С бебе на море

  • 1 510
  • 22
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 1 040
Знам, че темичката не е за тук, но по това време повече мами четат в това подфорумче, затова я публикувам тук.
Бебчо е на 7 месеца и решихме да отидем тази седмица на море за 3-4 дни. Вероятно ще сме на квартира. До днес бях много ентусиазирана, но вече няколко човека ми казват, че е много малък и че има опастност от прегряване и лошо изгаряне, та нещо се смотах, тъй да се каже и вече не съм толкова уверена в себе си. Иначе за плаж през деня не си и помислям - само сутрин преди 10.00 и вечер след 17.00/18.00 и то за не повече от час и половина-два. Ще го мажа с масло 50-ти фактор и на плажа ще е в количката и под чадъра, естествено не голичък, а по боди или потник.
Какво е вашето мнение? Какво бихте ме посъветвали?

# 1
  • Варна
  • Мнения: 407
Здравей didun4o  Grinning Според мен ако с бебо ходите на плажа рано сутрин или след 17 часа, няма опасност от прегряване или изгаряне. Но все пак наистина не трябва да стоите дълго на плажа. Детенцето ти не е толкова малко, за да не може да го водите на морето. Приятно плажуване на цялото семейство. Hug

# 2
  • София/Овча купел 2
  • Мнения: 984
И ние мислим да ходим за 2-3 дни.Питах педито ни и тя каза,че няма проблем.Когато сме на плажа естествено в часовете,които ти си посочила,да и пълня едно басейнче и да се плацика там .И разбира се да я топнем във водата,стига да не е много студена.Мъжът ми работи в Китен и каза,че има много бебета,дори едно на 6 месеца,което е на палатка.Така,че стягай багажа и приятно изкарване Wink.

# 3
  • Мнения: 380
Бебето ти е достатъчно голямо за да го водите за няколко дена на плаж. Ние всеки уикенд си ходим до океана сутрин или късния следобед, когато е по-хладно. В количка под чадър на сянка, със шапка и светли дрехи. А моят юнак няма още два месеца Peace
Важното е да не е горещо и да не е изложено на пряка слънчева светлина.
Приятно изкарване!

# 4
  • Мнения: 952
кат огледам лентичката бебето ти е на 6мес. Ние заведохме Вики когато беше на 3мес. ходехме сутрин защото заа следобеден плаж не можехме да се организираме на време Rolling Eyes така че ако ходите сутрин до11.30 и след 17.30 ч и омажеш прилично бебо с мазила фактор 50+ мисля че няма да има проблем и естествено под чадъра на сянка Peace

# 5
  • Мнения: 1 040
Благодаря за отговорите и окуражителните думи  bouquet
Значи все пак заминаваме да се забавляваме, но с мярка Peace

# 6
  • Мнения: 241
Ако детето се пази, не виждам къде е проблема. След 10 и преди 16часа да не се излага на слънце. Може навън на дебела сянка. Няма да го задушавате на затворено я.  Mr. Green  Да е облечено с леки бели дрехи. Да се дават много течности. Ние заведохме дребното за 2 седмици на море и нищо не и стана. Само апетита и намаля заради ужасната жега, наваксваше с вода  Simple Smile и на плаж ходихме и крачетата топихме, голяма радост.  Heart Eyes Беше на 6 месеца. След 2 седмици пак ще сме на море.  Peace

# 7
  • Мнения: 8 917
Спазвайте часовете, мажете с фактор и приятно изкарване Mr. Green Peace

# 8
  • Мнения: 1 544
Естествено ,че няма проблем и дъщеря ми и малкия съм ги водила на по 3 месеца а сега пак ще ходиме /Алекс ще е почти на 6/а на приятелите с които ще пътуваме бебето е на 2 и половина.

# 9
  • София
  • Мнения: 35 931
Спазвайте часовете, мажете с фактор и приятно изкарване Mr. Green Peace
Peace

# 10
  • Мнения: 742
Не се притеснявай - ние заведохме малката на 2 месеца - и през цялото време спа на плажа - много й харесва въздуха Joy

Сега ходим на море - сутрин от 8.30 - 10.30 и вечер след 17.30ч, че е адска жега!

Весела почивка!  bouquet

# 11
  • София
  • Мнения: 3 397
Аз не посмях да я заведа малката на 5 месеца, но когато цъфнахме на плажа беше пълно с бебоци - най-малкото беше на 2 месеца Simple Smile

# 12
  • Мнения: 2 000
Ние като ходихме на море Митко беше на 7м. Обаче ние по принцип не сме много по печенето на плажа и ходихме сутрин от 8.30 до към 9.30-10 часа. А и беше в края на август и времето не беше много горещо. Бяхме под чадър, а той беше по боди, в количката.
Абе не се безпокой и весело изкарване  Simple Smile

# 13
  • Мнения: 3 360
Хубаво да си изкарате и да си починете/доколкото може Hug/Пазете се от силното слънце/11-17ч./,мажете се с подходящи лосиони и се наслаждавайте на почивката си! Laughing  Nature Sun With Face

# 14
Привет,
изобщо не го мисли толкова, ами събирай багажа и хайде на почивка   Simple Smile И ние го заведохме за пръв път на 7 месеца и какви ли упреци не чух ... Като си спазваш всички правила няма да има никакви проблеми.
Поздрави и много весела почивка  Sunglasses

# 15
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
и аз го мисля това море, за плажа ясно, обаче какво ще правим в от 11 до 17, за разходка няма да става, много е горещо, в квартирата ще сме само в една стая и трябва да луднем.Затова май се ориентираме на море във Варна-Морската градина ще ни спасява по жегите.

# 16
  • Мнения: 2 309
Не е малък.Можеш да си позволиш и да го топнеш в морето.Няма как да прегрее...

# 17
  • Мнения: 1 555
С две думи - заведох синът ни на море за 10 дена тогава беше на 10 м  -  водила съм го на плажа след 16.30ч до към 19ч  -  мазала съм го с 50 фактор, беше гол на плажа, пълзеше си детето и се чувстваше много добре, макар да изяде един фас  Sick #2gunfire #Cussing out но рисковете на професията  Simple Smile  нито изгоря, нито имаше разстройство или т.н.  детето не искаше да излиза от морето, само това ни беше проблема  Grinning
Но твоето детенце щом си седи спокойно в количката съвсем не виждам проблем да отидете на море !!!
Приятно изкарване ! И без излишни притеснения  Wink

# 18
  • Мнения: 7 640
на фона на вирусната епидемия по Черноморието, помисли каква почивка искаш

# 19
  • София
  • Мнения: 2 437
Отивай без да се шашкаш.
Гледай да е рано, 11ч ми се вижда жега. След обяд пък духа силно...Но ти сама ще усетиш на бебчо кога и как му е добре. Хубаво е да сте на по-пусти плажове, според мен.
Нашият дивак не издържаше повече от 15 мин на плажа...но пък спеше чудесно там, после се разхождахме из града, по жегите спеше в квартирата...Не го мисли. Има толкова много бебета по морето Crazy

# 20
  • Мнения: 601
   Не бих го закарала на плажа в тези жеги при 30 градуса  Nature Sunny дори и сега да е на седем месеца,въпреки че няма лято ,което да съм пропускала и да не се запиша,обожавам плажа и морето го виждам от вкъщи,но за всичко си има време ,в моя случай морето няма да ми избяга Mr. Green smile3549

# 21
  • Мнения: 54
и ние на тази възраст ходихме и нямахме проблеми

# 22
  • Мнения: 695
няма проблем да отидете с бебо на море.аз водя малката сутрин на плажа.отиваме към 8 и стоим най-късно до 10.понякога ходим и следобед към17.00.нямало е проблеми.само не трябва да забравяш да го мажиш с слънцезащитен лусион с голям фактор
не му мисли  Wink отивайте и се забавлявайте

Общи условия

Активация на акаунт