За капките еспумизан

  • 1 345
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 140
Здравейте мами.Искам да ви питам знаете ли колко често може да се дават капките за колики еспумизан.На една приятелка момченцето е на 25 дена и последно му е давала в 21:30h.Може ли сега пак да му даде че много плаче горкото и се мъчи.Моля споделете вашият опит baby_neutral

# 1
  • Мнения: 6 164
Е нищо няма да му стане от един път, няма да се предозира, ама толкова и ще му помогнат тия капки... Confused

# 2
  • Мнения: 601
   Много е важно капките да се дават преди всяко кърмене по около 25 капки и всеки път без прекъсване.Симеон  само така му действаха Peace

# 3
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
да му пусне сешоар, страшно ги успокоява и успива звука .

# 4
  • Габрово
  • Мнения: 316
Капките не помагат много. Да го сложи по коремче върху нея. След половин час ще му е минало.

# 5
  • Мнения: 1 029
Ние от два дни ползваме капките и ми се струва, че има все пак някакъв ефект, но може да си въобразявам или пък да е случайно. Педиатърката каза да се взимат преди хранене по 5-6 капки при всяко хранене или само, когато коликите са по-силни.
Може би няма да навреди да се вземат отново след час, но по-добре първо да опита наистина да го сложи върху себе си по коремче и да види дали няма да се успокои.   

# 6
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Мишо имаше колики до края на шестия месец и нищо не помагаше повече от живота върху корема ми...

# 7
  • Мнения: 8 505
Аз ги давах след хранене-веднъж забравих да ги дам преди,и без да искам установих че след хранене я успокояват повече.
Дават се при всяко хренене,поне така пишеше на листовката.

# 8
  • Мнения: 355
   Много е важно капките да се дават преди всяко кърмене по около 25 капки и всеки път без прекъсване.Симеон  само така му действаха Peace

И аз така знам, пък и всички лекарства имат листовка за начина на приложение. Най-добре там да се прочете.

# 9
  • Мнения: 1 666
И аз ги давах след хранене - така действаха повече! И аз го установих случайно, след като веднъж бях забравила да ги дам преди храненето и ги дадох след това. Давах само след храненетата в 15ч., 18ч. и 21ч., защото коликите бяха тогава, а при нужда и към 22-23ч. по 10 капки, ако пристъпа е много силен.
Идеята за сешоара също е много добра - действа безотказно!

# 10
Може да се дават при всяко хранене, но...имат запичащо действие, така че, ако детето е предразположено към запек.... по- добре опитай с чай "Бебезан".

# 11
  • Мнения: 1 448
Да, всички капки против колики запичат, трябва да се внимава с тях, така ни беше обяснила педиатърката  Naughty

# 12
  • София
  • Мнения: 2 227
Аз ги давах след хранене-веднъж забравих да ги дам преди,и без да искам установих че след хранене я успокояват повече.
Дават се при всяко хренене,поне така пишеше на листовката.
И аз това го установих. Даже започнах да му давам когато коликите му бяха най-силни (т.е. пикът) и то по 15 капки  Peace

# 13
  • Мнения: 992
аз ги давах 5 пъти на ден преди ядене

# 14
Аз лично давах от тях преди всяко кърмене, като по съвет на педиатър давах по 1 капка на кг тегло. Иначе става предозиране. Наистина в началото, когато давах по 20-25 капки според инструкцията, плачеше повече. Така че - по 1 капка на кг тегло. При нас тази доза работеше.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт