Упражнение за корем

  • 2 684
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 266
Искам да споделя с вас едно упражнение,което ми помогна да намаля доста обиколката на корема.
Лягате на пода с длани под кръста.Вдигате краката на 10 см от пода и започвате бавно да ги отваряте около 40-50 см,след това бавно ги събирате.Повтаряте упражнението 20 пъти без да сваляте краката на пода.Упражнението е изморително,но има ефект.

# 1
  • у дома
  • Мнения: 965
Да питам за това упражнение, че тази област ми е малко проблемна, не натоварва ли кръста? Защото откакто родих при по-голямо натоварване, все ми боли  ooooh!

# 2
  • Мнения: 1 798
Натоварва много кръста.

# 3
  • Мнения: 2 266
Натоварва много кръста,но затова пък е ефикасно.

# 4
  • Мнения: 191
аз след тази спинална упойка едвам ходя  като белите хора все още,а минаха 8 месеца...много лошо,иначе е интересно упражнението и е като пилатес....струва си да се опита ма май по-натам ще стане.....

# 5
  • Мнения: 949
Това Упражнение е супер,ама ти трябва здрав кръст за него!

# 6
  • Мнения: 433
И аз го правя това упражнение, но без да слагам ръцете под кръста. Утре ще го пробвам да видя дали е по-натоварващо.

# 7
# 8
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Ще го пробвам и аз.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 381
Упражнението е като от каланетиката, но там кръста и коремната област обикновено много се натоварва. И трябват доста упражнения, докато човек изкара серията, която инструкторът показва, ако ходите на групово посещение в зала, имам предвид.

# 10
  • Мнения: 152
А какво мислите за това с вдигнати крака да пишете цифри във въздуха. Дали натоварва кръста? newsm78

# 11
  • Мнения: 1 798
А какво мислите за това с вдигнати крака да пишете цифри във въздуха. Дали натоварва кръста? newsm78
И то товари кръста, но повечето упражнения за корем го правят, освен тези с повдигането на долната част.
Коремните преси от всякакъв вид се правят в края на тренировка, поне така са ми препоръчнали във фитнес салони.Заради задължителното загряване и на кръста.
Лично аз намирам разлика като правя коремни със и без загрявка. Wink

# 12
  • Мнения: 5 622

 Ние си купихме едно такова търкало, дето се търкаля напред и после трябва да се върнеш в изходна позиция. Мъжът ми прави упражнението без проблем, но аз като се наведа напред и повече за вдигане и дума не може да става  hahaha За кръста да не ви говоря, че натоварва ужасно, но пък и стяга корема  Crazy  Peace

# 13
  • Мнения: 668
Ще го пробвам,дано и при мен да има добри резултати.

Благодаря Grinning

# 14
  • Мнения: 324
И аз ще го пробвам, моята АГ, дето ме изражда ми препоръча горещо за "добро утро" да пиша цифрите от 1 до 10 всяка сутрин със събрани крака и по 20 коремни преси

Общи условия

Активация на акаунт