Кога започнахте да усещате бебока в себе си?

  • 2 949
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 562
В края на 17-та седмица.  Wink

# 16
  • Мнения: 241
В края на пети месец, не помня коя точно седмица се падаше.

# 17
  • Мнения: 2 019
18седмица

# 18
  • Мнения: 487
Към средата на 4-ти месец.

# 19
аз все още не съм го усетила макар че съм в начлаото на 6-тия месец  Sad  Heart Eyes


# 20
  • Варна
  • Мнения: 199
Относно движенията на бебето, ето нещо интересно:  Peace

Приблизително около средата на бременността бебето в корема ви започва да се движи. Отначало тези движения са слаби и е напълно възможно да не ги забележите. Най-добре тези движения се усещат преди заспиване, когато тялото е отпуснато. Бебето расте и започва да се движи все по активно в утробата. Движенията му понякога може да бъдат толкова силни, че да не ви позволят да спите нормално. Бебето в корема ви си живее собствен живот с ритъм и режим различен от вашия. Периодите на покой се сменят с периоди на активност. Движенията могат да се усетят и от друг човек ако сложи дланта си на корема ви. Ако сте бременна за втори път може да почувствате движенията по-рано в сравнение с първата бременност. Така е защото това усещане вече ви е познато.  Желателно е когато усетите първото движение да си запишете датата и да уведомите вашия лекар. Това помага за допълнително определяне на датата на раждане. Трябва да добавите 4,5 месеца и ще получите приблизителната дата на раждане. Разбира се този метод е доста неточен, тъй като е възможно и да не усетите първите движения. Ако бебето спре да се движи, но след няколко дни активността му се възстанови, трябва да уведомите вашия лекар.

# 21
  • Мнения: 6 164
Ами аз в края на 4-ти месец. Mr. Green

# 22
  • Мнения: 3 929
В началото на 4-ти месец.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 067
За пръв път усетих кратко пърхане към 16та седмица и помислих, че са червата ми, стори ми се рано...
После не го усещах цели 2 седмиц, към 18-19 г.с.  започнах ясно да го усещам, но пак лекичко... сега вече не рита, но се разтяга много... 

# 24
  • някъде
  • Мнения: 4 955
в края на 4-ти месец

# 25
  • Мнения: 6 461
Тошко започнах да го усещам в началото на петия месец Simple Smile
Пламе започнах да го усещам в четвъртия месец Simple Smile

# 26
  • Мнения: 1 196
В 18г.с.,но не бях изобщо сигурна че е то!Сред няколко дни пак го усетих и се усъмних че е това!Но за пърхане на пеперуди!?!?!?Нещо не го оприличавам на това!!! Simple Smile

# 27
  • Мнения: 140
Бебко го усетих доста рано в началото на 16 г.с.Усетих го като леко пулсиране ниско долу и първоначално се стреснах.Но по-късно разбрах от гинеколожката ми че това е бил малкия калпазанин.Сега го усещам всеки ден,дали ще ме ритне сутрин докато още съм сънена или сега докато съм на компютъра-за него не е важно.Прекрасно е да усещаш че има нещо толкова живо в теб и че му помагаш да се изгражда.

П.С. Не мога да разбера какви са тия пеперуди дето ги чувам...аз лично от самото начало бях скептично настроена към тези описания и в моя случай излязоха пълна глупост.Нека други мами споделят не само кога,а и как са усетили мъника в себе си.

# 28
  • Мнения: 313
Аз го усетих в средата на четвъртия месец като съвсем леко пърхане. Никога няма да го забравя Simple Smile После постепенно стана все по- отчетливо. Леко бременеене на теб Simple Smile

# 29
  • Мнения: 992
Zdraveite,az zapo4nah da go use6tam v sredata na 5-ia mesec,ne e li kasno?a vie?
защо не пишеш на български?
нямаш ли възможост?
ami naistina niamam vazmojnost,tuka v Praga komputara mi niama BG.

И моя комп. няма Бг, но отгоре в дясно на екрана има кредор, кликваш там и избираш кирилица, макар че тоя кредор понякога се скапва Peace  Hug

По въпроса: усетих го в края на 4-ти месец

Общи условия

Активация на акаунт