Родословно дърво

  • 7 450
  • 70
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 937
Това е въпрос с препратка към корените ни.

Мислите ли, че е важно децата ни да познават предците си? За да се гордеят с тях или пък, за да не ги повтарят...

Ние имаме такова, на свитъци хартия, а отскоро и в електронен вариант.

А вие?

# 1
  • София
  • Мнения: 1 511
Не,нямам направено родословно дърво!
Много бих искала да си направя,защото корените на рода ни излизат извън пределите на България и имам роднини,които дори не познавам,а толкова ми се иска Simple Smile

# 2
  • Мнения: 1 448
Имаме, от страна на баща ми Simple Smile Аз съм листо от цялото дърво  Laughing

# 3
  • Мнения: 1 937
Току що търсачката сработи, оказа се, че има намек за подобна тема. Съжалявам за което...

Gwen, започни, още докато има живи свидетели. Ние върнахме 7 поколения назад.

Много ми се иска да направим и родова среща.

За съжаление, това е по линия на съпруга ми.

Аз съм една единствена  Mr. Green

# 4
  • Мнения: 731
Да. Тази година направихме родословни дървета. Открихме роднини, пръснати по целия свят. С някои се видяхме, с други започнахме да поддържаме връзка. Много е вълнуващо.

# 5
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 167
Нямаме, но бих искала.
Мисля, че ще е доста трудно обаче Confused Родителите на баща ми починаха, родителите на майка ми са още живи. Знам доста неща и за доста роднини, повечето от които даже и родителите ми не познават. Преди да почине баба ми, щеше да води баща ми и чичо ми в Гърция, да ги запознае с част от сестрите си и децата им, но така и не се осъществи. Родата на съпруга ми, и тя е пръсната из България.
Май за всичко трябва време и желание Thinking Confused

# 6
  • Мнения: 1 416
Родословно дърво нямам - изработено...
Знам обаче историята на 4 поколения преди мен, жива е, в ума и сърцето ми...  Laughing
Може би скоро майка ми ще се захване да напише тази история. Ако не, ще го свърша аз.  Peace

# 7
  • Мнения: 8 505
Нямам.Бих искала,но няма как да стане-от най-близките ми роднини са останали майка и една баба Confused

# 8
  • Мнения: 221
когато бях малка бях на някакъв събор или нещо подобно (вече не помня) само си спомням , че някой от "роднините" беше направил огромно родословно дърво и бях страшно впечатлена че и аз бях там

# 9
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Да, имам една дебела книга с родословно дърво от страната на баща ми.И нас със сестра ми ни има, но е в баба ми

# 10
  • Мнения: 4 053
да имаме електронен вариант, и наистина е много интерестно,защото материала е и снимков и има много вълнуващи снимки от години назад

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Миналата година един роднина, от страна на майка ми издаде книжка/брошурка с родословното им дърво 4 поколения назад.
Много бих искала да знам за родословното дърво на майка ми и баща ми, поколения назад повече от това което знам на думи.

# 12
  • Мнения: 1 937
И снимки, да!

Добавили сме и професии и образование.

# 13
  • Мнения: 2 274
  ЗА съжаление нямаме! Родът на баща ми е огромен! Не познавам и 1/3 от братовчедите си по негова линия! А преди 2 години разбрах, че майката на майка ми е от Стара Загора  Shocked! Оказа се че имам братовчеди и там без да съм подозирала! Би ми било много интересно да видя едно такова родословно дърво! По линия на баща ми сигурно ще стане цял роман в няколко тома  Joy!

# 14
Какъв е този електронен вариант ,звучи доста интересно.

Общи условия

Активация на акаунт