Два въпроса

  • 551
  • 11
  •   1
Отговори
Здравейте мами и бъдещи мами пиша ви за 1-ви път,искам да попитам какви дрешки се копуват за новородено по точно най нужните работи,и какво трябва да си подговя за болницата като отивам да раждам кой са най необходимите неща благодаря предварително за отговорите  bowuu Желая ви приятен слънчев и усмихнат ден  Heart Eyes


# 1
  • Мнения: 8 505
Виж тази тема (последната подобна):http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=121711.0

# 2

 няма смисъл да копуваш ненужни неща ,купи само което е нужно за бебчето  Peace




в моя град в болницата искат


1.termometyr




2.karton

3.li4na karta

4.li4na karta na syprug

5.kysi beli 4orapi

6.lignin ili damski prevryzki

7.4a6a

8.kyrpa za lice

9.toaletna hartiq

10.vilica i lyjica

11.noj4e za brysnene

12.novi 4ehli

13.greben
 

# 3
  • Мнения: 695
само да добавя,че за бебето в болницата искат:
пелени-2 комплекта
памперси-10-15бр
бебешки сапун
бебешко олио
камизолки-2бр
къси гащички-2бр
за исписването има готови комплекти за исписване в които има всичко необходимо

# 4
  • Мнения: 43
Във всяка болница на вратата на родилното отделение има изнесен лист с необходимите неща. А може да попоташ и лекарката си, тъй като навсякъде май е различно. Този списък на рефлекс е достатъчен , и не се лъжи да купуваш камизолки,непреъснато ги предлагат, купи само бодита, по-удобни са.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 359
Понякога за различните болници искат различни неща- можеш да споменеш къде искаш да раждаш и мамчетата веднага ще помогнат  Hug

# 6
  • София
  • Мнения: 3 688
Да за всяка болница е различно,попитай там където ще раждаш,те най добре ще ти обяснят
А за камизолките сигурно има противоречиви нюмнения,аз га харесвах въпреки че ползвах предимно бодита

# 7
  • Мнения: 962
Най добре отиди на място и попитай  Peace

# 8
Azzy аз съм от Велико Търново но ще раждам в Горна Оряховица Simple Smile

# 9
  • София
  • Мнения: 3 390
Питай някой, който е раждал в твоята болница най-добре.
А иначе за новороденото-най-най-необходимото, колкото да не е без хич. Нито ги напишква, нито ги цапа дрешките.
Аз имах 3-4 бодита, 2-3 чифта ританки, 2 гащеризона и 1 комплект за изписване, 2 чифта чорапки.

# 10
  • Мнения: 329
Най-добра информация за родилното необходими неща би ти казал твоят гинеколог , при който  ходиш стига да работи в родилното и да е втечени с нещата.Моят гинеколог работеше там и беше изготвил списък с необходимите неща, въпреки че аз се подготвих за нормално раждане ,а то в последствие се наложи секции.И другото във всяка болница е различно и искат различни неща.А за бебето трябваха само памперси,шампоан или олио,1 кутия Фризолак и медицинска карта .

# 11
  • София
  • Мнения: 2 901
Добре дошла, mama_23! Лека бременност (оставащата) и леко раждане. Но те съветвам да ползваш търсачката на форума, да четеш в Библиотеката на форума и най-вече - да пишеш по-описателни заглавия, защото "два въпроса" не говорят на никого нищо!

Хайде   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт