За скъпата козметика

  • 8 543
  • 36
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 9 077
Момичета,забелязвам че когато става въпрос за козметика-фон дьо тен,пудра,червила,спирали сенки...-всяка от вас използва все "скъпи" марки-Макс Фактор,Манхатън,професионални серии за коса,Мейбълин и т.н. Аз не съм използвала такива поради простата причина че много рядко се гримирам-е,слагам червило де Wink  Иска ми се да чуя мнението ви за другия вид козметика-тази която е по евтина,като например Класик,Констанс Карол,и други такива.  Ясно е че за кожата на лицето трябва само най-доброто! Вие как мислите-в моя случай(забравих да кажа че слагам фон дьо тен ежедневно) трябва ли да се обърна към марковата козметика-на 21 съм,кожата ми е нормална и още ми е рано за бръчки май Embarassed,затова не ми се иска да използвам някакви "агресивни" продукти... Предполагам има и младежки серии де...Иска ми се да чуя мнението ви и ако може да ме ориентирате към коя марка да се насоча за спирала и фон дьо тен Embarassed Благодаря ви  Close-mas:

# 1
  • Мнения: 2 489
Нямаш нужда от агресивна козметика, важно е да се грижиш за кожата си - да я почистваш ежедневно, да сваляш грима си всяка вечер.
Можеш да ползваш природни продукти на тази възраст - розова вода, различни есенциални масла - бадемово масло, масло от пшеничен зародиш и много други. Питай за маслата "Икаров" в аптеката.
А имаш ли въобще нужда от фон-дьо-тен?

# 2
  • Мнения: 9 077
Ами имам Embarassed  защото не харесвам цвета на лицето си-имам едни такива розови бузки ей като тая муцунка Embarassed  и ми се иска поне малко да замажа положението...Благодаряти за съвета:) иначе за почистване на лицето не скъпя средства-много ми е важно да усещам кожата си чиста и свежа.

# 3
  • Мнения: 2 489
Питам, защото честно казано моята кожа е твърде прозрачна и фина и се мажа с фон-дьо-тен горе-долу от 20-годишна.
Ами за фон-дьо-тенът марката за съжаление е много важна.
Сега ползвам на Clarins, доволна съм от този на Vichy - той е малко над 20 лв. Можеш да провериш за Ив Роше - тяхните май са по-евтини. Струва си, защото са доста икономични!

# 4
  • Мнения: 9 077
Мила,а ще можеш ли да ми кажеш къде в Пловдив мога да ги намеря? Защото аз идея си нямам Embarassed Благодаря още веднъж Embarassed

# 5
  • Мнения: 6 243
Класик и Констанс карол съм ползвала само за червила и лакове за нокти. Не са лоши. Разликата се усеща чак като ги сравниш с някое червило или лак, които са 10 пъти по-скъпи. Но има разлика. Постепенно минах на варианта - един - два продукта, ама от най-качествените. Това за декоративната козметика. За бялата, компромиси няма. Аз не съм на 21. Не че съм на сто, ама на 34 човек трябва да си постеле добре за по-нататък...

# 6
  • Мнения: 3 091
И аз мисля така. Въобще не се гримирам, но слагам дневен и нощен крем, използвам почистващи маски. Не се разделям с розовата вода - почиства перфектно мърсотията от изминалия ден! Май повече се грижа за косата...

Освен скъпи марки, обаче, съм взимала от Орифлейм - и специално някои кремове са много добри - и там има доста скъпи продукти... Смених Виши с техен нощен крем с витамин А - страхотен, но винаги зависи от типа кожа.

# 7
  • Мнения: 1 014
Сетих се, че много ми похвалиха кремовете на Дева.
Момичета, не слагате каквито и да било евтини и ниско качествени продукти. Това е вашата кожа и компромиси с това не се прави! Съпругът ми подари крем на Clinique и съм страшно доволна. Малко е скъпичко, но много си заслужава!

# 8
  • София
  • Мнения: 9 457
Цитат на: sladka hapka
Постепенно минах на варианта - един - два продукта, ама от най-качествените. Това за декоративната козметика. За бялата, компромиси няма. Аз не съм на 21. Не че съм на сто, ама на 34 човек трябва да си постеле добре за по-нататък...

Абсолютно подкрепям! newsm10

# 9
  • Мнения: 9 077
Благодаря ви! Обещавам да ви послушам Wink

# 10
  • Мнения: 6 243
Цитат на: Светлана
Сетих се, че много ми похвалиха кремовете на Дева.


В пристъп на патриотизъм си купих от тези кремове - оранжевата серия. Освен че не ми харесаха, защото не бяха достатъчно хидратиращи, се сдобих със ситни пъпчици по лицето от плодовите киселини. #2gunfire

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Цитат на: sladka hapka
Цитат на: Светлана
Сетих се, че много ми похвалиха кремовете на Дева.


В пристъп на патриотизъм си купих от тези кремове - оранжевата серия. Освен че не ми харесаха, защото не бяха достатъчно хидратиращи, се сдобих със ситни пъпчици по лицето от плодовите киселини. #2gunfire

Кремовете на Рубела се правят с изцяло вносни и качествени съставки и цената им е необосновано ниска за това което съдържат. По принцип за нашият климат е най-подходяща българската козметика, защото тя е съобразена с него.
Друг е въпроса обаче ако кожата ти е чувствителна можеш да се обринеш и от Лореал.
Аз до сега съм ползвала 5 вида бяла козметика и не съм доволна, защото ми действат алергизиращо. Единствено Виши донякъде има файда, но не съвсем.
За сега обаче не ползвам нищо, тъй като още ближа рани от безуспешните ми опити.

# 12
  • Мнения: 5 539
Цитат на: sladka hapka
Цитат на: Светлана
Сетих се, че много ми похвалиха кремовете на Дева.


В пристъп на патриотизъм си купих от тези кремове - оранжевата серия. Освен че не ми харесаха, защото не бяха достатъчно хидратиращи, се сдобих със ситни пъпчици по лицето от плодовите киселини. #2gunfire


Ползвала съм много неща на Дева. Аз по принцип не съм претенциозна на тема козметика, но серията Дева определено не ми хареса. Кремовете на Арома са доста по-сполучливи. Според мен.
Дневният крем на Дева напомня малко на Лореал Пленитюд, подобен плодов аромат и лека консистенция, но изобщо няма същия ефект.

# 13
  • София
  • Мнения: 10 825
Цитат на: Stefanie
Мила,а ще можеш ли да ми кажеш къде в Пловдив мога да ги намеря? Защото аз идея си нямам Embarassed Благодаря още веднъж Embarassed


Ако питаш за Ив Роше - в магазин Бонжур ще ги намериш със сигурност. Имат и Център за красота Ив Роше, но като не му помня адреса на този в Пловдив Embarassed
А Виши можеш да намериш в по-големите аптеки - те са медицинска козметика

# 14
  • Мнения: 2 489
В Пловдив магазинът на Ив Роше е точно до този на Бонжур.
Даже вчера бях там и има страхотни намаления и смятам да си купя много неща, защото досега не съм имала никакви проблеми с тяхната козметика.

# 15
  • Мнения: 834
Искам да направя едно уточнение козметиката на Виши не е медицинска, просто политиката на фирмата е да се разпространява само по аптеки!  Wink Аз лично съм доволна от продуктите на Лореал, не са чак толкова скъпи и оказват нужният ефект поне на моята кожа.

# 16
  • София
  • Мнения: 9 457
Цитат на: reni
Искам да направя едно уточнение козметиката на Виши не е медицинска, просто политиката на фирмата е да се разпространява само по аптеки!  Wink

Да, така е. И преди съм го чувала това. Wink

# 17
  • София
  • Мнения: 9 457
Всъщност под шапката на Лореал Груп Интернешънъл са фирми като:
- Виши
- Лореал Пари
- Гарние
- Биотерм
- Ланком
- Ралф Лорън Парфюмс
- Керастазе
- Кашарел
- Мейбълин и т.н. Wink

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Цитат на: kopche
Всъщност под шапката на Лореал Груп Интернешънъл са фирми като:
- Виши
- Лореал Пари
- Гарние
- Биотерм
- Ланком
- Ралф Лорън Парфюмс
- Керастазе
- Кашарел
- Мейбълин и т.н. Wink

Тя бая голяма шапката на Лореал Laughing
Я кажете чували ли сте и позлвали ли сте нещо от козметиката на Bi-es?

# 19
  • София
  • Мнения: 9 457
Цитат на: Valeria
Цитат на: kopche
Всъщност под шапката на Лореал Груп Интернешънъл са фирми като:
- Виши
- Лореал Пари
- Гарние
- Биотерм
- Ланком
- Ралф Лорън Парфюмс
- Керастазе
- Кашарел
- Мейбълин и т.н. Wink

Тя бая голяма шапката на Лореал Laughing
Я кажете чували ли сте и позлвали ли сте нещо от козметиката на Bi-es?

Да, така е- 20 фирми са под нея. Сега ги преброих точно. Справка http://loreal.com/_en/_ww/passion/passion.aspx
Иначе, нищо не съм чувала за това Bi-es. Rolling Eyes

# 20
  • Мнения: 66
Аэ съм се спряла на вариат AVON, устойва ме като цена, а и качеството е добро за цената си.
Подкрепям също и козметиката на Арома.

# 21
  • Мнения: 830
Преди време тук се обсъждаше една марка Бг козметика - Elea .
Мамите казваха добри неща за нея . И аз взех да пробвам един нощен крем - ами месец вече съм с него и съм доволна .  Намирам го за добър , малко трудно се размазва , но с това се свиква  , иначе пък веднага попива . Имат розова и зелена серия - съответно за суха и проблемна / мазна кожа . По по-заредените магазинчета ( и аптеки ) се намират и мостри на продуктите им - може първо да пробваш преди да купиш .

# 22
  • Мнения: 830
И да допълня нещо , понеже сега ми хрумна . Четох в САЩ една книга на дерматолог ( за жалост не мога да цитирам заглавие и автор , време мина оттогава ) . Неговата теза беше , че не е нужно да се дават безбожни пари за не-знам-си-какви кремчета , миниатюрни количества в малки , красиви бурканчета ....Че това е БИЗНЕС повече , отколкото друго .... че плащаме просто за "марката" , за красивата опаковка .....и ей в този дух . И казваше / пишеше човека че кожата има нужда от съвсем прости неща , овлажнители , масла , и т.н. , които има на много достъпни цени .
Вероятно е прав .

# 23
  • Мнения: 5 539
Цитат на: nadia
И да допълня нещо , понеже сега ми хрумна . Четох в САЩ една книга на дерматолог ( за жалост не мога да цитирам заглавие и автор , време мина оттогава ) . Неговата теза беше , че не е нужно да се дават безбожни пари за не-знам-си-какви кремчета , миниатюрни количества в малки , красиви бурканчета ....Че това е БИЗНЕС повече , отколкото друго .... че плащаме просто за "марката" , за красивата опаковка .....и ей в този дух . И казваше / пишеше човека че кожата има нужда от съвсем прости неща , овлажнители , масла , и т.н. , които има на много достъпни цени .
Вероятно е прав .

Мдааа, подкрепям Grinning

# 24
  • София
  • Мнения: 9 457
Цитат на: nadia
Преди време тук се обсъждаше една марка Бг козметика - Elea .
Мамите казваха добри неща за нея . И аз взех да пробвам един нощен крем - ами месец вече съм с него и съм доволна .  Намирам го за добър , малко трудно се размазва , но с това се свиква  , иначе пък веднага попива . Имат розова и зелена серия - съответно за суха и проблемна / мазна кожа . По по-заредените магазинчета ( и аптеки ) се намират и мостри на продуктите им - може първо да пробваш преди да купиш .

Да, аз пробвах някои неща на Елеа:
от зелената серия:
- дневен хидратиращият крем- ползвам го в момента вместо нощен-лек приятен, но след известно време кожата ми започва да мазнее.
-дневен крем с 25 фактор- слънцезащитен- много трудно го разнасях. Ей, това му  е основният недостатък Thinking . Мажеш се около 10 мин. докато попие напълно. Заради високият фактор, може би. Иначе кожата ми се чувстваше добре с него. Не съм имала проблеми. Мазнее и лъщи, както повечето слънцезащитни кремчета. С титаниев диоксид е. затова.
- измиващият им гел с микрогранули/сфери- ей този гел го номинирам, като най-доброто нещо на БГ пазар от БГ козметиката от категорията измиващи/ексфолиращи средства;
от розовата серия:
- само нощният им крем с кайсиево масло и авокадо.
Ползвах го точно две нощи. Сега свеки му се радва.
Идваше ми много мазен и тежък. Имах чувството, че кожата ми не може да диша с него. Все едно съм се намазала с чисто масло. Close

# 25
  • Мнения: 5 539
Копче,
прави ми впечатление, че разбираш от козметика, но последното ти изказване ме озадачава Thinking
Доколкото знам зелената серия на Елеа е за мазна кожа, а розовата за суха и чувствителна. Ти какъв тип кожа имаш?
Не може да очакваш и двата вида да ти действат еднакво добре, след като единият определено няма да е подходящ за твоят тип кожа.

# 26
  • София
  • Мнения: 9 457
Цитат на: lilita
Доколкото знам зелената серия на Елеа е за мазна кожа, а розовата за суха и чувствителна. Ти какъв тип кожа имаш?
Не може да очакваш и двата вида да ти действат еднакво добре, след като единият определено няма да е подходящ за твоят тип кожа.

Точно така-за мазна и смесена кожа е зелената серия на Елеа. Simple Smile
Аз съм със смесен тип кожа. И затова изцяло само на зелената серия наблегнах.
Но реших, че един нощен крем от розовата им серия ще ми дойде овлажняващо и подхранващо, някак си.
Нали ме рабираш, друг ефект търсех Wink .
Мислех си, че като са за суха кожа, ще са някак по-хидратиращи. Но всъщност се оказа, че са по-мазни само.
И по-тежки, съответно. Wink

# 27
  • Мнения: 5 539
Аха, ясно Grinning

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Цитат на: kopche
Цитат на: Valeria
Цитат на: kopche
Всъщност под шапката на Лореал Груп Интернешънъл са фирми като:
- Виши
- Лореал Пари
- Гарние
- Биотерм
- Ланком
- Ралф Лорън Парфюмс
- Керастазе
- Кашарел
- Мейбълин и т.н. Wink

Тя бая голяма шапката на Лореал Laughing
Я кажете чували ли сте и позлвали ли сте нещо от козметиката на Bi-es?

Да, така е- 20 фирми са под нея. Сега ги преброих точно. Справка http://loreal.com/_en/_ww/passion/passion.aspx
Иначе, нищо не съм чувала за това Bi-es. Rolling Eyes

Лореал имат огромна ама наистина огромна фабрика в Истнабул

# 29
  • Мнения: 781
Момичета,някой ползвал ли е лосиона за лице на Елеа????

# 30
  • Мнения: 4 068
Аз от скъпата козметика освен Академи и Гатино харесвам и Рюно, Янсен, Ериксон, Джаксън и Флорилис. Тези фирми произвеждат предимно козметика за професионална употреба в козметична кабина, но имат и допълващи серии за домашно ползване. Демек като правиш една анти-бръчки терапия примерно и си купуваш допълващите продъкти, за да подсилиш ефекта. Само че Ериксон имат едно хидратиращо кремче с живи клетки/уж/ дето струва 235 лева, а това е безбожно скъпо според мен.

# 31
  • Мнения: 6 206
И аз съм супер, дупер доволна от Флорилис!
И като се замисля не излизат чак пък толкова скъпо, защото ги ползвам много дълго време.

# 32
  • Мнения: 768
Ако човек много се гримира слага фон дьо тен и т.н. ми се струва че е хубаво да се ползва по качествена козметика.
Tази козметика Ериксон обаче ми се струва адкси скьпа.
235 лева е цяло сьстояние, и тези живи клетки не са све още изследвани достатьчно.
Има кьде кьде по изпробвани и сьс сигурност безопасни кремове на Лореал и Синержи на доста по разумни цени.
Ако иска човек непременно по скьпа козметика има  такива марки като Clarins.    Givenchy, Liérac, Clinique, Cosmence, Christian Dior,   Lancôme и т.н. на абсолютно разумни цени спрямо качеството им.
Че последния крем против брьчки на Christian Dior - не струва над 100 евро както този не много известен и вьв Франция кьдето се произвежда  Ериксон- а само 53.
Забелязала сьм че преди да пуснат нещо масово по магазините в Западна Европа пьрво пускат тези продукти в Източна Европа.
Имам впечатления за такива марки като Нивея например, а и други чиито продукти с етикет Ново се подават в нашите страни пьрво, а после след време пак с етикети Ново в другите.
Така че трябва все пак да се внимава и такива скьпоценни кремове да се избягват.
Те и вносителите(бьлгари) на тези скьпоценни продукти над 100 евро имат най голям интерес да ги продават у нас и правят масирана реклама и много хора се изльгват и купуват.

# 33
  • Мнения: 295
Магазина на Ив Роше в Пловдив се намира на главната до Бонжур-а.От пощата в посока бившето кино Балкан Ив Роше е преди Бонжур-а,едно до друго са.Аз ползвам техни продукти от доста време и сам доволна.Дано сам ти полезна с инфото.

# 34
  • Мнения: 1 417
От Кларинс и Академи коя марка е за предпочитане? Аз съм на 30г. и трябва да полагам повечко грижи вече, нямам проблемна кожа. Преди да родя беше смесена към мазна, ама сега е по-суха, та точно днес се чудих дали да не си купя на Кларинс нещо. Ползвам едни мострички 1седмица и като, че ли съм доволна, но за Академи не знам нищо - виждала съм ги по изложения и в салони. А като цена Академи как се движат?
А иначе май че кремовете на Сисли бият цените -  стигат до над 1000 лв.!

# 35
  • Мнения: 6 243
Цитат на: mi6i
От Кларинс и Академи коя марка е за предпочитане? Аз съм на 30г. и трябва да полагам повечко грижи вече, нямам проблемна кожа. Преди да родя беше смесена към мазна, ама сега е по-суха, та точно днес се чудих дали да не си купя на Кларинс нещо. Ползвам едни мострички 1седмица и като, че ли съм доволна, но за Академи не знам нищо - виждала съм ги по изложения и в салони. А като цена Академи как се движат?
А иначе май че кремовете на Сисли бият цените -  стигат до над 1000 лв.!


Това най-добре ще ти каже козметичката ти. Ако работи с някоя професионална марка, обикновено препоръчват от същата и продуктите за домашна грижа. Моята ми предложи Академи, и наистина околоочния им е много добър. Обаче аз за Коледа си взех Клиник, щото отдавна им се каня и имаха много изгоден промоционен пакет. Впечатленията ми са от два дена -  хубавото си е хубаво, да ме прощават другарите от Нивеа и Гарние.

# 36
  • Мнения: 3 926
Аз ползвам домашния крем на нашата семейна козметичка в Бургас. Изцяло с естествени продукти. Мазен, но мазната кожа не става по-мазна от него. Звучи като нещо невъзможно, но тя го обяснява така: Кожата има нужда от подхранване, за да регулира функциите си, а не от омазняване или изсушаване. Ако видите баба ми, която е на 74 години ще ви стане ясно за какво говоря Grinning Пък и самата козметичка. Тя май наближава 60 - те, но изглежда на не повече от 40. Поне аз откакто я помня си е все същата. Дъщеря й също. Grinning А, майка ми ползваше и Лореал, и Авен, и Виши. Сега пак си е на крема на леля Люба (козметичката), а като излезе от масаж изглежда като момиченце.
Иначе аз си бях доволна от хидратантния на Клинианс. За лятото ми беше перфектен  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт