Имам ку4е,а от есента и бебе.Дали ще ревнува и дали ще свикнат?

  • 2 490
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 128
    Имам малка порода женско ку4е.Много си я оби4аме.Но се 4удя дали няма да се по4увства зле като дойде бебето.Сега много си я гушкаме,ма4каме,играеме.....(което не озна4ава 4е и разрешаваме глезене,в спалните например въобще не влиза)Оба4е после няма да имаме цялото време само за нея.Иска ми се да не страда животин4ето от промяната.Имате ли опит с такава ситуация?

# 1
  • София
  • Мнения: 39 761
Бебетата и кучетата, по мое наблюдение, се разбират идеално. Предполагам, че ще има период на ревност. та кой ли не ревнува. Кучето обаче ще стане най-добрия приятел на малкото човече. И ще го пази Simple Smile

# 2
  • Мнения: 695
чувала съм,че в много семейства има кучета когато се появява бебо и ,че кучето много бързо свикват с новия член на семейството.

# 3
  • Мнения: 565
Не мисля че ще имате проблеми. Кучетата разбират много повече отколкото си мислисм и наистина обожават децата.
Имаме едни приятели, които също имат куче (голямо и палаво при това) и много се притесняваха как ще е с бебето. Когато бебето пристигна кучето извднъж се укроти и улегна сташно много. Преди не можеха да го накарат да им слезе от леглата, а когато дойде бебо кучето никога не влезе в стаята му, а само гледаше от вратата.
Сега Влади е на 4 годинки и естествено са най-добри приятели с кучето и много се обичат.  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 9 095
и аз смятам, че ще се разбират перфектно, кучетата са много умни и си се досещат Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 2 842
че ще свикне кучето с бебето - това е ясно, няма де да ходи Laughing
че детето ще свикне с кучето - това пък е от ясно по-ясно /за сина ми няма по естествено нещо от голямо куче.../

а дали ще ревнува кучето - това зависи само от вас
примерно ако даваш да детето да сяда на килимчето на кучето, а на кучето се караш да не стъпва там където пълзи бебето - не е справедливо...
за това аз въведах еднакви правила и никакви привилегии на детето, които да са за сметка на кучето  Peace

стига да намирате време да си разхождате кучето и да му казвате по някоя блага дума /буквално/ примерно вечер, когато бебето вече е изкъпано и спи - ще е екстра

не се притеснявай! успех!  Sunglasses

# 6
  • Мнения: 9 095
не е ли по- добре кучето и бебето да са в отделни стаи? newsm78

# 7
  • София
  • Мнения: 2 842
не е ли по- добре кучето и бебето да са в отделни стаи? newsm78
  ми отначало може...
аз единственото, което контролирах е краткия период на пълзене - бях постелила в спалнята меки като гумени пъзели да пълзи детето и не давах на кучето да стъпва по тях

друг е въпроса, че аз съм свикнала поне веднъж на ден да минавам с доместос и четката, за да обирам всички косми из къщата - ама то тва си е за всеки, не само за детето

инак всичко останало си е ок, мен ме караха поне първия месец да махнем кучето от къщи незнам си кво си... влязох от родилния дом с вързопа на ръце и го хакнах в муцуната на затъжилото се за мен куче /заради жълтеницата ни изписаха на 5тия ден/ и толкоз... от там нататък цареше пълно спокойствие

и до ден днешен, когато спи в една стая с детето ми, кучето знае, че не трябва да е лае, защото той спи!

така,че свикват си  Peace

# 8
  • по света
  • Мнения: 1 587
При нас кучето не ревнува,на година и един месец е,ротвайлер.Винаги когато имам време я гушкам и излизам с нея.Даже се научи като я питам къде е детето и тя ходи и го близва.

# 9
  • Мнения: 9 095
това е висша степен на дресура Joy Joy

# 10
Въобще не се притеснявай за съвместното им съжителство Simple Smileпросто кучето си знае работата.аз си имам сетер(също е дошло вкъщи преди Гери).Той е ловджийско ку4е и има нужда от много бягане,разховдам го без повод(каишка) и ако сме само аз и той и реша да вляза в някои магазин без да го звържа ще има да го търся поне 4ас а когато го оставям до коли4ката на детето стои до нея и я пази9без команди без дрисури.много я пази а тя му   взима акъла...мисля зимата да го впрегна в една шеина и да дурпа малката,как мислите?

# 11
  • Мнения: 463
Ох и аз от това се притеснявам ,а моето хич не е малко,а толкова го обичам Mr. Green

# 12
  • Мнения: 9 095
не се притеснявай, виж че се справят всички Peace

Общи условия

Активация на акаунт