Отговори
# 45
  • Мнения: 4 965
Дамаянти, извинявай, но не прочетох много подробно темата (преуморена съм от работа), просто искам да дам елементарен пример за глупотевините в милата ни рОдина.
За НЗОК, НОИ и подобни няма да споменавам, защото преди около 2 г. имах куп главоболия с тях (удържали ми хората от 3 места здравни осигуровки, ама 3 месеца не съм платила от едното място и искаха да ходя да си вадя документи, че все пак съм била осигурявана, а то едни разигравки, едни препращания и т.н. - писала съм по други теми).
Та, примерът: юни месец завърших поредна специалност, но спешно ми трябваше дипломата. Оказа се, че няма начин да я получа преди октомври (има и "бърза" поръчка - за около месец, но пък тогава щях отново да съм изпуснала сроковете). Издаването не се плаща, а "бързата" поръчка е 40 лв. Но... по-бързо не става - просто няма шанс, дори и при предложена по-голяма сума (е, поискохо ми от едно място 600 лв., за да я издадат за 2 дни, но отказах).
Тогава реших да си извадя служебна бележка - тя е безплатна. Отивам в Учебен отдел и откривам, че не може да ми дадат служебна бележка в момента, защото в компютъра ми е объркан кодът на 1 от предметите, а те си оправяли нещата по служебен път, но (срещу скромна такса - поне официална, а не "под масата") можели да ми напишат уверение, че съм се дипломирала, а дипломата ми я печатат в момента. В крайна сметка, номерът мина, но щеше да е далеч по-лесно да има и "експресно" издаване (примерно за 1 седмица - 70/80 или дори 100 лв.) или просто да действат по-експедитивно.
Питах в уни-то защо, аджебъ, се чака толкова време и отговорът беше: "За дипломите трябва държавен печат и той се слага по ред на постъпване на документите, а в момента се правят дипломите на завършилите през март."  #Crazy (къде е март, къде е юни  newsm78)
Направо, да не му се налага на човек да се занимава с документация.

# 46
  • Мнения: 712
Съгласна съм, че злоупотребите със служебно положение са взели връх най-вече по ниските етажи. Нали знаете поговорката "Малката власт е страшна в ръцете на "малки" хора"? Така са се развихрили, че не знам как ще ги спрем. Лошото е, че човек трябва да има много свободно време и здрави нерви, за да се пребори. А в повечето случаи ние толкова бързаме и сме толкова изнервени, че по-лесното е да дадем нещо"отгоре", за да си свършим работата навреме.

# 47
  • Мнения: 565
Дамаянти, съчувствам ти.   bouquet И ние имахме подобен проблем със здравните осигуровки. С мъжа ми не живеем в БГ от 6 години и съответно не сме плащали соц. осигуровки, защото си ги плащаме тук и си имаме личен лекар тук. Изпратиха ни няколко писма на българския ни адрес и ние решихме да идем да си ги оправим. Е, всяка служителка ни казваше различни неща и ни пращаше на различни места. Ходихме тук и там, попълвахме молби и т.н за да ни кажат накрая че според закона трябвало да си платим защото сме си били избрали личен лекар (въпреки че не сме го ползвали).
Работата е там че им трябваше повече от седмица да се разберат помежду си какво "да ни правят" в това положение, а можеха да ни го кажат веднага. Ние си бяхме в БГ за 2 седмици и просто ни отиде половината почивка за такива глупости.  ooooh!

# 48
  • Мнения: 1 858
Разбирам те добре но аз не бих дала. Защото днес ще дам 50 а утре ако пак допра до него той ще ми иска 100. Както каза една мама по-нагоре "докато има кой да дава баница ще има и кой да я даде"!

Общи условия

Активация на акаунт