Може ли да се слага упойка при зъболечение през бременноста???

  • 2 253
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 209
Здравейте, май има някаква вероятност да съм бременна, а ми се налага да ходя и на зъболекар докато дойде време да разбера със сигрност дали отново ще ставам мама. Кажете чували ли сте да има някаква опасност за бебето от слагането на упойка при лечението на зъби Rolling Eyes? Имам предвид само упойката, за рентгеновата снимка знам, че не бива да се прави по време на бременност.  Wink

# 1
  • София
  • Мнения: 3 397
Да, моята зъболекарка работеше без упойка по време на бременността ми.

# 2
Трябва да бъдеш предпазлива, особено до 6м.

# 3
  • Мнения: 209
Ами моят зъболекар твърди, че няма никакъв проблем, но аз все пак имам някакви съмнения и затова реших да попитам и вас - все на някой трябва да се е налагало да прави подобен избор. А и толкова боли без упойка - днес едвам издържах  smile3518

# 4
  • София
  • Мнения: 2 967
Ами моят зъболекар твърди, че няма никакъв проблем, но аз все пак имам някакви съмнения и затова реших да попитам и вас - все на някой трябва да се е налагало да прави подобен избор. А и толкова боли без упойка - днес едвам издържах  smile3518


Не си притеснявай. Аз мисля че няма проблем, но наистина е по-добре зъбите да се правят след 5м.

# 5
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Зависи от упойката. Аз докато бях бременна не ми слагаха за всеки случай.

# 6
  • Мнения: 565
Естествено, че може! На мен вече два пъти ми слагат- след консултация на стоматолога и гинеколога за вида упойка.  Доколкото разбрах от всички упойки в стоматологията само една е вредна и не се прилага при бременни! Но ако се притесняваш и можеш да изтърпиш манипулацията без упойка - не си слагай!  Laughing

# 7
  • Мнения: 2 804
При нас всички зъбари при които ходих по време на бременността ми , ми отказаха да работят , защото не можели да ми слагат упойка .Дори и сега като кажа , че кърмя ми казват , че преминавало в кърмата ми та да съм си приготвила храна на детето .

# 8
  • Мнения: 305
Аз знам че не бива,но пък в толкова начален етап на бременност би било възможно. Мисля че е по-важно  е че си бременна,и ако е така-Честито!!!! newsm18

# 9
  • Мнения: 503
не знам дали може или не,но аз на болка не издържам,а моят зъболекър каза че днешните упойки са безвредни

# 10
  • Свиленград
  • Мнения: 269
Аз си правих един зъб с упойка няколко дни да разбера,че съм бременна. След 4-5 месеца се наложи умъртвяване на 1 зъб и там без упойка не става,та ми го умъртвяваха с някакво лекраство доста дълго време,ама поне не ме боля много. Иначе отварянето на зъба беше без упойка и щях  #2gunfire да припадна направо,но....важното е,че на бебето нищо му няма. Simple Smile Медицината доста е напреднала,така че не може да не е помислено за бременни мами с болни заби.  Laughing

# 11
  • Мнения: 476
Моят зъболекар ми слага упойка, но пък не позволи снимка ни зъбите. Бях бременна в шестия месец.

# 12
  • Средната земя
  • Мнения: 371
Моята зъбарка много искаше да ми сложи упойка, за да работи по-спокойно-уверяваше ме , че няма проблем и сигурно е така, но аз упорито отказвах. По добре потърпи малко, за дси спокойна и чиста пред съвестта си. Много ти съчувствам  bouquet
Успех!

# 13
  • София
  • Мнения: 2 227
Може, но след консултация с този който ти следи бременността.

# 14
  • Мнения: 592
Аз онзи ден бях на зъблекар и той ми каза,че до 3 месец е абсолютно нежелателно.Въпреки че аз съм в 5 месец отказа да ми сложи упойка и лекувахме зъба така.

Общи условия

Активация на акаунт