Как спи вашето кърмаче?

  • 1 961
  • 59
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 041
При нас периодът на кърмене /до 18-я месец/ не се различаваше по отношение на съня със сегашния период - на пиенето на кисело мляко. Събужданията на Ицо са минимум по 3 пъти, като в зависимост от горещината и никненето на зъби, се увеличават. Все още не е имало нощ без събуждане. Като поникнат и последните 4 зъба, ще видим те ли са били действително причина за моите "нощни кошмари" Embarassed!
Спането е "смесено". В по-спокойните нощи - в кошарата,но в повечето случаи - след 2 ч. - на спалнята!

# 16
  • Мнения: 422
Първите 3 месеца си спеше на неговото легло,от които първия месец се будееше ,следващите два му се е случвало много рядко.В този период ставах да го накърмя и пак си го връщах обратно.След това го взех да спи до нас на леглото и от тогава до сега така спим , като започна да суче по активно нощем ( особено напоследък ).
В повечето случай не го усещам кога яде , защото и двамата спим Laughing  Така ни е доста удобно. Иначе сутрин ако не го събди някой вдигайки шум може и до 10 и 30 да спи.(един път ни се случи в 12 да се събудим Embarassed ) Hug

# 17
  • Мнения: 541
При нас всеки път е различно, но се приспиваме към 9 , после има 2-3 кърмения, сега в жегите беше почти на всеки 1-2часа/ но добре че отмина
Иначе си спи в неговото легло, което е точно до нашето

# 18
  • Мнения: 1 097
Заспива след баня към 20-21 ч. и се буди към 5,30 ч. Тогава го взимам в нашето легло и се кърмим през 2 часа. Това от 5,30 до 12 на обяд може да продължи. Ако се събуди, отварям едното око, давам цица и пак заспивам. Ако не му се яде си играе сам нещо, пее и заспива пак.  Grinning

През деня обаче яде през 3-4 часа и не му се спи хич  Shocked Сигурно е от жегите нещо.

# 19
  • Мнения: 4 399
През първия месец, доколкото изобщо спеше през нощта, беше в моето легло. Не си спомням по колко пъти се будеше на нощ, то беше едно непрестанно будене, хранене, заспиване... Не искам да си спомням. След това започна да спи в отделно легло, но бяхме в една стая. И така докато навърши 2 месеца. Преместихме се и в нашата спалня нямаше място за нейното легло, така че се наложи да остане в нейната си стая. Там спи и досега. Разбира се оставяме вратите отворени. Преди известно време имаше една нощ когато беше много неспокойна и след като станах 3 пъти за да я приспивам, под въздействието на форума, я взех при себе си. Е, отдавна не бях имала по-кошмарна нощ. Нито детето спа, нито ние. На разсъмване, таман бяхме заспали с мъжа ми, тя започна да се върти както си знае, застана перпендикулярно на леглото, разбута ни и двамата и с това спането за нас окончателно приключи. Така и аз се убедих че ни е абсолютно невъзможно да спим в едно легло, въпреки че спалнята ни е огромна.
За буденето и храненето: от 1 до 3 месеца се будеше по 2 пъти на нощ. След това по един път, а откакто стана на 5 месеца не се буди и спи по 10 часа на нощ.
Никога не съм кърмила в леглото. Ставала съм и съм кърмила къде ли не, включително и на пода когато не е имало по-подходящо място. Голяма мъка беше, но смятам че това беше от голямо значение за да се откаже сама от нощното хранене. Ако я бях взимала при себе си и бях кърмила легнала, едва ли щеше толкова бързо да спре да се буди.

# 20
  • София
  • Мнения: 4 381
Много пъти се смени нощния режим на будуване и среднощно хранене и вече съм забравила подробности кога как се е случвало. Сега се приспиваме на гърда на нашето легло в повечето случаи и после я премествам в креватчето й. Махнали сме 2 пръчки от решетката и често момата сама идва при нас, като все по-често изобщо не я усещам. Дали после се приспива на гърда или не - нейна си работа. Обикновено сутрин предпочита да суче по-често - може и през половин час. Ставането е различно - от 5ч. до 10ч. според зависи.

# 21
  • Мнения: 4 242
Спи до мен на спалнята, суче по.. не знам колко пъти на нощ, нейна си работа, отдавна не я усещам, но не са много.
Спи от 22ч (лятото) до 10ч сутрин и аз се наспивам чудесно! Sunglasses

# 22
  • Мнения: 3 550
Спи в отделна стая от 4-тия си месец. Спря да се буди САМ около годинката. После го започнаха кътниците и кучешките и се будеше на 1-2 часа. После започнах работа и още при първото събуждане го взимаме при нас на спалнята. Пак се буди многократно, но поне се наспиваме. Прилагаме хомеопатия, засега със съмнителен успех.

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Заспива вечер към 22 - 22:30 в кошарата. Събужда се различно - между 3 и 4:30, взимам я на леглото - кърмя легнала, тя заспива докато се храни. Местя я в кошарата и спи до 8-9 сутринта. Така сме от доста време. Е, има и изключения - кърмила съм и в 3 и в 6, но винаги заспива и я местя в кошарата.

# 24
  • Мнения: 949
Виктор започна да спи по цяла нощ от както навърши 2 месеца.Заспива към 21.30 и до към 08.00 или 09.00 си синка.Дано така си и продължи за напред ::.Никога не е спал при мен,а от 3 месечен си спи сам в стаята.

# 25
  • Мнения: 1 101
Моето кърмаче е на 1,4г. (почти). Спи при нас на спалнята, защото само така мога да се наспивам. Нощем суче много - в трудни моменти над 5 пъти, в спокойните нощи - поне 2-3 пъти. Заспива към 21-22 ч, винаги сучейки, и се буди между 6,30 - 8,30 ч. И при нас сутрешните кърмения, в полуспящо състояние са безброй Simple SmileТогава му е най-сладко

# 26
  • Мнения: 982
Детето ми спи с нас,суче по 2-3 пъти,понякога повече,но не и по-малко.Това често събуждане съвпадна с периода на зъбоникнене.До 6-ия месец спеше в своето легло и спеше много спокойно и непробудно.Сега е на 11 месеца.

# 27
  • Мнения: 3 205
Буди ли се нощем вашето кърмаче, колко пъти? Ако е спряло, на каква възраст спря? Посочете и колко е голямо и дали спи на вашето легло/своето легло/ в отделна стая.

Ами не, не се буди. Будя го аз, защото преливам от мляко и просто ТРЯБВА да го нахраня, за да мога да заспя. Будя го в интервала между 5.30 и 6.30 и го храня седнала в леглото. Следващото будене е в интервала 7.30 - 9.00, този път се буди той и почва да беснее из кошарата, докато ме събуди и го нахраня. В началото се будеше в 1, после в 4, 7, 10 (вечерно хранене в десет). После почна постепенно да мести първото хранене за денонощието и май на 1 месец почна да прави 5-часов интервал непрекъснат сън без хранене. Сега спи по осем часа , но пак го направи постепенно, не наведнъж и в периоди на кризи пак си връща яденето в 1-2 посред нощ. Значи ако не броим нощното хранене (щото то и без това му е насън), спи по 10-11часа на нощ. Спи отделно, в кошарка в стаята ни. При нас не е спал, с някои малки изключения сутрин след 6, когато не може да заспи и трябва да го вземем при нас, за да се умири.

# 28
  • София
  • Мнения: 3 390
Моето кърмаче суче преди да заспи към 21.30-22.00 часа и след това се буди 1-2 пъти нощес, но като дам биберон и заспива до 5-10 минути. После яде 5.15-5.45.А веднъж на седмица не се буди изобщо нощес и спи от 22.00-5.30.

# 29
  • Мнения: 5 026
 Между 3-5 месец ядеше към 21ч и се будеше към 4-5ч. сутринта. От месец насам похапва и към 1 ч., апонякога и към 3ч. После чак в 7ч. Спи си в неговото легло.

Общи условия

Активация на акаунт