кога са най-големи възможностите от забременяване

  • 4 207
  • 8
  •   1
Отговори
можете ли да ми кажете кога е  най голяма вероятността от забременняване?и понеже съм малка ако може и да ми кажете някакви хапечета за махане на зародиш и долко време след "белата" могат да си пият!                                                БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО

# 1
  • Мнения: 407
Постинор дуо,мисля,че до няколко часа можеха да се пият,но не се сещам точно колко.На самата листовка трябва да пише.

# 2
  • Мнения: 581
След полов акт без предпазни мерки Постинор Дуо се приема не по - късно от 72 час. Ефикасността след него не е гарантирана. Към малкото момиче: Прочети литература за контрацептивите и в днешно време мисля, че е желателно да се ползват презервативи, особено от 15 - 16 годишни деца, които са имали неблагоразумието да започнат полов живот.

# 3
  • Мнения: 7 091
можете ли да ми кажете кога е  най голяма вероятността от забременняване?и понеже съм малка ако може и да ми кажете някакви хапечета за махане на зародиш и долко време след "белата" могат да си пият!                                                БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО
Най-добре се консултирай с гинеколог при всички положения, може да има и по-подходящ метод за предпазване в зависимост от възрастта ти и здравословното ти състояние.

И все пак нека отговоря на въпросите ти:
Най-голяма вероятност за забременяване има по време на овулацията, която ти най-вероятно все още не си се научила да разпознаваш кога е ( а  и при някои жени е трудно да се каже), така че не разчитай на такива методи за предпазване.
 Щом си малка и другите майки са ти казали- най-добре презервативи, а ако ги комбинирате и с еякулация на момчето отвън шансовете да стане "беля" са малки.
Постинор Дуо е хормонален препарат ( 2 хапчета в опаковка), който можеш да вземеш до 72 часа след проблемна ситуация, като имай предвид, че колкото по-скоро след "белята" толкова по-голям шанс има да не забременееш. Това всъщност го пише на опаковката. Това обаче НЕ Е ХАПЧЕ ЗА ПРЕДПАЗВАНЕ ПО ПРИНЦИП! Имай предвид, че пиенето му може да ти докара големи проблеми- както хормонален дисбаланс, проблеми с цикъла, кръвоизливи и други.
Пак да кажа- консултация с гинеколог!

# 4
МИ МОЖЕ ЛИ ДА МИ КАЖЕТЕ КОГА Е ЕДНА ЖЕНА Е В ОВУЛАЦИЯ МОЛЯ ВИ!!!!!

# 5
  • Мнения: 7 091
МИ МОЖЕ ЛИ ДА МИ КАЖЕТЕ КОГА Е ЕДНА ЖЕНА Е В ОВУЛАЦИЯ МОЛЯ ВИ!!!!!

 Laughing Mr. Green  Ами при всяка жена е по различно време ,  както и при една и съща жена може два месеца да не е на една и съща дата. Simple Smile, затова казах, че най-вероятно не знаеш кога е при теб  и не е добра идея да разчиташ на този метод. За да научиш кога е трябва да следиш цервикалната слуз, симптомите за овулация, това се придобива с годините.
Иначе повече за овулацията можеш да прочетеш тук:

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9E%D0%B2%D1%83%D0%BB%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F
 И тук:
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/8/

# 6
  • Мнения: 7 091
Поли, а ти на колко си години? В БГ нямаш нужда от разрешение  от родителя за да отидеш на гинекологичен преглед ( за разлика от тук например) ако си под 18 години. Не се притеснявай, важно е да се прецени в какво здравословно състояние си за да ти се препоръча метод на контрацепция.

# 7
  • Мнения: 3 423
МИ МОЖЕ ЛИ ДА МИ КАЖЕТЕ КОГА Е ЕДНА ЖЕНА Е В ОВУЛАЦИЯ МОЛЯ ВИ!!!!!

Ами всяка жена е по различно време в овулация.
Че и всяка овулация може да се появи по различно време.
Ако не искаш да забременяваш, вземай противозачатъчни.
Не разчитай на това, гаджето да вади патката, преди да свърши.
Отиди на лекар, посъветвай се с него и си реши проблема.
Продават и тестове за овулация, ако толкова разчиташ на това.

# 8
  • София
  • Мнения: 35 814
Овулацията е средно 14 дена , броено  от зад-напред от първият ден на М.
Или : менструален цикъл /МЦ/  30 дена
МЦ- брои се от 1 ден на менструацията до последният ден ПРЕДИ първият ден на следващата М.
Така МЦ 30 дена - махаш последните 14 дена от МЦ - получава се 16, т.е около тази дата е О./плюс-минус 3 дена.
От 13 до 19 - я ден от МЦ има най-го;яма вероятност от зачеване.
Ползвай винаги презерватив, освен от забременяване, би те предпазил и от болести предавани по полов път.
Имай предвид че сперматозоидите могат да останат годни в тялото на жената до 5 дена / а практиката показва и повече дни/

Общи условия

Активация на акаунт