За какво служи майката

  • 2 275
  • 19
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 731
ЗА КАКВО СЛУЖИ МАЙКАТА

   Изложеният по-долу списък е съставен в резултат на напрегната обща работа на една четиринадесет годишна, един единадесет годишен и една петгодишна.

   Майката служи:

1.   Да подписва лоши класни, за които бащата по-добре да не знае.
2.   Да утешава.
3.   Като опитно зайче за издръжливостта на човешките нерви.
4.   Да измъква тресчици.
5.   Да се кара.
6.   Да чете часове наред, когато си болен от шарка, за да не те сърби чак толкова.
7.   Да се грижи за нашите доашни животни, взети само при изричното условие, че ще ги гледаме ние.
8.   Да си спомня винаги онова, което – ако тя не го помни – ние напълно забравяме.
9.   За учене на стихотворения на глас.
10.   Да мърмори, когато е необходимо.
11.   Да бута люлката, когато сме на нея.
12.   Да ни целуне пръстчето, когато сме били още малки и сме си го прищипали.
13.   Да ни изтрие гърба.
14.   Да ни гушка.
15.   Да изглажда подгънатите страници на тетрадките ни.
16.   Да ни чете конско, защото на татко това струва голямо усилие.
17.   Да лъже по телефона, когато искаме да ни няма у дома.
18.   Да мъти нови братчета и сестричета.
19.   Да разрешава семейни спорове.
20.   За душеприказчик.
21.   Да спестява парите, които останалите членове на семейството са прахосали.
22.   Да стяга куфарите.
23.   Да пише извинителни бележки.
24.   Да кърпи дрехите ни.
25.   Да ни обича, когато всички други са ни сърдити.
26.   Да ни дава заеми.
27.   Да прибира разхвърляните ни навсякъде вещи.
28.   За милосърдна сестра.
29.   За надежден будилник.
30.   Да ни повдига духа (по телефона), когато ни е домъчняло за в къщи, защото сме някъде, където не ни харесва.
31.   Да ни мие главата.
32.   Да убива оси, паяци и други гадини, от които се боим.
33.   Да ни държи ръчичката при доктора.
34.   За гръмоотвод.
35.   За търпелив слушател при любовна мъка – дори ако изплачем за четиринадесети път една и съща история.
36.   Да отпраща приятелите, с които вече сме скъсали.
37.   Да шие дрехи на куклите и на нас.
38.   Да отлепва дъвката ни от ръбовете на масата, облегалките на креслата и др.
39.   Да прави глупости.
40.   Да ни услужва с велосипеда си, с гримове, огърлици, чорапи, ластичета, ножички... повечето от които никога вече не вижда.
41.   Да ни тормози.
42.   Да се възхищава на децата си, когато няма кой друг да го стори.

И за още много други неща – просто в момента не ни идват на ум останалите.
Във всеки случай майката има многостранно приложение и е крайно рисковано да останеш само с една, защото, ако тя излезе от строя, семейството ще трябва да бъде закрито.

            Барбара Ноак

# 1
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
 Crazy
Сега да помислим за какво служи бащата?
Дайте предложения:

1. Да направи бебето ....

# 2
Crazy
Сега да помислим за какво служи бащата?
Дайте предложения:

1. Да направи бебето ....

И после е ред на майката.... Sad

# 3
  • София
  • Мнения: 1 511
Тъкмо щях да беснея за думата служи и като прочетох написаното се спрях  Mr. Green
Смях се до сълзи и на моменти ми ставаше тъжно и мило,защото някой думи визираха моята майка....и  други сигурно ще усетят това!

А бащата...той...прави бебетата,да...друго не се сещам! Mr. Green

Може да го вмъкнем и при:
 *лов и риболов с децата на неузнаваеми места (тераси,балкони,зад дивана и понякога сред природата);
 *гледане на най-интересния мач за всички времена(поредният) и обясняване на 6-месечното бебе как съдията не е отсвирил дузпа;
 *борба с малчуганите преди лягане на спалнята;
 *обучаване на децата къде се хвърлят мръсните чорапи (понякога може и в пералнята);
 *прилагане и съвместно изпълнение с децата на засада за мама,когато носи пълната със спагети чиния...

# 4
  • София
  • Мнения: 3 421
 Много се изненадах като го прочетох - същото съм го чела преди 15 години(може и повече да са) в едно тинейджърско списание("Пламъче" ли се казваше newsm78 не помня).
 Тогава ми се стори много истинско и точно на място hahaha
Особено това с отпращането на бившите гаджета и услужването с вещи, които никога вече не вижда - много ми бяха естествени hahaha

# 5
  • София
  • Мнения: 18 679
 smile3532 Най ме изкефи "за гръмоотвод" hahaha

# 6
  • Мнения: 1 272
Прочитайки заглавието си представих нещо съвсем различно и подминах неколкократно тази тема, докато накрая любопитството ми надделя и бях наградена с една доза смях през сълзи. Звучи много реално.....
smile3532 Най ме изкефи "за гръмоотвод" hahaha
hahaha Joy Joy

# 7
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
smile3532 Най ме изкефи "за гръмоотвод" hahaha
  Joy  Joy  Joy

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Прочитайки заглавието си представих нещо съвсем различно и подминах неколкократно тази тема, докато накрая любопитството ми надделя и бях наградена с една доза смях през сълзи. Звучи много реално.....

От женското любопиството няма оттърване Mr. Green

# 9
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Добре де, мъжът само да направи бебо ли служи? И да гледа мачове?  newsm78

# 10
  • Мнения: 1 517
 newsm10 има още много да се допълва списъкът... А относно бащите - ами нашият отговаря на почти всичко от гореописаното.
Според мен и двамата родители са за да: НЕ да правят всичко вместо тях и да ходят като пребити от умора, а ЗА ДА ги научат с много любов и търпение как да се оправят сами в този живот. Защото никога не се знае кога мама и татко ще те напуснат. Затова сме ние, да си научим малчовците да бъдат самостоятелни, а не за най-дребното да разчитат на другите и да им бъдат в тежест. И да си мислят, че всички на този свят са им длъжни.
За да не ме разберете погрешно ще добавя: ние си гушкаме децата, глезим ги, целуваме ги, пеем, разказваме, играем с тях, наказваме, шамарим, крещим...  family абе най-обикновени МАМА и ТАТИ !

# 11
  • Мнения: 649
супер е, може да допълним списъка
да бърше сополи
да превързва рани.....

# 12
  • Мнения: 14 654
много хубаво Simple Smile

и бащите заслужават един такъв списък, имам идея за няколко точки:
да ни носи на конче, когато ни заболят краката
да ни обясни как да караме кола и как да си я поправим
да ни изведе на разходка, когато мама е бясна и не иска да и се мяркаме пред очите
да ни закара бързо до пирогов, когато сме си счупили пръстчето
да ни научи как се ядат разбойнически сандвичи
да изкарва парички за бонбони
да ни научи да свирим на китара (или да играем футбол и други полезни неща)
да се скара, когато има нужда, а мама е прекалено добра
винаги да ни защитава и да бъде най- силен от всички бащи
да вари кафе на мама всяка сутрин ....

# 13
  • Стара Загора
  • Мнения: 514
Супер .. думи нямам (да избърша сълзите). И аз на т.34 наи-много се смях.

 За Списъка на бащата важна точка:
 - да се грижи за мама 4е да може тя да си изпълнява точките

# 14
  • Мнения: 294
Добре де, мъжът само да направи бебо ли служи? И да гледа мачове?  newsm78
Joy Twisted Evil #Cussing out #2gunfire

# 15
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Според моя син, майката служи за едно, единствено нещо. Да тормози детето!  Mr. Green

# 16
  • Мнения: 25 447
Според моя син, майката служи за едно, единствено нещо. Да тормози детето!  Mr. Green

И според моят!  Joy
Обаче има едно много ценно качество - колкото и да мърмори, винаги дава допълнително джобни!  Wink
 И е способна да купи трети пергел за една седмица...
И учи детето си:
-  кога е и кога не е здравословно да съобщи на таткото за някоя двойка в училище... Embarassed
- как да се спуска скоростно по водните пързалки (щото тати го е срам  hahaha)...
- как стават бебетата и други подобни (щото тати пак го е срам!  Rolling Eyes)...
- какво харесват момичетата в момчетата и как да си хванеш гадже(тати хем го е срам, хем нищо не разбира от женски работи! ooooh!)...
- и много други неща...  bowuu
Абе има още мнооого хляб в майките!   Hug

# 17
  • Мнения: 1 517
Според моя син, майката служи за едно, единствено нещо. Да тормози детето!  Mr. Green

И според моят!  Joy
Обаче има едно много ценно качество - колкото и да мърмори, винаги дава допълнително джобни!  Wink
 И е способна да купи трети пергел за една седмица...
И учи детето си:
-  кога е и кога не е здравословно да съобщи на таткото за някоя двойка в училище... Embarassed
- как да се спуска скоростно по водните пързалки (щото тати го е срам  hahaha)...
- как стават бебетата и други подобни (щото тати пак го е срам!  Rolling Eyes)...
- какво харесват момичетата в момчетата и как да си хванеш гадже(тати хем го е срам, хем нищо не разбира от женски работи! ooooh!)...
- и много други неща...  bowuu
Абе има още мнооого хляб в майките!   Hug
Ооо, по тоя параграф ще търпи критика нашият татко. То голям срам, голямо нещо. Да не е луд да се пуска на водна пързалка!!! Бетер са от Неродена мома  hahaha

# 18
  • Мнения: 494
Според моя мъж служи,да пере,готви, децата да гледа, пари да носи и когато нанего му се иска секс да е 100% готова. Е това  накакво прилича ? #2gunfire

# 19
Много ясно, за порасналото дете е пролем защото се превръща в ТЪЩА! А тъщите се стрелят, нали знаете smile3534 smile3532 smile3513

Общи условия

Активация на акаунт