За скъпата козметика

  • 8 540
  • 36
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9 074
Момичета,забелязвам че когато става въпрос за козметика-фон дьо тен,пудра,червила,спирали сенки...-всяка от вас използва все "скъпи" марки-Макс Фактор,Манхатън,професионални серии за коса,Мейбълин и т.н. Аз не съм използвала такива поради простата причина че много рядко се гримирам-е,слагам червило де Wink  Иска ми се да чуя мнението ви за другия вид козметика-тази която е по евтина,като например Класик,Констанс Карол,и други такива.  Ясно е че за кожата на лицето трябва само най-доброто! Вие как мислите-в моя случай(забравих да кажа че слагам фон дьо тен ежедневно) трябва ли да се обърна към марковата козметика-на 21 съм,кожата ми е нормална и още ми е рано за бръчки май Embarassed,затова не ми се иска да използвам някакви "агресивни" продукти... Предполагам има и младежки серии де...Иска ми се да чуя мнението ви и ако може да ме ориентирате към коя марка да се насоча за спирала и фон дьо тен Embarassed Благодаря ви  Close-mas:

# 1
  • Мнения: 2 489
Нямаш нужда от агресивна козметика, важно е да се грижиш за кожата си - да я почистваш ежедневно, да сваляш грима си всяка вечер.
Можеш да ползваш природни продукти на тази възраст - розова вода, различни есенциални масла - бадемово масло, масло от пшеничен зародиш и много други. Питай за маслата "Икаров" в аптеката.
А имаш ли въобще нужда от фон-дьо-тен?

# 2
  • Мнения: 9 074
Ами имам Embarassed  защото не харесвам цвета на лицето си-имам едни такива розови бузки ей като тая муцунка Embarassed  и ми се иска поне малко да замажа положението...Благодаряти за съвета:) иначе за почистване на лицето не скъпя средства-много ми е важно да усещам кожата си чиста и свежа.

# 3
  • Мнения: 2 489
Питам, защото честно казано моята кожа е твърде прозрачна и фина и се мажа с фон-дьо-тен горе-долу от 20-годишна.
Ами за фон-дьо-тенът марката за съжаление е много важна.
Сега ползвам на Clarins, доволна съм от този на Vichy - той е малко над 20 лв. Можеш да провериш за Ив Роше - тяхните май са по-евтини. Струва си, защото са доста икономични!

# 4
  • Мнения: 9 074
Мила,а ще можеш ли да ми кажеш къде в Пловдив мога да ги намеря? Защото аз идея си нямам Embarassed Благодаря още веднъж Embarassed

# 5
  • Мнения: 6 243
Класик и Констанс карол съм ползвала само за червила и лакове за нокти. Не са лоши. Разликата се усеща чак като ги сравниш с някое червило или лак, които са 10 пъти по-скъпи. Но има разлика. Постепенно минах на варианта - един - два продукта, ама от най-качествените. Това за декоративната козметика. За бялата, компромиси няма. Аз не съм на 21. Не че съм на сто, ама на 34 човек трябва да си постеле добре за по-нататък...

# 6
  • Мнения: 3 091
И аз мисля така. Въобще не се гримирам, но слагам дневен и нощен крем, използвам почистващи маски. Не се разделям с розовата вода - почиства перфектно мърсотията от изминалия ден! Май повече се грижа за косата...

Освен скъпи марки, обаче, съм взимала от Орифлейм - и специално някои кремове са много добри - и там има доста скъпи продукти... Смених Виши с техен нощен крем с витамин А - страхотен, но винаги зависи от типа кожа.

# 7
  • Мнения: 1 014
Сетих се, че много ми похвалиха кремовете на Дева.
Момичета, не слагате каквито и да било евтини и ниско качествени продукти. Това е вашата кожа и компромиси с това не се прави! Съпругът ми подари крем на Clinique и съм страшно доволна. Малко е скъпичко, но много си заслужава!

# 8
  • София
  • Мнения: 9 452
Цитат на: sladka hapka
Постепенно минах на варианта - един - два продукта, ама от най-качествените. Това за декоративната козметика. За бялата, компромиси няма. Аз не съм на 21. Не че съм на сто, ама на 34 човек трябва да си постеле добре за по-нататък...

Абсолютно подкрепям! newsm10

# 9
  • Мнения: 9 074
Благодаря ви! Обещавам да ви послушам Wink

# 10
  • Мнения: 6 243
Цитат на: Светлана
Сетих се, че много ми похвалиха кремовете на Дева.


В пристъп на патриотизъм си купих от тези кремове - оранжевата серия. Освен че не ми харесаха, защото не бяха достатъчно хидратиращи, се сдобих със ситни пъпчици по лицето от плодовите киселини. #2gunfire

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Цитат на: sladka hapka
Цитат на: Светлана
Сетих се, че много ми похвалиха кремовете на Дева.


В пристъп на патриотизъм си купих от тези кремове - оранжевата серия. Освен че не ми харесаха, защото не бяха достатъчно хидратиращи, се сдобих със ситни пъпчици по лицето от плодовите киселини. #2gunfire

Кремовете на Рубела се правят с изцяло вносни и качествени съставки и цената им е необосновано ниска за това което съдържат. По принцип за нашият климат е най-подходяща българската козметика, защото тя е съобразена с него.
Друг е въпроса обаче ако кожата ти е чувствителна можеш да се обринеш и от Лореал.
Аз до сега съм ползвала 5 вида бяла козметика и не съм доволна, защото ми действат алергизиращо. Единствено Виши донякъде има файда, но не съвсем.
За сега обаче не ползвам нищо, тъй като още ближа рани от безуспешните ми опити.

# 12
  • Мнения: 5 539
Цитат на: sladka hapka
Цитат на: Светлана
Сетих се, че много ми похвалиха кремовете на Дева.


В пристъп на патриотизъм си купих от тези кремове - оранжевата серия. Освен че не ми харесаха, защото не бяха достатъчно хидратиращи, се сдобих със ситни пъпчици по лицето от плодовите киселини. #2gunfire


Ползвала съм много неща на Дева. Аз по принцип не съм претенциозна на тема козметика, но серията Дева определено не ми хареса. Кремовете на Арома са доста по-сполучливи. Според мен.
Дневният крем на Дева напомня малко на Лореал Пленитюд, подобен плодов аромат и лека консистенция, но изобщо няма същия ефект.

# 13
  • София
  • Мнения: 10 825
Цитат на: Stefanie
Мила,а ще можеш ли да ми кажеш къде в Пловдив мога да ги намеря? Защото аз идея си нямам Embarassed Благодаря още веднъж Embarassed


Ако питаш за Ив Роше - в магазин Бонжур ще ги намериш със сигурност. Имат и Център за красота Ив Роше, но като не му помня адреса на този в Пловдив Embarassed
А Виши можеш да намериш в по-големите аптеки - те са медицинска козметика

# 14
  • Мнения: 2 489
В Пловдив магазинът на Ив Роше е точно до този на Бонжур.
Даже вчера бях там и има страхотни намаления и смятам да си купя много неща, защото досега не съм имала никакви проблеми с тяхната козметика.

Общи условия

Активация на акаунт