коликите.....???

  • 1 463
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 35
Мами,дайте съвет за коликите.Какво е по-добре да използвам Бебезан или чайчетата на HIPP?Ако някой има други предложения-давайте Hug
Колко често се дават тиа чайчета?Абе......кой каквото знае-да казва Grinning    Hug

# 1
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 078
Първо давах капки Саб симплекс-по 10 капки 3 пъти на ден,и чай Хип-постоянно,вместо вода. Сега сме с Бебенос/капки/-по 5 капки 3 пъти и чай от анасон и лайка. Да ти кажа и преди и сега голям зор не сме имали. Те са почти еднакви-и капките и чайовете,така че си намери друг критерий,по който да избереш какво да даваш /примерно цената/.Успех и бързо да се справяте с гадните колики! newsm10

# 2
  • Мнения: 80
abe,ot kolikite ob6to vzeto spasenie niama.Gorkiat taka se dere6e i gur4e6e,4e i na pen mi se reve6e.Ako go kurmi6 bi triabvalo po-burzo da minat.Na moia mu pomogna 4ai ot kopar-v 200 ml vria6ta voda se zaparva 1 chaena laji4ka seme ot kopar/ot aptekite/i se dava vmesto vodata prez denia.Kakvo li drugo ne opitah-Bebezani,Hippove,Sab simplex,Espumizan-ni6to.Nakraia moje i prosto da sa si minali ot samosebe si-vse pak stana na 2 meseca,dokato razbrah za toq kopar

# 3
  • София
  • Мнения: 1 230
Саб симплекс по 15 капки, помага, когато го давам след хранене, а не преди, както е написано в листовката на лекарството. Поръчах си от Англия Инфакол, казват, че помагал повече, както и че помагал при запек. Като го пробваме, ще си кажа и личното менение. Дъщеря ми вода не пие, така че чайчетата само ги хабя.

# 4
  • Мнения: 695
тук има много теми за коликите може да потърсис ако искаш някаква по-подробна информация.а аз специално давах на Алекс първо чай бебезан,но не виждах да се чувства по-добре и после с чайчетата на хип от които съм много доволна Peace

# 5
  • Мнения: 962
Ние от Сабсимплекс се зепичахме.Помагаше ни много Бейбинос.И вода с анасон  Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 508
Ние първо започнахме с лефакс и много ни помагаше, но не се продава в България. Когато опаковката свърши продължихме с еспумизан и също съм доволна. А от чайчетата - полза никаква, не че Марти много ги искаше. Отказваше да гълта и просто му се стичаше от ъгълчетата на устата  Simple Smile

# 7
  • Мнения: 5 391
Синът ми все още е с колики, помага му Мезим форте.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 901
Не знам има ли връзка между кърмене и колики, но по-скоро да. Аз кърмех под час и явно към края на деня почти нямах нищо в гърдите си, а и криза на растежа ни подпука почти веднага след излизането от болницата. Започнах да дохранвам и се оказа, че детето като се напапка добре си спи по-спокойно. И така, аз започнах кърмене на поискване, за 1 седмица регулирах кърмата в нужното количество и когато един ден се обърнах, се оказа, че коликите са престанали по някое време, та чак не съм забелязала. На 1 месец беше вече детето. По време на борбата с коликите давах Саб Симплекс, чай на Хип, Еспумизан, чай от копър, чай от анасон - естествено, не всичкото това едновременно, но ефект - еднакво никакъв.

# 9
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Ако детето си има колики, мисля че каквото и давате ефекта е почти никакъв, но пробвайте чайчета, анасон, капките, дори слагайте затоплени кърпи (пелени) върху коремчето като ги затопляте гладейки ги с ютия, също шишетата за колики. Успокоението е, че до 3-тия месец преминават (ако може да се каже, че е успокоение).
Аз съм кърмила и детето ми със сигурност е имало колики, но не плачеше, а само свиваше крачета към коремчето и правеше гримаси като че ли да заплаче, давала съм всичко изброено по-горе, но ефекта беше почти нулев.

# 10
  • Мнения: 1 975
Аз в момента й давам Бебенос и Чайчето на Хип с анасон, копър и лайка- ефекта не е много голям, но е по-добре от преди когато давах Еспумизан и Сап, така че опитай и сама ще усетиш кое е по-добре за вас  bouquet

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
На нас ни помага Еспумизан - 20 капки преди всяко ядене - дори през нощта, иначе нямаше ефект.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 056
Миличка, слушай сега внимателно,
ако кърмиш, НИКАКВИ ЧАЙЧЕТА НЕДЕЙ ЗАПОЧВА ДА ДАВАШ!!! Те пълнят стомахчето на бебето с течности, които не носят нищо полезно на бебето за сметка на кърмата. 30 гр. чай = 30гр. по-малко кърма, което е абсолютно ненужно. Освен това повечето ги дават с шише ,което е предпоставка бебето постепенно да не иска на гърдата (щото сукането е по-трудно).
Важно е да гушкаш бебето с коремче допряно към теб(кожа до кожа е идеално) и да го кърмиш дори за успокоение.
Иначе капки му давай С ЛЪЖИЧКА ! (те наистина не спират коликите,но ги облекчават малко).
Аз отначало почнах с Еспумизан, но едно шишенце е 6 лева и свършва за за 4 дена и минах на БЕБИНОС. Моя син го почваха към 6 часа вечерта, аз го гушкам с разкопчана блуза, давам му да си цока (това много успокоява бебчетата), разхождам се с него из къщи и му пея нежно.За половин час всичко минаваше.И това беше само 2-3 седмици, не повече.
И един съвет (не че си го искала) ,но понеже виждам, че си чисто ново мамче и сигурно и теб са те инструктирали в болницата да кърмиш на 3 часа, а нощем почивка(вода).
КЪРМИ СИ НА ПОИСКВАНЕ + НОЩЕМ !!!
Стига да искаш да кърмиш дълго време бебчето си, де ! newsm10

# 13
  • Мнения: 1 029
Първо й давахме чайчето на Хип, по-скоро като заместител на водата, не мисля, че имаше някакъв ефект за коликите. От няколко дни й даваме Еспумизан и ми се струва, че се чувства по-добре, но може да е съвпадение и просто да са си намаляли от самосебе си. Купихме и Инфакол от една мама във форума, но още не сме ги пробвали. За тях съм чувала страхотни отзиви, но за съжаление май не ги продават в България.

# 14
  • Мнения: 138
Здравей!
И друг път съм писала, че при дъщеря ми помогна Дисфлатил (Disflatyl). Това че коликите започвали след 20-я ден при нея не важеше - от 7-я се гърчеше и плачеше. Саб Симплекс нямаха никакъв ефект, нито топлите душове и кърпи на коремчето. Малко аптеки продават Дисфлатил (в някои дори не са го чували) и се наложи да го поръчват. Цената е по-висока - м/у 13 и 14 лв., но пък си заслужава. Точно за три дни коликите намаляха, да не кажа че почти изчезнаха. Бебка си спи по цяла нощ без да се буди откакто стана на месец и половина, а и през деня е спокойна. С две думи с Дисфлатила се родих. Препоръчвам го защото помогна и на други мои познати. Ако решите да го ползвате дано има същия ефект и при вас. Успех!
P.S. Това е лекарство за възрастни, но в листовката подробно е описана дозировката за кърмачета. Дава се след хранене.

Общи условия

Активация на акаунт