За официалните обръщения и тяхното място в нашия живот

  • 1 897
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 495
тенкю за ябълката  Hug  Simple Smile

# 16
  • Мнения: 1 370
Говоря на "Вие", само с непознати и по-висшестоящи от мен личности, защото така изисква етикета.
Съгласна съм  с изразените мнения, че във форума е абсолютно не на място, употребата на учтителната форма.

# 17
  • Мнения: 495
връщам се пак към темата, защото тази сутрин се случи нещо, което ще ви дам за пример - илюстрация на предния ми коментар, че не всички хора заслужават засвидетелстване на уважение, само заради възрастта им
та, мъжо има бизнес и един от "работниците" трябва в определен полуден от седмицата да донесе дължимите от последния пари
въпросният гУСин е на възрастта на баща ми
от типа хора "ни се води, ни се кара"
значи, едно че не идва на уречения полуден, а когато на него му скимне..., сякаш ние /?!/ сме му длъжни да седим вкъщи и да го чакаме нон стоп
второ, то няма нито "добър ден", нито "да ти .... майката"
за външния му вид, имам предвид прегледност и чистоплътност - но комент
застава на вратата значи, пъха ми парите в ръката с изражение "хайде от мен да мине" и отново без никакви любезности /имам предвид "довиждане" или "чао"/ си обръща гърба
ееееееее, само изключително доброто ми възпитание ми пречи да му тегля една майна
PS - естествено, че не му говоря на "Вие" - щото Той не счита за необходимо да ме заговори изобщо....

# 18
# 19
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
... естествено, че не му говоря на "Вие" - щото Той не счита за необходимо да ме заговори изобщо....
Ами точно в това е номерът.  Mr. Green Да говориш на "Вие" с простака. Той на "ти", ти - твърдо на "Вие", с леден тон. Убива ги на място.

# 20
  • Мнения: 2 407
На Ви говоря с непознати, а на Ти с приятели и познати.

# 21
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Права е Василиса...
Тази сутрин сервитьорката се изправя до масата и с поглед, забит в мъжа ми, пита: К`во, кафе ли?
Не се въздържах и казах приблизително: Ако обърнете внимание и на мен, ще  Ви обясня какви точно кафета ще пием. А, ако бъдете така любезна да ги донесете, преди да изстинат, може би ще Ви оставя и бакшиш. Не и стана добре...
Старая се да съм любезна, но понякога не мога да се въздържа.

По принцип на непознати винаги говоря на Вие, независимо от възрастта.

# 22
  • Мнения: 495
... естествено, че не му говоря на "Вие" - щото Той не счита за необходимо да ме заговори изобщо....
Ами точно в това е номерът.  Mr. Green Да говориш на "Вие" с простака. Той на "ти", ти - твърдо на "Вие", с леден тон. Убива ги на място.


специално този "простак" съм сигурна, че не само няма да се "гътне" от едно "Вие", ами ще ме погледне съжалително и ще си помисли, че съм слънчасала  Joy hahaha

# 23
  • Мнения: 1 052
... естествено, че не му говоря на "Вие" - щото Той не счита за необходимо да ме заговори изобщо....
Ами точно в това е номерът.  Mr. Green Да говориш на "Вие" с простака. Той на "ти", ти - твърдо на "Вие", с леден тон. Убива ги на място.

Василиса, на глупака не можеш да му кажеш, че е глупак, защото той няма да те разбере.
Казваш на някого нещо, ако има рецепторите да го възприеме, иначе си е вятър в ушите...

Общи условия

Активация на акаунт