Коя банка избрахте да съхраните стволови клетки?

  • 970
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 564
Здравейте,

обръщам се към тези, които вече са се възползвали от тази услуга (или поне са подписали договор за извършването й).
Доста изчетох из форума (а също и из нет-а), но ми се иска да споделите най-вече вашите съображения за направения избор - защо предпочетохте тази банка пред останалите?
А и ми е интересно, знаете ли от какво се получава разликата в цените (която не е малка според мен) например в офертите на Cryo-save, 'Св. Лазар' и клиники 'Малинов'?  newsm78

Благодаря ви предварително за отговорите

# 1
  • Мнения: 8 163
Защо мислиш, че си струва да запазваш стволови клетки? За сега данните, които се изнасят са само и единствено с рекламна цел. Стволовите клетки изобщо не са панацеа. Да не говорим, че често няма съвместимост между съхранените стволови клетки и организма на братя, сестри, майки, бащи и прочее. Подобен ефект можеш да получиш и при ползване на стволови клетки от дарителска банка.

Да, не мога да отрека успехите в областта. Но те са толкова, колкото и успешно излекуваните от ракови образувания. Сиреч, въпрос на късмет.

Не ме разбирай погрешно - не отричам изцяло евентуалната полза от стволовите клетки. И тъй като препочитам да подпомогна изследванията, като същевременно дам евентуален шанс на някого да се възползва от стволовите клетки, които ще има в пъпната връв на моето бебе, ще ги даря. Смятам, че това е най-разумното решение.

Отделен е въпросът дали в БГ вече има дарителска банка за стволови клетки. Отговорът на този въпрос ми е неизвестен.

# 2
  • Мнения: 13 512
Да не говорим, че често няма съвместимост между съхранените стволови клетки и организма на братя, сестри, майки, бащи и прочее.

Достатъчно е, че има 100 % съвместимост с клетките на самото дете. Нали за това се прави  на първо място.
Сумата за съхранението -20 години възлиза на около 12 лева на месец-нищожно в сравнение с  евентуалната си полза.
Ти си свободна да дари клетките на своето бебе, а други искат да ги запазят за себе си- въпрос на избор. Освен това- мисля,че ако човек реши- никога не е късно да  ги дари.
Аз съм твърдо -за!

По въпроса- след дълги проучвания,две мои приятелки се довериха на Cryo-save.

# 3
  • Мнения: 1 146
И аз съм 100% за съхраняването на стволови клетки, но за съжаление нямахе толкова пари, за да го направим Sad
Чувам добри думи за "Св. Лазар", но не мога да ти дам компетентно мнение Wink

# 4
  • Мнения: 8 163
Монда, не съм се опитвала да налагам мнение. Просто зададох въпрос и предложих друга гледна точка. Естествено, че всеки има право на избор.

Отделна тема е, че няма смисъл да се обсъжда съхранение в продължение на 20 години. Причината е проста: замразените стволови клетки са жизнеспособни само 10 години.

Що се отнася до "Св. Лазар", на фона на всички негативни мнения за практиките там и въз основа на личния ми опит, аз не бих дала своя глас в тяхна полза.

# 5
  • Мнения: 564
Благодаря ви за включването, но все пак пред мен не седи въпроса дали да замръзяваме, а 'Къде да замразим клетките?'. Затова и се обърнах към тези, които вече са направили своя избор Thinking

# 6
  • Мнения: 252
Аз избрах cryo save, условията ми допаднаха, а и цената е добра.

# 7
  • Мнения: 592
Аз избрах cryo save, условията ми допаднаха, а и цената е добра.
И аз мисля да се обърна към тях,но сега като прочетох написаното до тук се питам:вярно ли е ,че клетките са жизненоспособни-10 год? В брошурата им пише,че едва ли не могат да се съхраняват през целия живот

# 8
  • Мнения: 13 512
Аз избрах cryo save, условията ми допаднаха, а и цената е добра.
И аз мисля да се обърна към тях,но сега като прочетох написаното до тук се питам:вярно ли е ,че клетките са жизненоспособни-10 год? В брошурата им пише,че едва ли не могат да се съхраняват през целия живот
И аз попитах лекар-гинеколог, който ми каза,е е 20 години срока. Не може такова малоумие- да са годни 10, а да ги съхраняваш 20 години.

# 9
  • Мнения: 3 595
В тази статия пише, че максималния срок е 15 години...

Какви са цените и бих попитала авторката къде си избраха?

# 10
  • Мнения: 226
Аз избрах клиника Малинов. Първо се бях ореантирала към Шейново, но пренасянето на клетките в чужбина крие риск от загуба на виталността им.
В Малинов най-много ми допаднаха условията.

# 11
  • Мнения: 4 555
А какви все пак са цените, бихте ли споделили?

Общи условия

Активация на акаунт