рано ли е за второ

  • 1 899
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • софия
  • Мнения: 555
разликата между мойте деца е голяма. вярно при сегашните обстоятелства (наличието на близнаците и това че никой не ми помага) тази разлика е чудесна, защото баткото е направо незаменим помощник. но като, че ли за децата е по-добра малката разлика. но на майката определено й идва нанагорно. освен това според мен е важното ти какво искаш, особено ако ще гледаш ти двете деца, а мъжът ти ще се грижи за парите. Щото на мъжете им е лесно - половин минута кеф и готово - а после ние опъваме каиша.
с две думи - имай второ дете - когато ти си готова за това, а не когато другите им се приискало.
аз така направих и сега се радвам на страхотни и спокойни децица.

# 16
  • Мнения: 2 657
Дали е рано или не,това само вие можете да решите с мъжа ти WinkА,щом го искате и двамата-давайте смело Peace

# 17
  • Мнения: 2 849
Не мисля ,че е рано .Хубава разлика ще имат и ще се занимават и играят заедно .Ако се чувствате готови за второ дете ,не виждам нищо лошо . Peace

# 18
  • Мнения: 1 183
Zdravei Mila!Ti si mnogo 6tastliva mama takav tatko koito taka barzo se re6ava na vtoro. :DNikak ne e rano davai napred i vsi4ko 6te e nared! :lol:Stiskam palci i uspeh.

# 19
  • Мнения: 2 494
Никога не е рано, нито късно  Peace Всичко е индивидуално!
С породени деца-с малка разлика до 1-2 години е доста трудно обаче.
Аз лично бих искала около 4-5 години разлика между децата ми.
Успех!

# 20
  • Мнения: 1 150
Вие, по - скоро ти сама, ще прецениш най-правилно.
Лично за мен е рано, но аз нямам и желание за второ.
Но на 1,2г. я си представи ти с корема тичайки по 2 годишно хлапенце  Crazy Не е за мен  Rolling Eyes

Може би някъде, като навърши 3 - 4г. би било по - добре. Ще ходи на градина, ще разбира повече, ще ти помага..

# 21
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 825
Не мисля,че е рано. При по-малка разлика децата са по-задружни и сплотени. Имат общи интереси и теми. Могат да се заиграват. А и може да не се получи веднага (дано да стане де). Имам приятелка с дете на 2г и 2 м и искат второ, но вече година не се получава. Това го пиша не да те отчайвам а само да те предупредя да не храниш надежди че ще стане веднага.

# 22
  • Мнения: 2 000
За рано, не е рано. Щом имате желание. Аз забременях вторият път баткото като беше на 1.5 година. Ако имахме повече финансови средства и на трето бих се навила веднага Simple Smile

# 23
  • Мнения: 695
според мен това е решение което вие трябва да вземете и най-добре си знаете дали се готови за още едно дете или не.

# 24
  • Мнения: 487
от "техническа" гледна точка не е рано...
обаче от емоционална трябва да си рпецениш ти - дали имаш кой да ти помага, ще можеш ли да се справиш сама с бебе и малко дете, освен това ка ще ти се отрази на кариерата (евентуално де, ако това за теб е фактор)...
аз лично съм "за" по-малката разлика

# 25
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Ако има кой да ти помага за първото - не е рано.

# 26
  • Мнения: 1 146
И според мен не е рано. Давай смело. А  и ако има наистина някой да помага ще е още по-лесно  Grinning

# 27
  • където има любов
  • Мнения: 307
Според мен е рано!Аз лично бих се замислила за второ,когато Алекс навърши 3-4 и стане по-самостоятелна.Но пък за децата по-малката разлика е по-добра.Та с две думи-когато дойде тогава.

# 28
  • Мнения: 1 313
Ако има кой да ти помага за първото - не е рано.
newsm10
Не мисля, че е рано ако имате финансова възможност за второ дете и помагачи, а също и най -важно е и ти да го искаш наистина силно.
Аз вече примирам за второ и ставам безкрайно нетърпелива

# 29
  • Мнения: 592
Зависи има ли кой да помага .  Според мен по - малката разлика е по - добрият вариант за децата, а по - голямата разлика по - добрият вариант за майката .
Точно така си мисля и аз.Ние решихме за нас ,че искаме по малка разлика,аз изчаках 2 год.след секцио и сега живот и здраве чакаме новия член на нашето семейство.Успех

Общи условия

Активация на акаунт