може ли да ме преглеждат така??

  • 8 480
  • 79
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 2 967
Това за чуването, че не е добре си е чисто и просто глупости. Все пак те се лекари. Отдолу се бърка, за да се разбере дали всичко е наред, дали не си започнала да получаваш разкритие и следователно да ти направят серклаж /има жени, които мн рано получават разкритие и ги шият, за да не изпуснат плода/. Така че няма нищо страшно и опасно.

До 2-3 месец се взима секрет и евентуално вагинален ехограф и после се бърка само по спешност!Мен не са ме бъркали въобще,а даже от 6сти месец имах възпаления!
Тя не ти ли каза защо те бърка?
Добре си направила,че си я сменила!
   bouquet


Това за възпаленията не е точно така. Аз и в 8-ми и в 9- ти месец съм слагала свещички, защото е мн опасно, когато излиза плода във влагалището на жената да има гъбички и бактерии, последствията са наистина гадни.

# 31
  • Мнения: 56
И аз бях чувала, че не е редно. Не ме бяха преглеждали така докато не получих леки напъни, явно бяха контракции, ама не точно. През петия месец, за да преценят дали имам разкритие в болницата направиха само един преглед. Нямах разкритие, напъните останаха загадка, беба си е жива и здрава. Не се притеснявай, не би трябвало да те преглеждат така, но все пак попитай лекаря, за да се успокоиш Peace

# 32
  • Мнения: 565
И мен винаги ме преглеждат и вагинално, и с ехографа. Попаднала си на лекар, който си разбира от работата и не го мързи да я върши! Разкритие можеш да получиш без никакви контракции, или болки - ако това стане не към края на бременността бебето ти би било застрашено пряко. На ехографски  преглед едва ли би се установила цялата информация, която се получава от един вагинален.  Освен това как биха разбрали лекарите, че имаш някаква влагалишна инфекция, която може да бъде фатална за една бременност? Това е абсурдно да се разбере с ехографа.  newsm78
Успешна бременност!  bouquet

# 33
  • Мнения: 949
Аз съм чувала,че не трябва да се преглежда така.
Мен само в началото като установиха бременността ме прегледаха вагинално,иначе до края не са!

# 34
  • Мнения: X
и мен на се ме преглеждали даже и състоянието на шийката дали имаш нужда от секраж се гледа чрез видеозон през корема.иначе за 9-те месеца ме гледаха 4 дни преди секциото като гинекологичен преглед тогава имах вече  1 см. разкритие и казаха,че по принцип може вече и да раждам преди датата на секциото,но аз издържах до деня х.даже няколко дена се водих в патологично отделение на МД даже и там правиха преглед от долу само в 9 месец, или само при спешен случай.успех и ходи при свестен специалист.

# 35
  • Мнения: 3 760

Нито веднъж  Naughty Смени лекаря, след третия месец се преглежда само с външен ехограф. Всякаква манипулация във влагалището може да е опасна.
Peace

# 36
  • Мнения: 388
Мен днес ме гледаха така.
Но искаха да разберат дали ми е къса шийката и дали има нужда от серклаж.

# 37
  • София
  • Мнения: 2 967
И мен винаги ме преглеждат и вагинално, и с ехографа. Разкритие можеш да получиш без никакви контракции, или болки - ако това стане не към края на бременността бебето ти би било застрашено пряко. На ехографски  преглед едва ли би се установила цялата информация, която се получава от един вагинален.  Освен това как биха разбрали лекарите, че имаш някаква влагалишна инфекция, която може да бъде фатална за една бременност? Това е абсурдно да се разбере с ехографа.  newsm78
Успешна бременност!  bouquet


И аз това се опитвам да обясня вече на сто мами!

# 38
  • Бургас
  • Мнения: 10 819
Нито веднъж не са ме преглеждали така освен преди да родя.

# 39
  • София
  • Мнения: 4 966
Аз съм чувала,че не трябва да се преглежда така.
Мен само в началото като установиха бременността ме прегледаха вагинално,иначе до края не са!

И при мен така!

# 40
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 237
Абе къде го видяхте написано, кога как се преглежда?! След третия месец така, след шестия- иначе. Бля- бля. Не се правете на големи разбирателки  Stop И какви силни думи- некъдърни лекари, смени си лекаря  ooooh! Много се втелявате с този вагинален преглед.
Ако докторът е специалист, всяка седмица да те бъркоти, проблеми няма да имаш! Ами тогава след първите няколко седмици вземете спрете и секса!!!
Добре, че видях 1-2 сходни с моето мнения, че направо се бях отчаяла Crazy

# 41
  • Мнения: 3 042
Ако имаш доверие на лекарят няма от какво да се притесняваш. Щом той смята, че е необходимо да те прегледа значи е така. Ако му нямаш доверие по-добре го смени.

Мен са ме преглеждали до 3м /и двата пъти по няколко пъти, защото имах проблеми/ и след това чак в 9м, но мойто доки пипа много внимателно. Знае си работата и никога не съм се притеснявала от тези прегледи.

# 42
  • Мнения: 3 042
Ако докторът е специалист, всяка седмица да те бъркоти, проблеми няма да имаш! Ами тогава след първите няколко седмици вземете спрете и секса!!!

Подкрепям напълно. Много си права Димана! newsm10

# 43
  • Мнения: 103
Здравей мила.Първо да ти пожелая лека и красива бременност.Аз съм в 38 г.с. и досега са ми взимали само секрет от влагалището за изследвания и то защото всеки момент ще раждам и това е задължителна проверка.Но когато разбрах че съм бременна моята баба,която е акушерка ми каза така"НЕ РАЗРЕШАВАЙ ДА ТЕ БЪРКАТ ДОКАТО НЕ ВЛЕЗЕШ ЧЕТВЪРТИЯ МЕСЕЦ ОТ БРЕМЕННОСТТА"Когато отидох при лекарката за да ме види и казах 4е не разрешавам да ме бърка а тя ми обясни че няма да се наложи защото такъв преглед се прави в края на бременността и най- много веднъж в петия месец за да се провери дали всичко е нормално.
Така,че според мен не разрешавай повече да те бърка.  bouquet

# 44
  • Мнения: 3 042
Аз съм в 38 г.с. и досега са ми взимали само секрет от влагалището за изследвания и то защото всеки момент ще раждам и това е задължителна проверка.

 Thinking От кога такова изследване се прави задължително!? Сори ама за пръв път чувам.
Два пъти съм раждала и такова нещо не са ми правили.  NaughtyCrossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт