да не е изложено на пряка слънчева светлина.
Приятно изкарване!

# 4
  • Мнения: 952
кат огледам лентичката бебето ти е на 6мес. Ние заведохме Вики когато беше на 3мес. ходехме сутрин защото заа следобеден плаж не можехме да се организираме на време Rolling Eyes така че ако ходите сутрин до11.30 и след 17.30 ч и омажеш прилично бебо с мазила фактор 50+ мисля че няма да има проблем и естествено под чадъра на сянка Peace

# 5
  • Мнения: 1 040
Благодаря за отговорите и окуражителните думи  bouquet
Значи все пак заминаваме да се забавляваме, но с мярка Peace

# 6
  • Мнения: 241
Ако детето се пази, не виждам къде е проблема. След 10 и преди 16часа да не се излага на слънце. Може навън на дебела сянка. Няма да го задушавате на затворено я.  Mr. Green  Да е облечено с леки бели дрехи. Да се дават много течности. Ние заведохме дребното за 2 седмици на море и нищо не и стана. Само апетита и намаля заради ужасната жега, наваксваше с вода  Simple Smile и на плаж ходихме и крачетата топихме, голяма радост.  Heart Eyes Беше на 6 месеца. След 2 седмици пак ще сме на море.  Peace

# 7
  • Мнения: 8 917
Спазвайте часовете, мажете с фактор и приятно изкарване Mr. Green Peace

# 8
  • Мнения: 1 544
Естествено ,че няма проблем и дъщеря ми и малкия съм ги водила на по 3 месеца а сега пак ще ходиме /Алекс ще е почти на 6/а на приятелите с които ще пътуваме бебето е на 2 и половина.

# 9
  • София
  • Мнения: 35 916
Спазвайте часовете, мажете с фактор и приятно изкарване Mr. Green Peace
Peace

# 10
  • Мнения: 742
Не се притеснявай - ние заведохме малката на 2 месеца - и през цялото време спа на плажа - много й харесва въздуха Joy

Сега ходим на море - сутрин от 8.30 - 10.30 и вечер след 17.30ч, че е адска жега!

Весела почивка!  bouquet

# 11
  • София
  • Мнения: 3 392
Аз не посмях да я заведа малката на 5 месеца, но когато цъфнахме на плажа беше пълно с бебоци - най-малкото беше на 2 месеца Simple Smile

# 12
  • Мнения: 2 000
Ние като ходихме на море Митко беше на 7м. Обаче ние по принцип не сме много по печенето на плажа и ходихме сутрин от 8.30 до към 9.30-10 часа. А и беше в края на август и времето не беше много горещо. Бяхме под чадър, а той беше по боди, в количката.
Абе не се безпокой и весело изкарване  Simple Smile

# 13
  • Мнения: 3 360
Хубаво да си изкарате и да си починете/доколкото може Hug/Пазете се от силното слънце/11-17ч./,мажете се с подходящи лосиони и се наслаждавайте на почивката си! Laughing  Nature Sun With Face

# 14
Привет,
изобщо не го мисли толкова, ами събирай багажа и хайде на почивка   Simple Smile И ние го заведохме за пръв път на 7 месеца и какви ли упреци не чух ... Като си спазваш всички правила няма да има никакви проблеми.
Поздрави и много весела почивка  Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт