Прохождане и пълзене - при вас как беше ?

  • 2 094
  • 35
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 1 555
Здравейте, знам че това една от най-обсъжданите теми, но точно за моя въпрос не можах да намеря отговор  Blush
Дайте съвет какво да правя защото се отчайвам синът ми от 7 м и половина се изправи в креватчето си(кошарата) и започна с да пристъпва с крачета държеейки се, дотогава не е лазил и аз мислех че няма и да пролази а направо ще тръгне, но ето че някъде към 9 м той изведнъж започнта да пълзи с бясна скорост и да се катери и придържа по мебелите ходейки вече си казах ето той след 10 м ще е проходил , да ама не сега сме на 11м и детето вече незнае какво да прави да  #Crazy пълзи или да ходи. Проблема ми е че като сме на вън той ни иска да седи в количката, а като го пусна започва да пълзи по земята  Shocked и да се катери по краката ми, търсейки ръката ми за да го водя и като реши че не му се ходи се пуска от мен започва да си пълзи и да си лапа буклуци  #Cussing out 
И въпросът ми е какво да правя да го оставя ли да си пълзи на воля сред буклуците и да си лапа фасове  Sick или да не излизаме за да може той поне да пълзи на чисто ?  Само да отбележа, че другите майки на проходили вече дечица ахкат и охкат и благославят това че тяхните деца когато прохождали е било студено и си стоели вкъщи  Crossing Arms  е аз какво да направя че моето прохожда лятото  #2gunfire

Благодаря ви !

# 1
  • Мнения: 7 640
като гледам сме на една възраст, положението е подобно.
За момента не ги пускам да пълзят навън, като проходят, ясно, че ще лапат фасове и боклуци, но поне няма да лежат в мръсотията.

# 2
  • Мнения: 43
Здравейте, мами! Беба е на 10месеца и половина, но нито лази , нито прави опити да върви. На колко месеца направиха това вашите бебета и трябва ли да се притеснявам според вас?

# 3
  • Мнения: 495
за лазенето - на 7 м. си лазеше навсякъде
за вървенето - значително по-късно
според мен няма място за притеснение, лазенето не е критерий за развитие, по-точно казано - там няма нормативи за гонене
осигурявай й безопасно поле за изява и интересни играчки и тя сама ще прояви инициатива

# 4
  • София
  • Мнения: 4 966
Ами индивидуално е .При всяко дете различно.
Кристи пона да се влачи към7.5 месеца,след месец вече си лазеш нормално.Прави крачки,като се държи някъде или е за две ръчички.

Но знам,че има бебета,които хич не пролазват,ами първо прохождат.Така че смятам вашето за нормално.
Ако все пак се притесняваш,консулирай се с педиатъра.

# 5
  • София
  • Мнения: 4 966
осигурявай й безопасно поле за изява и интересни играчки и тя сама ще прояви инициатива
да така е .Значи малкия почна да изявява желание да се придвижва,откакто го държа на пода около играчките.Само няколко дни беше седнал,и започна да се влачи,за да достигне желаното.

Ти къде д ържиш малкото?Какво правите през деня?

# 6
  • Мнения: 194
Синът ми започна да пълзи на възрастта на дъщеря ти,а проходи на годинка и 20-тина дни.Преди това само стоеше на лакти и колене и се полюляваше.Започна да пълзи изведнъж и то с бясна скорост,чак пропускаше ръка или крак и забиваше нос.По същия начин проходи-отведнъж и набегом GrinningТа и до днес това ни е любимият начин за придвижване.Няма защо да се безпокоиш,когато детето е готово,ще проходи.

# 7
  • Мнения: 181
Аз също мисля, че не трябва да се притесняваш. Ние ходим, като се държим, защото още не се е пуснал, но при пълзенето сме пълна скръб. Влачи си тялото като змия. Но аз не го и оставям, за да може по-бързо да проходи. Всяко детенце си е различно. Слагай я по корем, затрупвай я с играчки и ще видиш, че един ден ще те изненада.  Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 4 966
Аз също мисля, че не трябва да се притесняваш. Ние ходим, като се държим, защото още не се е пуснал, но при пълзенето сме пълна скръб. Влачи си тялото като змия. Но аз не го и оставям, за да може по-бързо да проходи. Всяко детенце си е различно. Слагай я по корем, затрупвай я с играчки и ще видиш, че един ден ще те изненада.  Peace
Аз не мог да разбера,защо толкова бързате децата ви да проходят?

# 9
  • Мнения: 432
Ники лази на пода,но се изправя по мебелите .А в кревата си стои прав и се придвижва по решетката.Започна да лази около 8-я мес,а края на 9-ти-опити за ходене.При всеки е индивидуално,ще му дойде времето.

# 10
  • Мнения: 1 234
Марти се изправи сам на кошарата точно на 8 месеца, и полека започна да я обикаля вътре. Проходи на 10 месеца без 4 дни, а започна да лази, много след това  Joy
Така че, правилно са ти отговорили, че при всяко дете е различно...

# 11
  • Мнения: 5 183
При всяко дете е разли4но. Някои изобщо не пълзят, а направо прохождат. Племенникът ми беше така. А моят син направо ми разби представите - запо4на да пълзи най-ненадейно на по4ти 11 месе4на възраст, а да кра4и на годинка, но после се отказа да ходи и само пълзеше, та проходи на година и 4 месеца  ooooh! Whistling

# 12
  • Мнения: 1 448
Оставяй я на земята и пустото любопитство ще я научи да пълзи/ходи  Laughing

# 13
  • Мнения: 43
Не че бързам да прохожда. Оставям я на пода с играчки пред нея, а тя изобщо не проявява никакво желание да ги достигне, просто се задоволява с това което е най-близко до нея, взема го, ляга по гъб и си играе с него. А всичите и връстници лазят и като ме ппитат майките дали и ние лазим и кажа, че не, започват да ме гледат много странно и да ме питат "ама как така - не" и на мен ми става криво, затова пуснах темата Simple Smile

# 14
  • София
  • Мнения: 4 966
Хич да не ти пука ккво говорят майките.Много са дразнещи понякога.техните деца са най-най.нам какво е ,просто не им обръщай внимание.
Щом си я оставяш на пода,.ще почне и да се движи.няма да стои там до годинка  Wink
Детето само ще си покаже кога за какво е готово:)
Така че,не се притеснявай! Heart Eyes

# 15
  • Мнения: 476
Въобще да не те притеснява какво казват другите майки. На мен пък ми стана кофти за една майка, която със съжаление ми каза, че синът и е проходил на 9 месеца. Няма почивка за нея Simple Smile

Моят син започна да пълзи на 10 месеца и проходи малко след като навърши една годинка.

# 16
  • Мнения: 194
Не че бързам да прохожда. Оставям я на пода с играчки пред нея, а тя изобщо не проявява никакво желание да ги достигне, просто се задоволява с това което е най-близко до нея, взема го, ляга по гъб и си играе с него. А всичите и връстници лазят и като ме ппитат майките дали и ние лазим и кажа, че не, започват да ме гледат много странно и да ме питат "ама как така - не" и на мен ми става криво, затова пуснах темата Simple Smile
Изобщо да не ти пука!Много ми е познато това със забележките"незнамкое си дете проходило на 8 мес. Crazyдали има шанс и Ванко до проходи Twisted Evil"Та сега като тича ,без да спре,никой от тези,дето питаха,не тича след него,а на мен ми си стопяват лагерите CrazyПо същия начин ме питат защо не говори все още,ама им обяснявам,че просто не ги харесва,та затова не ще да си говори с тях Mr. Green

# 17
  • Мнения: 5 183
CrazyПо същия начин ме питат защо не говори все още,ама им обяснявам,че просто не ги харесва,та затова не ще да си говори с тях Mr. Green
hahaha Това ми хареса!  Joy

# 18
  • Мнения: 902
НЯма страшно любопитсвтооzо у децата е zаложено много силно, и по някое време ще почна да се придвижва от любопитсвто да види или пипне това или онова от самосебе си. Киара не пълzи. Направихме годинката преди 5 дни.Придвижва се напред като маймунките..Ръчичките напред и привлачва дупето , при което е бърzа като светкавица, докато се обърна, се довлича до шкафа,отваря го, иzважда си бисквита и пак zатваря, ни лук яла, ни лук мирисала  Laughing Ходи като я държиш на две ръчички, стои сама , но ако се усети ,че е сама се панира и тупва на дупе  Laughing
НЕ бърzам да я уча да ходи, то няма нужда ние да ги учим , всяко дете според потребностите. Но наистина, оставяй я на zемята. Да има сигурна почва под краката. Само опущи хубаво под вратите, да не става течЕние, и я остави на zемята да си играе,на одеялце или нещо такова. Тя сама ще си почне да се придвижва напред , по някакъв начин, удобен zа нея.

# 19
Zdraveite!
Po povod na pulzeneto i prohojdaneto - nie sme na 9.5 meseca i vse o6te ne pulzim sigurno no s prohodilkata sme  kato firia.Izpravia se sam v legloto i si go obikalia kato se predurja za ramkata

Za vsi4ki deca e individualno taka 4e seuspokoii se radvai na seteto si!

4ao za sega

# 20
  • Мнения: 492
Изобщо не се притеснявай!Дъщеря ми проходи на 11месеца, а изобщо не е лазила.Синът ми лазеще от 7-8 месечен, а проходи на 1г и 1 месец!

# 21
  • Мнения: 2 000
Не мисля, че трябва да се притесняваш. Митко например изобщо не е лазил, а направо си проходи.

# 22
  • Мнения: 321
Моя племенник и дъщеря ми са на една възраст (разликата им е 4 дни). Моето момиче не се спира, подскача, пълзи, вири дупе, сяда и пак всичко на ново...., племенника както го оставят така го намират най- много да се обърне по корем, той е почти 10кг а моята Сиса е 7,300кг. Немисля че трябва да се притесняваш Peace

# 23
  • Мнения: 19
И аз се притеснявах до скоро като теб, защото Мира не искаше нищо да прави, само седеше по цял ден. Но като навърши 11 месеца и за няколко дена се научи да се изправя сама в креватчето, обикаля из него хваната за решетките, започна и да лази и сега да ти кажа радвам се много, ама много започна да ме изморява това диване  Grinning Да ми е жива и здрава, днес стана на 1 годинка  Tada

# 24
  • Мнения: 535
Пропълзя назад на 6 месеца, а на 7 вече пълзеше и напред. На 10 провървя съвсем сам и след като се пусна спокойствието свърши  Crazy

# 25
  • Мнения: 1 084
Проверих в дневника на сина ми - започнал е да пълзи на 5 месеца. Проходи на 10. При всяко дете е различно, някой просто започват направо с да вървят Simple Smile).  Опитай се да я стимулираш  - постави играчки или някакви интересни предмети пред нея, а ако се притесняваш - най-добре се консултирай със специалист.

За пълзенето можеш да прочетеш тук: http://www.drgreene.com/21_354.html

# 26
  • Мнения: 4 629
Сина ми пролази на около 10 месеца, а проходи на 14. Преди да пролази се провлачваше по корем като десантчик  Laughing

 Ако те притесняват двигателните умения на детето ти най-добре се консултирай с педиатър. На твое място аз бих го направила Peace

# 27
  • Мнения: 6 390
Здравейте, мами! Беба е на 10месеца и половина, но нито лази , нито прави опити да върви. На колко месеца направиха това вашите бебета и трябва ли да се притеснявам според вас?
Не се притеснявай  Peace
При всяко дете е различно  Wink

# 28
  • Мнения: 559
При нас пълзенето започна към 8-я месец, започна да ходи като я държа за ръчичките пак към 8-я. Сега ходи, но се прикрепя за пръста ми. Вчера направи една крачка сама, но веднага седна. Не знам кога ще се престраши. Не мисля, че трябва да се тревожиш, това е строго индивидуално  bouquet





.

# 29
  • Мнения: 6 164
Някои бебета не пролазват.
 hahaha Но няма непроходило дете!

# 30
  • Мнения: 64
От около месец пълзи и в момента това й е най-интересно занимание. От 2 седмици иска и да върви, разбира се с моя помощ.

# 31
  • Мнения: 43
Благодаря на всички, които се отзоваха. Сега съм вече доста по-спокойна.  Simple Smile

# 32
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Кажи повече за детето. Какво друго умее да прави?
Седи ли добре, на колко месеца седна устойчиво?
Поставено по коремче, как лежи? Само на лакти ли се подпира, или на длани, с опъната ръка?
А застава ли на лакти и колене?
Изправя ли се при наличие на опора - в креватчето си например?
Като се изправи, стои ли добре, или си криви глезените?
Слагаш ли го в проходилка?
Прекарва ли повече време на пода, или е повече по колички, шезлонги и тн.?
Наистина някои деца не лазят, а направо прохождат, но лазенето е доста полезно упражнение и помага на децата да развият координацията и мускулите, с което ги подготвя за прохождане. И под "прохождане" нямам предвид залитане с огъващи се крачета, а устойчиво ходене, пазене на равновесие и подпиране на ръчички, ако се почувства нестабилно.
Напиши повече за детето, за да зная какво да те посъветвам.

А конкретно на питането - дъщеря ми се изправяше на 7-8 месеца, лазеше около 9-10 месец и проходи на година и 4 мес.
Синът ми имаше много проблеми, водехме го на рехабилитация, на 9 мес. седна устойчиво, на 9,5 мес. се изправи и започна да лази, проходи устойчиво на година и 5 мес.


Някои бебета не пролазват.
 hahaha Но няма непроходило дете!

Моля, не се изказвай така категорично, познавам поне три, които не са проходили... Понякога подобни успокоения пречат на родителите да вземат мерки навреме и последиците остават за цял живот...

# 33
  • Мнения: 43
Започна да седи устойчиво на 8 месеца, слагам я в паяка и се движи в него, но не е очарована, предпочита да седи и да си играе. Като я сложа по корем, от време на време се изправя на лакти или се опира на дланите си, но не и е любимата поза. В кошарата се изправя но само на колене и до там...

# 34
  • Мнения: 136
Мари навърши година и не пълзи. Опити за ходене прави от около месец.
Индивидуално е, не се притеснявай, ще проходи и после ще искаш да се върне времето назад Laughing

# 35
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Значи, първо - махаш проходилката. То в нея се вози, а няма активно движение, и добива вредни навици. Оставяй детето на пода по корем. Играчките да са далече, но не прекалено - да не се откаже да ги иска. Намери нещо, дето да е по-привлекателно, пеещи, движещи се играчки.
Първо се почва с пълзене по корем, някои бебета прескачат този етап. После идва истинското лазене на длани и колене.
Щом се изправя на коленца, ще се изправи и на крачета, няма защо да се бърза, важно е, че има идеята за изправяне.
От седнало положение покажи как да премине на "4 крака" и обратно. (Детето седи, накланяш го на една страна да се допре на ръце, да извърти крачетата и да застане на длани и коленца. Редуваш дясна и лява страна. После от "4 крака" да седне на една страна, да се отблъсне с ръчички и хубаво да се намести на дупето.) Това би трябвало да го прави от самосебе си, но може би не се сеща.
Пиши след 2 седмици има ли промяна в положението.

Общи условия

Активация на акаунт