Списък за АГ-Варна

  • 4 941
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 950
Вчера ходих до АГ-Варна да видя какви неща трябва да нося за раждането, но ми се струва много непълен:
- пелени - 5бр.
- к-кт памперси
- горен, долен чаршаф и калъфка
- нощници
- лиглин - 1 пак.
- превръзки
- направление
- лична карта
Моля ви да ми кажете какво друго да си взема (за ВИП-а ако има значение). И още нещо навсякъде казват да се вземат нощници, но чувам, че може и пижама, дали ще е проблем ако си взема пижамата? Благодаря педварително за отговорите.

# 1
  • Мнения: 35
здравей,аз родих там на вип етажа , на 20.04.2006.трябваха ми само 1 комплект пелени,после може с дрешки,памперси,влажните кърпички ми свършиха добра работа,лиглин задължително че тече ...вилица и лъжица,не ти дават, носи си,биберон за детето,ние така и не ползваме,ако се сетя за още ще пиша
леко раждане

# 2
  • Мнения: 1 290
и мен живо ме интересува темата Wink
може ли някой да разкаже и подробности около престоя там?
Чаршафи трябва ли да нося?
и ... каккво точно означава пелени Sad
Верно ли е, че след раждането трябва да стоят мамчетата с лигнин вместо с дамски превръзки?

... Тревожат ме някой безумия в тази болница свързани с организацията и ще се радвам ако ги знам предварително

Благодаря Ви Simple Smile

# 3
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Във ВИП-а не трябва да се носят чаршафи/то и това оставаше/! Може да се носят дамски превръзки, но аз бях секцио, не зная дали лигнин-а не е препоръчителен при нормално раждане Rolling Eyes. Носех си нощница и пижама и използвах пижамата. Носех и дрешки за бебо, биберон, помпа за кърма, памперси+мокри кърпички и лични принадлежности.
Гвен, отиваш в един бебешки магазин и си купуваш камплект пелени- те са няколко в плика с различна големина и дебелина. На мен така и не ми ги поискаха, но ми свършиха добра работа при първите опити за кърмене Simple Smile.

# 4
  • Мнения: 1 290
Катюшка,
питам за пелените защото имам доста у дома.
Моята мама пази всичко и няма тън-мън!
Имам нови бели памучни пелени от.... мен  Mr. Green
но мкар, че са от преди ...20 (хихихи 30) години са страхотни.
Та исках да знам мога ли да си взема от тях или искат нещо различно

И изобщо - егаси - ВИПа!
Ако и чаршафи трябваша да нося...
Не е ли редно да си нося само лични вещи?!
Явно не ги разбирам аз тези работи Wink

# 5
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Катюшка,
питам за пелените защото имам доста у дома.
Моята мама пази всичко и няма тън-мън!
Имам нови бели памучни пелени от.... мен  Mr. Green
но мкар, че са от преди ...20 (хихихи 30) години са страхотни.
Та исках да знам мога ли да си взема от тях или искат нещо различно

И изобщо - егаси - ВИПа!
Ако и чаршафи трябваша да нося...
Не е ли редно да си нося само лични вещи?!
Явно не ги разбирам аз тези работи Wink

Ами, мисля че няма промяна в "стандарта" за пелени, така че си ги вземи тях Simple Smile. Изобщо не е лошав ВИП-а, не се настройвай предварително Heart Eyes.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Кой ви е казал че искат чаршафи,вие ще ме уморите Laughing.Не стига че ще си платя 500 лв.,ами и едни чаршафи не могат да ми осигурят.Няма такова нещо.Носят се само лични принадлежности Simple Smile.Леглина си го върнах цял неизползван,превръзките ми бяха по-удобни.Пелени си носих,но те ми го повиха с тяхни като се роди,после си го облякох с дрешки.Много държат на мокрите кърпички(и те се изучиха,не им се мокри),памперси,малко мърморят за залъгалката,но аз си носих.Помпа за кърма не ми трябваше(един горещ душ ми свърши идеална работа)Носете си стотинки за телевизора,защото може да не ви дадат веднага бебчето и е голяма скука,както си и сам в стая Rolling Eyes
Gvendolin на ВИП условията са добри.Не знам за какви безумия са ти разказвали,аз лично не видях нито едно.
Успех ви пожелавам и не се шашкайте,не е толкова страшно  bouquet

# 7
  • Мнения: 1 290
Глухарче и Катюша,

Разбира те ли, че направихте деня ми прекрасен! Heart Eyes

Надявам се скоро и аз да давам отзиви от личен опит Wink

Значи в крайна сметка нищо конкретно не очакват да носим... значи - готова съм да раждам  Mr. Green

# 8
  • Мнения: 8 769
Ами айде, бе Гвен, откога те чакаме да се похвалиш Grinning
Наистина, каквито и пелени да занесеш ще е все тая. Чаршафи не трябват. Само лични вещи, дрешки за бебе, памперси и мокри кърпички. И наистина прибор за хранене. Това са конкретните неща, които ще ти трябват.
Първия път като раждах ми казаха за лигнин, и така и направих. Е, не е най-удобното нещо, но разбрах от някои акушерки в ОБ, че така по-лесно виждали лекарите как и какво изтича (като лохии). Особено важно било за раждалите нормално.
Вторият път обаче си взех превръзки за родилки и си бях направо супер.  Flutter
Bi_k, ако си гледала списъка за нормалните етажи, да, искат чаршафи и всякакви други неща. Но за ВИП етажа не е така. Ако ще раждаш там, иди и питай специално.
Gvendolin, май те тресе вече предстартова треска! Айде, вижда му се краят, леко раждане ти пожелавам и скоро да си гушкаш юнака! Hug

# 9
  • Мнения: 1 290
SPAM:

ех.. Аурелия,
ако знаеш аз как искам само да ви се похваля...
ама сърце мъжко не му дреме - седи си на топличко в мама и твова е Simple Smile

# 10
  • морето, сините вълни...
  • Мнения: 510
Що ли се вра  Mr. Green и аз тука ама да кажа

1. По отношение на мокрите кърпички: След като го забърсаха веднъж с мокра кърпа /кой ли ми набута Nivea в багажа newsm78/ и се зачерви дупето на моя юнак, после го миеха. Дори не съм ги молила, но определено предпочитаха със водичка. Може тия акушерки да са били старомодни, но аз им благодаря.

2. За пелените - по лични наблюдения "старите" пелени Гвен /от моето време Laughing Embarassed/ са по качествени. В смисъл че са по големи и удобни за повиване. Но и тук съм от старомодните и предпочитах да ми е повито детето първите дни, отколкото да го мотам и да се чудя как да набутам ръкава на таз малка ръчичка. Пък и си беше януари....

И нещо което на мен ми беше много полезно - една допълнителна хавлиена кърпа. Ползвах я при потичането на кърмата - докато се урегулираха нещата при мен имаше разни неконтролирани или умишлено предизвикани процеси, при които попиването беше задължително.

Ами.... май това са спомените ми.
Хайде и скоро - едно сладко ревящо бебоче........

# 11
  • Варна
  • Мнения: 567
И аз да се включа за ВИП-а. Бях секцио и след операцията бях с някаква  ТЯХНА огромна превръзка, която ти сменят акушерките, докато си в реанимация. После бях с превръзки за родилки. Носех лигнин, но не се наложи да го ползвам.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 1 133
Може да си носите/или по-късно да ви донесат/ преварен зехтин за бебето или олио по избор, защото аз като бях там ги мажеха с някакъв Джонсън, от който доста бебоци се обринаха.

# 13
  • Мнения: 8 769
SPAM:

ех.. Аурелия,
ако знаеш аз как искам само да ви се похваля...
ама сърце мъжко не му дреме - седи си на топличко в мама и твова е Simple Smile


Виж, какво, гледай да родиш до събота, демек днес-утре, че да разбера, защото  в събота заминавам за планината-там няма да имам връзка със света (разбирай форума, интернет...) и няма да науча за събитието Grinning
За пелените забравих да кажа, че ще са необходими само ден, максимум два. После си го обличаш с дрешките! Grinning

# 14
  • Мнения: 1 290
Спретнах си вече списъче за болницата което мисля да дам на майка ми, а аз ще си взема само принадлежности за мен и дрешки за бебо. В списъка съм и написала всичко което според мен (водена от това което прочетох тук) може да поискат.
Вчера за пръв път в живота си купих и един малък пакет памперси  Heart Eyes , ами смешно ви е ама аз пък си се вълнувам.  Hug

Храната на ВИПа като останалата храна в болницата ли е?
Не че разчитам на нея - ама да запитам все пак Wink

и ... Аурелия,
бъдете сигурна многоуважаема, че ще бъдете уведомена по ДжиЕсЕмата ако се раз-раждам след събота Wink
и... още нещо - довечера няма ли да се видим на Каварна (ако не съм на ВИП-а)?  Twisted Evil  superuu

Общи условия

Активация на акаунт