Опознай свекървата, за да я обикнеш!

  • 6 361
  • 94
  •   1
Отговори
  • Мнения: 166
Мили момичета,  newsm51
Ясно ви е предполагам, че заглавието е напълно иронично! Поне в моя случай. Срещнах доста изстрадали жени във форума и реших да направя място, където да си изливаме мъката и възмущението от "разликата в поколенията". Темата е с широко отворени очи и за другия, прекрасен тип отношения, които зная, че някъде съществуват.... Добре сте дошли! Hug
Лично аз живея при свекърва си - едно малко, никому не мислещо зло, същество. Ще кажа само, че след около две години живот при нея, сме принудени да си търсим квартира. Очаквайте подробности!.....

# 1
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ами аз най-редовно си изливам гнева към свекървата тук, но в различни теми. Може и да не е много здравословно от моя страна, но иначе трябва да си го изкарам в семейството.

# 2
  • Мнения: 166
Аз моят си го изливам директно отгоре й, обаче на нея не й дреме! Натоварвам единствено сина й, което пък съвсем не е правилно. Резултат обаче все пак имаше, защото той излезе от заблуждения и задължения, с които е натъпкан от дете... Sick

# 3
  • Мнения: 3 423
Лично аз живея при свекърва си - едно малко, никому не мислещо зло, същество. Ще кажа само, че след около две години живот при нея, сме принудени да си търсим квартира. Очаквайте подробности!.....

Браво! Няма какво да досаждате на жената,
в крайна сметка сте едно семейство с отговорности,
със свой ритъм, със свои навици и това, което
сте решили, е най-добрата стъпка в живота ви!
Чудесно! Две години са доста дълъг период,
дори се чудя как жената ви е изтърпяла толкова.
Ще видиш как ще ви грейне пред очите, като
се прибирате в собственото си гнезденце.
И няма да те е еня, обичаш ли свекървата, не я ли.

# 4
  • В центъра на Вселената...
  • Мнения: 382
В първия момент ,заглавието на темата ме разби #Crazy И на мен "свекървището " ми е болна тема. Наричам я така, въпреки, че нямаме брак с мъжа ми. Напоследък ,като ми се обажда по телефона се обръща към мен като : " МАЙЧЕ, как сте?"-примерно. Надушвам лек намек, че иска да се обръщам към нея като МАЙКО  newsm78

# 5
  • София
  • Мнения: 6 999
Надушвам лек намек, че иска да се обръщам към нея като МАЙКО  newsm78

Лек ли?   hahahaJoy Joy

Натъртвай на нормалното си обръщение към нея.  Peace Peace Винаги имаш извинението, че нямате брак.

# 6
  • Мнения: 781
Не мога да се оплача и да искам няма какво лошо да кажа

# 7
не се оплаквам, свекърва ми е страхотна като цяло...  Simple Smile

# 8
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
За осем години съм я опознала до някъде, но не съм я обикнала. Омъжена съм за сина й не за нея и не е нужно да я обиквам. Нямам "щастието" да живеем заедно.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Аз моята за девет лета съм я опознала достатъчно и дори съм си я обикнала и ми е добра приятелка Hug! Друг е въпросът, че и аз понякога имам забележки, ама като съм крива и взискателна- какво да правя Crazy Laughing.

# 10
  • Мнения: 696
N-та по ред тема (без да обиждам авторката на темата). Омръзна ми да чета колко сме перфектни ние и как другите са лоши (нямам предвид само свекървите). Всеки си има недостатъци, няма съвършени хора, дори и аз не съм такава.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 437
Ами, честито за решението! Ще чакаме подрообности.
Тези теми за свекървите са много... И аз си я недолюбвам, но пък съм си темерут...какво да ме прави човек Crazy
А по отношение на разликата в поколенията, независимо, дали е свекърва или тъща, би могло да има конфликт.
Лиска много хубаво го е написала Wink Верно си е лиска Simple Smile

# 12
  • там нейде .............
  • Мнения: 647
Не благодаря- нито искам да я опознавам , нито да я обиквам, а ако и спра да чувам за нея -ще съм супер Mr. Green
И има една приказка - за свекито или само добро или нищо-аз млъквам.....................  smile3505

# 13
  • Мнения: 15 619
Опитвам се да не забравям, че и двете имаме недостатъци. В един момент тя ще ме издразни с нещо, в следващия аз нея. Това е съвсем нормално. Знам, че не го прави за лошо. И, което е най-важното, помага ми много, дори повече от сина си.  Мислим еднакво, стигаме до едни и същи умозаключения. Никога не тръгвам към нея от позицията, че тя трябва да се промени. Не допускам подобно отношение и към самата мен. Смятам, че каквото отношение позволим /търпим/ към нас, това и ще ни сервират.
 Питам се каква ли свекърва ще стана един ден и аз?

# 14
  • Мнения: 166
Първо, сори, ако повтарям по някакъв начин тази тема, това не ме притеснява, защото тук не стоим само едни и същи и винаги ще има какво ново да се каже. Същото се отнася и за това, че винаги ще има кой нов да го прочете и да научи нещо "старо". Така че, бъчи, не се "пъчи" толкова! Wink Без лоши чувства! Hug
Общо взето, май повечето са на мнение, че всички си имаме недостатъци. Разликата в моя случай е, че едната от двете ни не го осъзнава и по този начин, заблуждавайки себе си, тя се опитва да заблуждава и другите. Е, до този момент е успявала почти на 100%, изключая екс съпруга си и обкръжението му, както и баща си, в края на дните му, лека му пръст! Като споменах това се сетих:
Ирелена, тази приказка се отнася за умрелите, мила. Моята свекърва си е жива и здрава, затова не важи! Laughing
Поздравявам момичетата със свестните свекърви Heart Eyes, наистина е хубаво да знаем, че такива филми има и нашите проблеми си се дължат не на някакви остарели схващания, а на реални отношения! Naughty
Луна, съгласна съм с теб за отношението и знам, че сама съм си виновна. От самото начало на съвместното ни съжителство /вече бях в осмия месец, преди това живеех със съпруга си в друг град/, я научих да върша абсолютно всичко. Обновихме и целия апартамент - с малко средства и много желание.  Всъщност бях принудена да направя всичко това, защото жената нямаше изградени навици на домакиня, а и жилището си беше за ремонт. И така си тръгна историята от първия ден! ooooh!




Общи условия

Активация на акаунт