Пратиха съпруга ми за зелен хайвер

  • 3 526
  • 50
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 5 525
Не знам попадали ли сте на  това, но вчера и съпруга ми стана жертва на такава измама.
Обади се някакъв мъж, който го потърси по име и почна да му подмята, че му бил роднина и той да познаел кой е. При няколко предположения от страна на съпруга ми си избрал едно от имената и започнал да обяснява, че искал да дойде в къщи да го моли за помощ. Ставало въпрос за някаква доставка на някакви филтри, дето трябвало да ги вземе от някого в Търново, но той бил  в момента в Плевен и дал разни телефони за връзка с клиента и доставчика, като той бил посредник. По едно време мъжа ми ме пита да дадял ли пари за нещо си на което аз категорично отказах.
Аз се занимавах с децата, в момента обядвахме и не се включих активно в това което става, но след една камара телефонни разговори мъжа ми дойде и каза че се е обадил негов братовчед, който той не е виждал от много време, а аз така и не познавам въпреки над 5-те години съвместен живот и го помолил за услуга да отида до Търново и да вземе от някакъв човек някакви филтри, които спешно трябвало да се доставят до Варна на някого си. Аз се опитах да възразя, но той каза че навремето майката на братовчеда много му е помагала и той му е длъжник и след малко замина с автобус за Търново.  След 3-4 часа се обади да ми каже, че нещо става човека дето трябвало да даде филтрите не дошъл и му казал да отиде в Павликени, на което мъжа ми се усъмнил и ще си идвал със следващия автобус. Ако се обадел братовчед му да съм кажела, че има проблем и нищо не е станало. Чак тогава аз разбрах, че той даже няма номера на въпросния братовчед. Почнах из тефтера да издирвам номера на роднини, открих след няколко разговора номера на братовчеда и се оказа, че той няма нищо общо и че мъжът  ми е станал обект на измама.
Такъв страх брах сама с децата минала нощ докато се прибере.
За щастие не се беше съгласил да дава пари и си останахме измамени само с разходите за пътя, а мъжа ми с една разходка до Велико Търново Mr. Green
Разправих всичко това за да предпазя и някой друг да не изгори като нас.
Не знам сигурно сме много глупави и лековерни щом успяха така да ни прецакат  newsm45 newsm61

# 1
  • Мнения: 522
Днес сутринта ми звъннаха точно тези.Но аз веднага се усетих, защото четох тук във форума за тях, а и по Тв-то даваха.Понеже малко остро реагирах и им се развиках, сега се опитвам да ги омилостивя и да си определим среща да им `дадем` парите.Аз обаче ще ида с полицаите.Стискайте палци да стане!

# 2
  • Мнения: 1 937
Гледайте новини, гледайте новини....поне два пъти седмично!

Не сте глупави, хора сте!

Вече с обица на ухото...

# 3
  • София
  • Мнения: 1 511
И аз не бях гледала по новините за това...сега прочетох и темата  Thinking

Успех,desislava!!!

Despina,
радвам се,че ви се е разминало! Hug

# 4
  • Мнения: 4 053
Днес сутринта ми звъннаха точно тези.Но аз веднага се усетих, защото четох тук във форума за тях, а и по Тв-то даваха.Понеже малко остро реагирах и им се развиках, сега се опитвам да ги омилостивя и да си определим среща да им `дадем` парите.Аз обаче ще ида с полицаите.Стискайте палци да стане!

малее Деси,да разказваш после
стискам палци Confused

# 5
  • Мнения: 522
Не ми вдигат телефона тия гадове...
Ох така искам да ги хвана, тъпаци гадни, ще лъжат така бедните хорица

# 6
  • София
  • Мнения: 2 967
И аз чух по новините. Значи тая банда е навсякъде и продължава да прави престъпления. Ах, ако ми се обадят как ще ги напсувам. Ще се изчервят през телефона. Омръзна ми в тази държава от такава свободия. Ние не сме зе ЕС, а да ни пратят някъде на майната си.

# 7
  • Мнения: 7 474
Ей, гадове с гадове!  smile3515 smile3515
Дано ги хванат  #2gunfire

# 8
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Използват човещината, гадовете.  #2gunfire

# 9
  • Мнения: 4 053
тъкму прекрасния ми каза,че и на него му звъняли преди 2 дни и му предлагали някакви лагери на много ниска цена,мъжми им казал,че и той е в бизнеса,а те му пожелали успех и го питали в кой раьон действал Mr. Green
гадове,жалко че много хорица се връзват Cry

# 10
  • София
  • Мнения: 121
Мале, дано ги хванат овреме, че сигурно бая народ са излъгали... аман от крадци #2gunfire

# 11
  • Мнения: 5 228
И на баща ми скоро му се бяха обаждали със същата история, но той ги беше отрязал моментално. Притеснителното беше, че му имаха и мобилния, и домашния телефон.

# 12
  • Мнения: 2 407
Деспина радвам се ,че сте се разминали само с това.

# 13
  • Мнения: 522
За сега нямам успех с гадовете.
Сутринта като се обадиха, потърсиха мъжа ми и аз веднага се сетих,че са тия мошенници защото мъжа ми е турчин и няма кой да го търси в дома на майка ми в Димитровград.Много сериозно им се развиках и ги псувах - чак се учудих от себе си.
После се сетих,че можеше да се направя на тъпа и да им устроим капан с полицаите.
Накар мъжа ми да им пише смс и да им каже,че се извинява за държанието ми и,че е станала грешка.Те се вързаха и се запчана познатия разговор :
- позна ли кой ти се обажда
- не
- еми от кой град имаш познати
- ми от много градове
-еми кажи от кой де
- от Бургас
- и кой от Бургас
- иван
- ами аз съм иван....
и след това гада затворил телефона....

Сега търся начин да ги прилъжа и да се свържа с тях.Телефона го имам.
Дайте савети какво да измислим....

# 14
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Хора, вие ме шашнахте  ooooh! Crazy

Общи условия

Активация на акаунт